4 نکته کلیدی در خرید ویلای شمال

4 نکته کلیدی خرید ویلای شمال

4 نکته کلیدی در خرید ویلای شمال | امروزه با توجه به افزایش مشکلات شهرنشینی مانند شلوغی، آلودگی و استرس، خیلی از افراد با هدف دوری از فضای شهر یا سرمایه‌گذاری اقتصادی، به دنبال تهیه یک ویلا در منطقه‌ای خوش‌ آب‌وهوا هستند. توجه داشته باشید که انتخاب یک ویلا به راحتی انتخاب یک آپارتمان نیست و بهتر است قبل از خرید یا اجاره، وسواس به خرج دهید و ارزیابی‌های دقیقی نسبت به ویلا و منطقه آن انجام دهید. در این مقاله به بررسی نکاتی می‌پردازیم که قبل از انتخاب یک ویلا باید به آن‌ها توجه کنید.

1.نوع ویلا؟

در ابتدا مشخص کنید انتخاب شما چیست؟ ویلای ساحلی رو به دریا یا ویلایی در دل جنگل؟ هر کدام مزایا و معایب خود را دارند این شما هستید که انتخاب میکنید اولویت و علایق شما کدام است. در ادامه به چند مورد از مزایا و معایب این ویلاها اشاره میکنیم:

4 نکته کلیدی خرید ویلای شمال | املاک جهان

ویلای ساحلی:

ویلاهای ساحلی به ویلاهایی گفته میشود که کنار خط ساحلی و با فاصله‌ای اندک از دریا ساخته شده‌ است.

ویلاهای ساحلی به شما چشم انداز مستقیمی نسبت به دریا میدهد، ویلاهای ساحلی به خاطر قرار گرفتن در نزدیکی دریا و ساحل معمولا ، محیطی شلوغ و پر از هیجان دارند. اگر به دنبال هیجان و تماشای موج های دریا هستید این ویلا ها بهترین گزینه برای شماست.

دسترسی آسان و راحت به امکانات شهری به علت نزدیک بودن ویلاهای ساحلی به شهر از مزایای ویلای ساحلی می باشد.

به هرحال هرجا و یا چیزی فاقد معایب نیست از معایب ویلاهای ساحلی که صحبت کنیم اولین موردی که در ذهنمان می آید بحث آب و هوا منطقه محسوب میشه. به علت نزدیک بودن ساحل به دریا در ماه های گرم سال هوا به شدت شرجی میشود که برای خیلی ها ممکن است این مورد اذیت کننده باشه.

از دیگر معایب موجود در ویلاهای ساحلی میشود به رطوبت شدید ساختمان اشاره کرد.

ویلای جنگلی:

نکته اول موقعیت مکانی ویلا میباشد. که در مناطق جنگلی و کوهپایه ای احداث شده. و برعکس ویلاهای ساحلی از سطح شهر دورتر هستند و خب آلودگی کمتر و آرامش بیشتری دارند. ویلاهای جنگلی.

از این رو به علت موقعیت مکانی ویلاهای جنگلی قیمت کمتری نیز نسبت به ویلاهای ساحلی دارند. ویلاهای جنگلی در شمال ایران معمولا در کوهپایه ها با منظره جنگل و رودخانه هستند. این ویلاها معمولا درفاصله چند کیلومتری با شهر قراردارند و علاوه بر ویلاهای لوکس می تونید خونه های چوبی هم برای اقامت انتخاب کنید.

دوری ویلاهای جنگلی نسبت به سطح شهر باعث شده. رفع نیازهای ضروری زندگی دشوارتر باشد. و دسترسی سخت تر به امکانات شهری از معایب دیگر ویلاهای جنگلی میباشد. اگر قصد خرید ویلاهای جنگلی رو دارید باید به امنیت منطقه بسیار توجه کنید.اقامت در این ویلاها به خاطر وجود کوه و جنگل می تونه طبیعت بکری داشته باشد. اما باید به این نکته هم توجه کرد که دور بودن خیلی زیاد از شهر. و قرار گرفتن در وسط جنگل می تواند. خطراتی چون ، دزد و یا حیوانات وحشی رو داشته باشد.در ارتباطات با آب و هوا در ویلاهای جنگلی به علت افزایش برف و باران راه های منتهی به این ویلاها با وضعیت نامناسبی همراه خواهند بود.

 

2.استعلام مدارک لازم

هدف از استعلام، بررسی انواع سند ها، بررسی و اعتبار سند، استعلام ملک به منظور شرایط ثبت، و مالکیت قانونی ملک انجام می گیرد، که معتبر بودن سند، را برای متقاضیان مشخص می کند و برای درستی و سهولت در انجام این کار می توانید، به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کنید، تا بتوانید استعلامی از مالک اصلی ملک و ارائه مدارک هویتی خود آن شخص را بدست آورید، اخیرا اغلب سعی بر آن دارند، ویلایی در شمال داشته باشند، تا بتوانند، زمانی که می خواهند به شمال سفر کنند، مکانی برای سکونت داشته باشند، بنابراین شما به عنوان یک خریدار موظف هستید، که استعلام های لازم، پیش از خرید ویلا را بگیرید، تا بتوانید یک انتخاب مطمئن را داشته باشید.

به سراغ ویلاهایی بروید که دارای سند شش دانگ عرصه و اعیان،پروانه ساخت،پایان کار و سند تفکیکی دارند. و از ویلاهای قولنامه ای دور شوید. مجوز ساخت و کد رهگیری ملک را بررسی کنید. گرو بودن سند ملک در بانک را حتما استعلام بگیرید.

4 نکته کلیدی خرید ویلای شمال | املاک جهان

3.چه ویلاهایی را نخریم؟

– مجاور دکل برق فشار قوی ویلا نخریم.

– مجاور رودخانه‌ به علت وجود مشکل هایی مانند سیل و رعایت نکردن حریم رودخانه ویلا نخریم.

– نزدیک به دریا ویلا نخریم.

– در شیب تند کوه به علت خطر سقوط و یا ریزش ویلا نخریم.

– روی زمین‌های باتلاقی و سست بنا شده‌اند ویلا نخریم.

– در مکان‌های پرت و دور از سکنه به علت کمبود امنیت در این مکان ها ویلا نخریم.

– در مکان‌های پر سر و صدا و شلوغ قرار دارند مانند مدارس، مسجد، زمین‌های ورزشی، باشگاه، ورزشگاه ویلا نخریم.

– ویلاهایی که در قلب بافت بومی محل واقع شده‌اند.

– ویلاهایی که در مسیرهای خاکی و گل قرار دارند، در فصل های سرد. رفت و آمد. سخت می شود.

 

4.برای خرید ویلا در شمال تنها به افراد معتبر اعتماد کنید

به عنوان آخرین نکته برای خرید ویلا در شمال باید به این موضوع توجه داشته باشید. که خرید و فروش ویلا باید در بنگاه‌های معاملات املاک معتبر انجام شود. بنابراین هرگز به صورت توافقی با خریدار سندی را تنظیم نکنید. و مبلغی را به وی پرداخت نکنید. زیرا تنها در صورتی می‌توانید ویلا را سند بزنید. یا مشکلاتی که در این باره رخ داده را حل کنید. که یک مرجع معتبر معامله را تنظیم کرده باشد.

اگر برای صرفه جویی در هزینه شخصاً با صاحب ملک وارد معامله شوید. باید ضرر و زیان‌های معامله و عواقب آن را نیز بپذیرید. به عنوان مثال ممکن است سند ویلا مشکل خاصی داشته باشد. اما شما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه متوجه آن نشوید. و علیرغم پرداخت وجه نتوانید ویلا را به نام خودتان سند برنید.

از دیگر مشکلات در زمینه خرید و فروش ویلا. قلابی بودن سند یا وام دار بودن آن است. با وجود مشکلات این چنینی خرید. ویلا در شمال برای شما به یک پروژه طولانی و بسیار پیچیده تبدیل خواهد شد. که هرگز تصورش را نمی‌کرده‌اید.

اگر نمی‌خواهید با مشکلاتی که در سر راه خرید ویلا است درگیر شوید و ویلای دلخواهتان را با قیمت مناسب و در بهترین منطقه از خطه شمال خریداری کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از مشاورین املاک جهان برای انجام این کار کمک بگیرید.

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید.

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/04/26

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.