چه نوع ویلایی در مازندران بخریم؟

چه نوع ویلایی در مازندران بخریم؟

چه نوع ویلایی در مازندران بخریم؟ | قدم زدن در طبیعت بکر و آرام، استشمام هوای پاک و فارغ از آلودگی، سکوت مطلق طبیعت،ساحل شنی و آرامش دریا،می تواند احساسی ژرف را در شما ایجاد کند که در هیچ یک از خانه های شهری نمیتوانید آن را پیدا کنید.
مسلما شما نیز از ویلاهای شمال کشور شنیده اید و ممکن است چند روزی را در آنجا سپری کرده باشید، در این صورت بیشتر این موضوعات را لمس می کنید. با املاک جهان همراه باشید تا به بررسی ویژگی های یک ویلای مناسب در مازندران بپردازیم.

چه نوع ویلایی در مازندران بخریم؟

هنگام خرید ویلا در مازندران باید به چه ویژگی هایی توجه کرد؟

نوع ویلا

خرید ویلا در مازندران به سلیقه فرد و اینکه وی قصد استفاده از چه منطقه ای را دارد بستگی دارد. شخصی عاشق محیط جنگل و منظره جنگل است و می خواهد از هوای پاک جنگل استفاده کند که البته خرید ویلا ساحلی برای آن شخص اشتباه است.
برعکس، کسی عاشق ساحل و خانه ساحلی است پس باید ویلا ساحلی را بخرد. از آنجا که برخی مناطق قسمت شمالی اقیانوس و جنگل در یک نقطه قرار دارند، می توان اقیانوس و جنگل را در یک منظره قرار داد.

خرید و فروش ویلا در شمال

چه نوع ویلایی بخریم؟

در مازندران انواع ویلا به شکل زیر وجود دارند:

1.ویلا ساحلی
2.ویلا جنگلی
3.ویلا شهرکی
4.ویلا روستایی
5.ویلا باغ
6.فلت
7.نیم پیلوت
8.ویلا دوبلکس
9.تریبلکس
و…
پس در ابتدای شروع خرید ویلایتان، باید نوع ویلای خود را مشخص کنید.

کیفیت ساخت ویلا برای خرید آن

شما برای خرید ویلا در مازندران هزینه‌ زیادی می‌کنید، بنابراین طبیعی است که بخواهید ویلایتان بهترین کیفیت را داشته باشد. قاعدتا هرچه بیشتر هزینه کنید می‌توانید ویلایی با کیفیت ساخت بهتر بخرید. اما از آنجا که کلاهبرداران همیشه در بازار مسکن حضور دارند باید حواستان را جمع کنید که ارزش ملکی که می‌خرید از پولی که می‌پردازید کمتر نباشد.

طراحی خانه‌های ویلایی با خانه‌های آپارتمانی متفاوت است. اولا معماری ویلا باید متناسب و سازگار با محیطی باشد که در آن قرار دارد و ثانیا از موادی در آن استفاده شود که در شرایط آب و هوایی خاص منطقه در درازمدت برایتان مشکلی ایجاد نکند.

البته که ظاهر ویلا اهمیت خاص خودش را دارد، اما ظاهر نباید شما را گول بزند. سازندگان بی‌تجربه و غیرحرفه‌ای سعی می‌کنند نمای ویلا را عالی کار کنند تا به این طریق بر کیفیت پایین مصالح مورد استفاده در داخل ویلا سرپوش بگذارند.

چه نوع ویلایی در مازندران بخریم؟

برای اینکه از کیفیت ویلا اطمینان حاصل کنید در وهله‌ اول سعی کنید فقط از شرکت‌هایی ویلا را بخرید که واحد طراحی و معماری مخصوصی دارند و در گذشته حسابشان را پس داده‌اند.

سازندگان معتبر معمولا از مراحل ساخت عکس‌برداری می‌کنند که می‌توانید با مرور عکس‌ها بفهمید واقعا از چه مصالحی در ساختمان استفاده شده است.

داشتن پایان کار برای ویلا به معنی آن است که نظام مهندسی سازه‌ ویلای شما را تأیید کرده و از این نظر خیالتان را راحت می‌کند.
توجه به نقشه‌ ویلا نیز مهم است. مطمئنا ویلاهایی که نقشه مهندسی‌تری داشته و پِرتی کمتری دارند برای خرید مناسب‌ترند.

چه مدارکی برای خرید ویلا در شمال مهم است؟

سند رسمی، پروانه ساخت، پایان کار، سند تفکیکی بنا از حداقل اسناد و عناصری هستند که باید برای وجود آنها توجه کنید، تمام این اسناد را با مراکز و مقامات مرتبط با این موضوع بررسی نمایید و از صحیح و محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید.
اگر در حال خرید ویلا شهرکی در مازندران هستید به خاطر داشته باشید که زمین مورد نظر باید یک سند رسمی واحد باشد و برگه های کل قطعه ویلا از ویلا و جداگانه برای هر قطعه جداگانه که مساحت دقیق آن مشخص است وجود داشته باشد.

خرید ویلا به دلیل حساسیت هایی که در هنگام ساخت و نگهداری آن وجود دارد قطعاً به پشتیبانی و نگهداری پس از فروش نیاز دارید، البته توجه داشته باشید این خدمات در داخل شهر و خارج از شهر متفاوت است، اما این پشتیبانی و خدمات شامل چه مواردی می شود؟

نگهبان ویلا هایی که بیشتر مشمول ویلاهای شهر یا ویلاهای بسیار لوکس هستند، این نگهبان بسته به منطقه ویلا 24 ساعته یا فقط شبانه در دسترس است.
سایر ضمانت های پس از فروش ویلا ممکن است با نظارت اداری و سازمانی دنبال شود.
صدور سند رسمی و الزامات آن توسط مالک یا سازنده و انتقال نمایندگی قانونی این انتقال ها به موقع و کامل است.

کلام آخر

وضعیت پرنوسان اقتصاد در سال‌های اخیر و افزایش فشار شهرنشینی موجب شده خرید و فروش ویلا رشد قابل‌توجهی داشته باشد.
ویلاهای ساحلی نسبت به ویلاهای جنگلی دسترسی بهتری به امکانات شهری دارند، اما قیمتشان بالاتر است. خرید ملک و زمین ویلایی، ساحلی و جنگلی بسیار سلیقه‌ای است.
ویلاهای شهرکی امکاناتی را دارند که ویلاهای مستقل ندارند، اما در این ویلاها حریم شخصی محدودتری دارید.
پیش از خرید تعیین کنید به ویلایی با چه اندازه‌ای نیاز دارید. اگر خانواده‌ای پرجمعیت هستید سراغ ویلاهای دوبلکس یا تریپلکس و اگر خانواده‌ای کم‌جمعیت هستید سراغ ویلاهای فلت بروید.
هنگام خرید ملک و زمین ویلایی علاوه بر کیفیت نما به کیفیت مصالح مورد استفاده در داخل و نقشه‌ خانه نیز توجه کنید.
موقع خرید ملک و زمین ویلایی مطمئن شوید که ملک در زمینی با کاربری مسکونی ساخته شده باشد.

چه نوع ویلایی در مازندران بخریم؟

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید

مدیریت جهان جعفری:

۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/03/24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *