10 نکته قبل از خرید ویلا

10 نکته قبل از خرید ویلا

10 نکته قبل از خرید ویلا (پارت 2) : قبل از خرید ویلا باید به چه نکاتی توجه کرد؟ در پارت اول به 10 نکته اشاره کردیم. در این مقاله به 10 نکته دیگر اشاره خواهیم کرد.

11) شیب و طول راه پله، مهم و ضروری

ممکن است در حال حاضر و در لحظه ای که برای خرید ویلای شمال مراجعه کرده اید، هیچ مشکلی با اندازه و تعداد پله ها نداشته باشید اما در این مورد باید آینده نگر بود، آیا چند سال آینده هم با پله مشکلی نخواهید داشت؟ ممکن است نیاز باشد یکی از بستگان مسن را دعوت کنید یا در خانواده نزدیک خود فرد سالخورده ای وجود دارد، یا حتی ممکن است تا سال ها قرار باشد در چنین ویلایی زندگی کنید یعنی در سنین پیری و زمانی که احتمالاً دیگر اصلا تمایل به جابجایی و تعویض ویلا ندارید.

آیا در چنین شرایطی باز هم از ویلای شیب دار و طویل استقبال خواهید کرد؟ علاوه بر تعداد پله ها، نوع پله و ارتفاع آن هم در تصمیم گیری نهایی بسیار اثرگذار است حتما نوع پله ها را در نظر بگیرید باید به گونه ای باشد که بالا پایین رفتن های مکرر از آن، شما را از پا نیندازد.

املاک جهان

12) خریدار ویلای شمال و دقت به جزئیات معماری

جزئیات معماری یعنی از چیز ساده، جزئی و مهمی که در مرکز توجه معمار واقع شده و سبب گشته خروجی بی نهایت زیبا و بی مثل در نگاه مخاطب بنشیند. قالب های زیبا، طرح های کلاسیک یا مدرن، حتی دقت به نحوه تلفیق اتاق ها با نشیمن و غذاخوری همه از مواردی است که در حیطه جزئیات معماری جا خوش می کند. هرکاری که در ویلا انجام شود تا معماری زیباتر به چشم آید، شما را برای خرید ویلای شمال مصمم تر خواهد کرد، سعی کنید آنچه قرار است خریداری کنید از جزئیات معماری بی نظیری بهره مند باشد.

13) خرید ویلای شمال و سیستم سرمایش و گرمایش مناسب

در حالیکه خرید ویلا در جایی با آب و هوای معتدل زیاد مشکل نیست اما در شمال که برخی مناطق بسیار گرم و زمستان های برخی قسمت ها عجیب سرد است، زندگی ایده آل تنها در صورت وجود سیستم های گرمایشی و سرمایشی مناسب امکان پذیر و شدنی است، از طرفی به واسطه این که عدم تعبیه گرمایش مرکزی یا تهویه مطبوع در ویلا می تواند هزینه های جانبی زیادی بعد ها برای خریدار ویلای شمال به همراه داشته باشد، از این رو پیدا کردن ویلایی که خود این سیستم ها را از نوع باکیفیت و مرغوب دارد هم کار را برای ما ساده تر می کند و هم از هزینه های اضافی جلوگیری خواهد کرد که بسیار ارزشمند است.

14) محل لباسشویی

از آنجا که محل شستن لباس ها و تعبیه لباسشویی بسیار مهم است. انتظار می رود در پروسه خرید ویلای شمال، این مورد نیز در رأس توجه قرار گیرد. از آنجا که شستن لباس ها یک کار پرتکرار و دائمی است. قرارگیری لباسشویی در محل مناسب می تواند کیفیت زندگی را به میزان زیادی عوض کند. لازم است در جایی لباسشویی قرار گیرد که در صورت جمع شدن آب یا مرطوب شدن محل، شلختگی و بی نظمی به چشم تمام کسانی که در ویلا هستند. نیاید و به نوعی پنهان بماند.

10 نکته قبل از خرید ویلا

10 نکته قبل از خرید ویلا

10 نکته قبل از خرید ویلا

15) ویژگی‌های آشپزخانه را مدنظر داشته باش

از شخصی که بیشترین تایم را در آشپزخانه می گذراند بخواهید که انتظاراتش را از آشپزخانه لیست کند، آیا شکل و چیدمان آشپزخانه، میزان نور طبیعی آن، دکوراسیون داخلی آشپزخانه، اندازه و متراژ آن، رنگ دیوار ها و کابینت هایش برایش مهم است اگر آری در چه حد؟ تعداد سینک و میزان فضای داخلی کابینت‌ها برای ذخیره سازی مواد از دیگر مواردی است. که نیاز به بررسی دارد به طور کلی عقیده ما این است. که پیش از خرید ویلای شمال باید بارها و بارها آشپزخانه را بررسی کرد. آیا با طولانی شدن ظرف شستن یا باز بودن شیر آب اطراف سینک خیس و مرطوب نمی شود. آیا نور مصنوعی آشپزخانه به قدری است که در شب بتوان به راحتی به آشپزی پرداخت؟ همه این موارد نیاز است با جزئیات کامل مورد بررسی واقع گردد.

16) تعداد حمام

نظر به این که افزودن حمام به ویلا با وقت، انرژی و صرف هزینه زیادی همراه است.از این رو حتماً پیش از این که خرید ویلای شمال را نهایی کنید، به این نکته دقت داشته باشید که تعداد حمام ها بر اساس متراژ و اندازه ویلا، کافی و رضایت بخش است به گونه ای که نیاز خانواده را در حالت معمول و زمانی که پذیرای مهمان است، رفع نماید. حتی اگر شما یک خانواده دو نفره تنها هم باشید، وجود حمام اضافه یک موهبت بزرگ به حساب می آید و شما را از این لحاظ که ویلا نقص و کمبودی ندارد خاطر جمع می سازد.

املاک جهان

17) ارتفاع سقف چقدر است؟

جدا از این که پارت های اصلی ویلا همچون نشیمن و آشپزخانه لازم است. دارای ارتفاع کافی باشد، گاها دیده می شود. که اتاق های زیرزمینی یا زیرشیروانی از ارتفاعی کمتر از حد معمول بهره مندند. یکی از راه هایی که می توان از مناسب بودن اندازه سقف ها در تمام قسمت های ویلا خاطر جمع شد. آوردن فرد قد بلندی برای بازدید از ویلاست. چنانچه عبور و مرور و زندگی برای وی در تمام قسمت ها ساده و راحت باشد. می توان اطمینان حاصل نمود که خرید ویلای شمال با چنین ارتفاعی. کاملاً استاندارد و مطلوب است.

لازم به توضیح است که سقف های بلند در سرمایش و گرمایش ویلا هم نقش دارند و گاه سقف ویلا به قدری بلند است که نه تنها تمیز نگه داشتن آن دشوار به نظر می رسد که حتی گرم یا خنک نگه داشتن فضا به نظر کار سختی در فصول مختلف به نظر می آید. که حتی اندازه سقف ها در قسمتهای مختلف ویلا به دقت مورد بررسی گردد و در صورت نبودن مشکل مهم، اقدام به خرید گردد.

18) حریم خصوصی و فاصله تا همسایگان

بدیهی است در تمام شهر ها، ویلا در محصور همسایگان است و اتفاقا یکی از مواردی که باعث می شود گمان کنیم ویلا امن است و ایده آل، همین مورد است، با این حال این که فاصله ویلا ها از هم به نوعی باشد که حریم خصوصی هر کدام رعایت گردد یک اصل مهم است که انتظار می رود خریدار ویلای شمال بدان آگاه باشد.

اگر در حال خرید ویلا شهرکی در شمال هستید، حتماً می دانید که ممکن است این فاصله کمتر شود اما باز هم به نوعی است که حیطه شخصی شما، کاملاً امن و استاندارد باقی می ماند. از طرفی اگر حریم خصوصی برای شما بسیار مهم است حتما دید پنجره ها و سایز آن ها را دقیق بررسی کنید و اطراف ملک را ببینید تا خاطر جمع شوید که کسی به ویلای شما دید ندارد و می توانید راحت و امن زندگی کنید.

19) بررسی دقیق محله قرارگیری ویلا

شاید خواسته خود شما بوده که در چنین محله ای به خرید ویلا بپردازید اما آیا تمام جنبه ها و قسمت های ویلا را بررسی و ارزیابی کرده اید؟ هرچند نزدیک بودن به مدرسه یا محل کار برای خانواده ها و افراد صاحب فرزند مهم است. با این حال در شمال، با توجه به این که مسافت رسیدن. به محل هایی چون مدرسه و محل کار بسیار کوتاه است. برخی ترجیح می دهند محل قرارگیری ویلا بدور از هیاهو های شهری باشد.

احتمالاً دوست دارید بدانید محله شما چقدر فضا برای پیاده روی یا حتی ساعت ها دوچرخه سواری دارد. یا آیا امکانات اجتماعی همچون پارک و رودخانه و دریا و کتابخانه دارد یا خیر؟ چقدر به جنگل نزدیک است یا فاصله اش با بازارچه های محلی تا چه میزان است؟ وسایل حمل و نقل عمومی چطور؟ همه این ها به هنگام خرید ویلای شمال مهم می شود و انتظار ما این است که خریدار ویلای شمال تمام این موارد را بررسی کرده و مورد توجه قرار دهد.

10 نکته قبل از خرید ویلا

10 نکته قبل از خرید ویلا

10 نکته قبل از خرید ویلا

20)توجه کردن به مسائل امنیتی ویلا

یکی از مسائل مهمی که شما هنگام خرید ویلا باید به آن توجه داشته باشید “امنیت ویلا” است. امنیت ویلا می‌تواند جنبه‌های مختلفی داشته باشد. به‌عنوان مثال فرسایش خاک که بر اساس تغییرات آب و هوایی اتفاق می‌افتد. امکان سیل یا طوفان، نرده کشی یا قفل‌های لازم برای امنیت بیشتر ویلا و غیره اهمیت زیادی دارد.

بعضی از افراد دوست دارند ویلای آن‌ها نزدیک به دریا باشد. و با چند قدم راه رفتن به‌راحتی به دریا برسند یا حتی دوست دارند. صبح‌ها با صدای امواج دریا از خواب بیدار شوند. به همین علت چنین ویلاهایی امکان دارد بیشتر در معرض تغییرات آب و هوایی یا فرسایش خاک باشند. لازم است هنگام خرید ویلا شما به این مسائل توجه کافی داشته باشید. تا محدوده ویلا شما از هر لحاظی امن باشد.

امکان سیل یا طوفان برای شهرهایی که دارای دریا هستند، وجود دارد؛ پس توجه به سیل‌خیز بودن مکان ویلا اهمیت زیادی دارد. سیل یا طوفان یک اتفاق پیش بینی نشده است. به همین علت شما باید مکان ویلای خود را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که وجود این اتفاقات، امنیت آن را تهدید نکند. بهتر است از به زیرسازی و امکانات یک ویلا توجه کافی داشته باشید و دقت کنید.

شما می‌توانید برای پیشگیری از هر گونه اتفاقی نسبت به دریافت بیمه مسئولیت و حوادث طبیعی اقدام کنید. معمولاً ویلاهایی که در حریم یک رودخانه هستند و یا روی زمین‌های سست واقع شده‌اند، امکان آسیب‌پذیری بیشتری دارند؛ پس بهتر است در این محل‌ها اقدام به خرید ویلا نکنید تا شاهد حوادث ناگوار نباشید.

آیا شما هم خریدار ویلای شمال هستید؟

آنچه با هم مرور کردیم مواردی بود که پیش از نهایی شدن خرید ویلای شمال بایستی بدان توجه گردد. گاهی ممکن است خریدار ویلای شمال، چند مورد را فراموش کند و پس از زندگی در ویلا، متوجه این امور گردد. پیش از خرید ویلا جنگلی، ساحلی یا شهرکی در شمال.

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/08/11

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.