خانه های ویلایی

چه مکانی را برای خرید ویلا در شمال انتخاب کنیم؟

چه مکانی را برای خرید ویلا در شمال انتخاب کنیم؟ | خریداران ویلای شمال، خریداران آپارتمان‌های شمال و حتی آن‌هایی که به دنبال ساخت و ساز ویلا هستند به دنبال بهترین موقعیت مکانی می‌گردند.

بهترین مکان برای خرید ویلا در مازندران به طور قطع، موقعیتی است که دسترسی کامل به ساحل دریا، جنگل یا امکانات شهری داشته باشد. وقتی شما ویلایی می خرید. که در بهترین مکان در یکی از شهرهای مازندران قرار گرفته. یعنی یک دارایی ارزشمند را در اختیار دارید.خرید ویلا در شمال در بهترین موقعیت مکانی ویلا تا حد زیادی ارزش ملک شما را افزایش می‌دهد. حتی اگر قرار باشد در آینده ویلای خود را بفروشید، ارزش ملک شما به واسطه موقعیت مکانی ساختمان، دو چندان خواهد شد.اکثر خریداران ویلای شمال از موقعیت مکانی ویلا، اهمیت آن و نحوه انتخاب بهترین مکان اطلاعی ندارند! یک موقعیت خوب می تواند مزایای زیادی را برای ساکنین ویلا به دنبال داشته باشد. انتخاب یک موقعیت مکانی عالی ارزش خانه شما را افزایش می دهد. بسته به اینکه نیاز شخص شما و خانواده شما چیست. و به دنبال چه امکاناتی در ویلا هستید، مناطق و نواحی مختلف را در شهرهای مازندران جستجو می کنید.

همراه ما باشید تا در ادامه این مطلب در این باره بیشتر صحبت کنیم. به طور قطع در پایان بحث، تصمیم گیری شما برای خرید ویلا در بهترین موقعیت مکانی راحت‌تر خواهد شد.

چرا اغلب مازندران را انتخاب میکنند؟

مازندران به نسبت گیلان دارای رطوبت کمتری است و افرادی که از رطوبت فراری هستند ترجیح میدهند به این استان سفر کنند و در مورد خرید ویلا یا برای بازدید از ویلاهای فروشی در مازندران وقت صرف كنند ، اگر از تهران قصد مسافرت به این استان را دارید از 3 مسیر متفاوت می‌توانید سفر کنید ولی گیلان این امکان را نمیدهد، با توجه به افتتاح آزاد راه تهران _شمال و کم شدن مسیر بر محاسن این استان میافزاید در ضمن این استان کمترین فاصله ی دریا تا جنگل را در بیشتر مناطق خصوصا در غرب مازندران از رویان تا کلارآباد و متل قو داراست و به همین خاطر فروش ویلا در نوشهر و متل قو بیشتر رونق داشته چون تقاضا برای خرید ویلا در این شهرها، خواه ویلای ساحلی یا ویلای جنگلی به مراتب بیشتر می‌باشد.

در مورد آب و هوا و زیبایی صحبت کردیم اما هر قدر هم مکانی زیبا باشد باید از نظر مالی به گونه ای باشد که عموم مردم بتوانند از آن بهره مند شوند، خب خوشبختانه مازندران از نظر مالی هم دست مشتریان را آزاد گذاشته است چرا که ویلاها فروشی در این استان زیبا و سرسبز به نام مازندران دارای دو دسته ویلا جنگلی و ویلای ساحلی هستند كه با متراژها و امکانات متفاوت…برای فروش ساخته و معرفی می‌شوند.

بهترین موقعیت مکانی ویلا؛ دسترسی عالی به مرکز شهر

یکی از اولین نکاتی که به ذهن شما می رسد تا ویلای مناسب را انتخاب کنید، موقعیت مکانی ویلا با دسترسی کامل به مرکز شهر است. ویلایی که شما انتخاب می کنید می تواند در هر منطقه ای قرار داشته باشد، اما اینکه آیا مسیر دسترسی به امکانات شهری یا مراکز خدماتی، فروشگاه ها و ده ها مرکز دیگر برای شما وجود داشته باشد یا نه، مسئله بزرگتری است.

تفاوتی نمی کند که موقعیت مکانی ویلایی که انتخاب کرده‌اید، کجاست؛ اگر به دنبال رفاه و آرامش بیشتری هستید، ویلا را در منطقه ای انتخاب کنید که فضای بیشتری برای توسعه دارد. ویلاهای نزدیک به ساحل دریا، ویلاهایی در بافت شهری و ویلاهای جنگلی یا حتی ویلای شهرکی در شمال، گران قیمت هستند اما در بهترین موقعیت مکانی قرار گرفته‌اند.

چه مکانی را برای خرید ویلا در شمال انتخاب کنیم؟

سعی کنید ویلاها را در مناطق انتخاب کنید که تمرکز جمعیت بیشتری دارد؛ به این ترتیب ارزش ملک شما به عنوان یک ملک داخل بافت شهری یا ویلایی که در خط ساحلی و جنگلی قرار دارد، به مرور زمان افزایش پیدا خواهد کرد. قیمت ویلای شمال بر اساس موقعیت مکانی ویلا، عرضه و تقاضا در بازار املاک شمال تعیین می شود.

موقعیت مکانی ویلا در یک منطقه رو به رشد

توصیه دیگری که برای پیدا کردن بهترین موقعیت مکانی ویلا داریم این است که یک منطقه رو به رشد با پتانسیل بالا را انتخاب کنید. در حال حاضر، فقط امکانات رفاهی مهم نیستند بلکه امکاناتی که قرار است در آینده برای شما فراهم شود نیز اهمیت دارند.

برنامه‌ریزی برای ساخت مدارس، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، مکان‌های گردشگری، مراکز خرید، سیستم‎‌های حمل و نقل عمومی، کسب و کار تجارت و غیره، جزء برنامه‌هایی هستند که یک منطقه را با رشد قابل توجهی مواجه می‌کنند.

هنگام خرید ویلا در شمال در بهترین شهرهای مازندران به این فکر کنید که منطقه تا چه اندازه پتانسیل رشد دارد؟ آیا میتوان در آن منطقه، یک زمین تجاری و مسکونی خرید و پروژه‌هایی را راه اندازی کرد؟

به این فکر کنید که پروژه های قابل اجرا در آینده چگونه می تواند بر مطلوب بودن وضعیت مناطق اطراف ویلای شما تاثیر بگذارد. اگر چنین املاکی را پیدا کنید، قطعاً بهترین سرمایه‌گذاری را خواهید داشت

موقعیت مکانی ویلا؛ همسایگی ویلا

یکی دیگر از مواردی که در سنجش و ارزیابی موقعیت مکانی ویلا مهم است و شاید کمتر به آن توجه می‌شود همسایگی ویلا نام دارد. شهرهای مازندران برای خرید ویلا که از نظر شما جذاب هستند، یک انتخاب شخصی محسوب می شوند؛ اما آیا ویلایی که انتخاب کرده اید از نظر همسایگی، مسیر دسترسی، امنیت محله و امکانات رفاهی در وضعیت عالی قرار دارد یا خیر؟

همسایگی ویلا به عواملی نظیر بافت محله، زمین و مناطقی که اطراف ویلا قرار دارند، بستگی دارد. در اولین گزینه به دنبال ویلاهایی باشید. که مسیرهای اصلی. برای رفت و آمد به مرکز شهر را داشته باشند. با دسترسی آسان به جاده ها و خیابان ها. از طریق وسایل نقلیه. به راحتی از ویلا تا محله های دیگر. میروید.

چه مکانی را برای خرید ویلا در شمال انتخاب کنیم؟

نکته دیگری که در بررسی موقعیت مکانی ویلا و همسایگی ویلا، محله های اطراف از نظر فضای سبز است. محوطه سازی اطراف ویلا می تواند احساس شادابی و سرزندگی را تداعی کند. این ویژگی برای ویلاهای شهرکی. در مازندران بیشتر دیده می‌شود. خرید ویلا شهرکی یک مزیت بزرگ را دارد و آن هم بهره گیری از بهترین و زیباترین محوطه سازی و فضای سبز است.

موقعیت مکانی ویلا و همچنین همسایگی ویلا از نظر دسترسی به پارک بازی، مراکز خرید یا جاذبه های گردشگری هم مهم است. شاید شما یک ویلا انتخاب کنید که در چند متری فروشگاه مواد غذایی، رستوران یا مراکز خرید باشد؛ این یعنی برای دسترسی به آنها لازم نیست مسافت زیادی را طی کنید. این چنین ملکی ارزش زیادی دارد و البته می تواند گران قیمت باشد.

عامل دیگری که در همسایگی ویلا باید دقت کنید امنیت است. موقعیت مکانی ویلا در بهترین شهرهای مازندران می تواند متفاوت باشد، اما تأمین امنیت آن از هر چیز دیگری مهم تر است. ویلاهای شهرکی مازندران معمولاً بسیار امن هستند، چون اکثراً نگهبانی ۲۴ ساعته و نظارت کامل را دارند

موقعیت مکانی ویلا از نظر چشم انداز

یکی از مهمترین نکاتی که اکثر مشتریان خرید ویلا در شمال به آن فکر می کنند، موقعیت مکانی ویلا از نظر چشم انداز است. به عبارت ساده‌تر، مشتریان خرید ویلا به این فکر می‌کنند که با سکونت در یک ویلای خاص، منظره ویلا به چه منظره ای دسترسی دارد. ویلاهای ساحلی، نمایی رو به دریا دارند. ویلاهای جنگلی. به نمای جنگل و کوهستان. پوشیده شده با درختان انبوه راه دارند. ویلا در کوهستان. هم در ارتفاعات ساخته شده اند و می توانند نمایی رو به شهر. جنگل یا دریا را از فاصله دور به نمایش بگذارند.

ویلاجنگلی

ویلاجنگلی

 

خرید ویلا در بافت شهری و در یک منطقه شلوغ و پر رفت و آمد یا خرید آپارتمان در شهرهای مازندران می تواند چشم انداز متفاوتی را داشته باشد. آپارتمان ها رو به شهر. یا رو به ساحل. ساخته می شوند. در هر صورت، موقعیت مکانی ویلا از نظر چشم انداز رو به دریا و ساحل گزینه اول اکثر مشتریان ویلای شمال است.

به دنبال صحبت های فوق، یکی از عواملی که در قیمت ویلای شمال تاثیر دارد، همین موقعیت مکانی ویلا از نظر چشم انداز است. ویلاهای قواره اول ساحل گرانترند، همچنین ویلاهایی که پلاک اول جنگل هستند نیز قیمت بیشتری دارند.

آپارتمان های لوکس در خط ساحلی نسبت به آپارتمان های شهری گران قیمت هستند. مطابق با بودجه و سلیقه شخص شما هر نوع ملکی را در مازندران برای خرید می توانید پیدا کنید. نکته مهم این است که شما به بهترین شکل، ویلا یا آپارتمان و حتی زمین در شمال را جستجو کنی

مناسب ترین شهر مازندران برای خرید ویلا

مازنداران بهترین چشم‌انداز دریا و منظره جنگل را داراست از این رو به وفور مورد توجه خریداران ویلای شمال قرار می‌گیرد.
بهتر است قبل از این‌ که بحث را باز کنیم به این نکته اشاره کنیم که مازنداران را عموما به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌کنند و آن‌ جا که بحث از شهر‌های مازندران به میان می‌آید به هر کدام برچسب غربی یا شرقی می‌زنند.

بخش غربی که از آمل، چمستان تا نوشهر و چالوس و رامسر را در بر می‌گیرد محبوب‌ترین منطقه مازنداران به حیث خرید و فروش ویلاست دلیلش را می‌توان نزدیکی بیشتر به جنگل و دریا و هم‌جواری با مهم‌ترین جاده‌های منتهی به تهران دانست.
بخش شرقی مازندران نیز از گلوگاه تا بابل را شامل می‌شود و به نسبت شهرهای غربی کمتر مورد توجه خریداران ویلای شمال واقع می‌گردد.

چه مکانی را برای خرید ویلا در شمال انتخاب کنیم؟

از میان شهرهای غربی مازندران آن‌ها که به اصطلاح ساحلی هستند و در جوار دریا واقع شده‌اند باز هم در اولویت بیشتری قرار دارند، و به معروف‌ترین شهرهای ویلایی شمال در بین هم‌وطنان شناخته می‌شوند.
چنین شهرهایی مطمئنا برای آن‌ها که جز سودای دریا در سر چیزی ندارند بهترین انتخاب تلقی می‌شوند، متل‌قو در کنار نوشهر، رویان و رامسر در این گروه قرار دارند.

ویلا در مازندران

ویلا در مازندران

البته لیست شهر‌های ساحلی مازندران به همین‌جا ختم نمی‌شود و چمستان و محمودآباد را هم می‌توان به این لیست افزود که محبوبیت‌شان به نسبت گروه اول کمرنگ‌تر است. شاید فاصله از دریا را بتوان دلیل این امر دانست ضمن این‌که معمولا برای افرادی که به دنبال لذت از طبیعت و جاذبه‌های محلی هستند مناسب است حال آن‌ که کثیری از افراد ترجیح می‌دهند ویلایی که برای زندگی خریداری می‌کنند مجهز به امکانات شهری نیز باشد. در واقع چمستان برای عاشقان ویلاهای جنگلی ایده‌آل است.

بخش غربی مازندران چنان برای خرید ویلا مطرح و محبوب است که آن را به سه بخش متفاوت تقسیم می‌کنند.

چه مکانی را برای خرید ویلا در شمال انتخاب کنیم؟

قسمت اول که از آمل تا چمستان را شامل می‌شود به حیث تنوع ویلا بسیار گسترده است، هم ویلای ساحلی و هم نمونه‌های جنگلی را می‌توان با قیمت‌های متفاوت در این محدوده مشاهده کرد، که چمستان مطرح‌ترین شهر این قسمت برای خرید ویلاست.

از نوشهر و متل‌قو تا نمک‌آبرود، دومین بخش از این قسمت شمال هستند که به دلیل فاصله جزیی با پایتخت، بیشتر مورد توجه ساکنین تهران قرار می‌گیرند، در واقع تهرانی‌هایی که آخر هفته‌ها به بهانه دل کندن از یک هفته نفس‌گیر به دنبال راه فرارند بهتر است ویلاهای این منطقه را برای خرید انتخاب کنند.

سومین بخش را منحصرا به رامسر اختصاص داده‌اند، شهری آرام، زیبا، سرسبز و دل انگیز؛ به راستی که رامسر عروس ایران است.

کلام آخر

پیدا کردن بهترین موقعیت مکانی ویلا برای خرید یک دغدغه ذهنی است، اما با بررسی‌هایی که در این متن انجام دادیم شما می توانید یک الگو یا یک راهنما در ذهن خود داشته باشید. انتخاب یک ویلا در بهترین شهر مازندران بر اساس مجموعه‌ای از معیارهای ثابت انجام می‌شود. وقتی میخواهید ویلایی را بخرید اطمینان حاصل کنید که ویلا از نظر مکان، امکانات، قیمت و ساخت، مناسب شما است. مسیر دسترسی به ویلا را در نظر بگیرید. همچنین بهتر است ویلا را از هر نظر بازرسی کنید.

مشاوران املاک جهان در کنار شما هستند تا بهترین موقعیت مکانی ویلا را برای خرید در مازندران پیدا کنید. اگر می خواهید زمین بخرید و یک ویلا بسازید، باز هم نیاز دارید که یک زمین مناسب در بهترین موقعیت مکانی پیدا کنید. کارشناسان املاک جهان، املاک مناسبی را به شما پیشنهاد می‌دهند و سپس تا پایان انجام معامله در کنار شما خواهند بود.

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

 

1401/04/04

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.