نکاتی قبل از خرید ویلا در مازندران _ پارت اول

نکاتی قبل از خرید ویلا در مازندران _ پارت اول

نکاتی قبل از خرید ویلا در مازندران _ پارت اول : 10 نکته ای باید در خرید قبل از خرید ویلا در شمال بدانید. تا بهترین ویلا را خریداری کنید.

کیفیت زندگی شما در ویلای تازه خریداری شده به مقدار زیادی با کیفیت ساخت و ساز آن، گره خورده است. در واقع بخشی از آرامش ما در گرو نوع ویلایی است که آن را خریده ایم. به عنوان یک خریدار ویلای شمال، باید بدانیم برای تجربه حس راحتی در ویلا، پیش از خرید به دنبال چه مواردی باشیم.

اگر خریدار ویلای شمال هستید. احتمالاً دوست دارید ویلایی بخرید که سقفش بدون نشتی باشد. پایه‌های محکم، سیم‌کشی مناسب، طراحی لوکس، متریال نو و مواردی از این قبیل در چنته داشته باشد. با این حال همه چیز عیان و آشکار نیست و برخی عیب های ویلا به هنگام بازدید از دید پنهان می ماند. عواملی که پس از زندگی کم کم ظهور می کنند و دست به گریبانمان می شوند. مواردی که اتفاقاً بسیار مهم هستند و می توانند بر زندگی روزمره ما تاثیر مهمی بگذارند مثل کیفیت نور، جریان هوای اتاق یا مدت زمانی که طول می کشد تا از درب حیاط به اتاق ویلا برسیم. در این مقاله املاک جهان به بررسی این موارد می پردازد.

املاک جهان

1) جریان هوا داخل و خارج از ویلا

 سهولت جابجایی هوا از بیرون به داخل خانه و بالعکس از جمله مواردی است. که می تواند بر شادی و انرژی ویلا بسیار اثر گذار باشد. اگر شما نیز تهویه و جریان هوا برایتان مهم است، بهترین کار استفاده از درب های کشویی و آکاردئونی برای ویلاست. شیشه های بزرگ لولایی که با باز کردن آن، هوا به راحتی بین فضای داخل و خارج ویلا جابجا می شود. این درب ها بهترین روش برای اتصال محیط بیرون به درون هستند. به نوعی که هم می توان با طبیعت ارتباط بیشتری گرفت و شاهد زیبایی ها و تغییرات هوا در شبانه روز بود. و هم از تهویه مناسب در فصول مختلف بهره مند گردید. بنابراین در پروسه خرید ویلای شمال، به جریان هوا و نوع پنجره ها دقت کن.

نکاتی قبل از خرید ویلا در مازندران _ پارت اول

نکاتی قبل از خرید ویلا در مازندران _ پارت اول | جریان هوا در ویلا

نکاتی قبل از خرید ویلا در مازندران _ پارت اول | جریان هوا در ویلا

2) به سایز اتاق‌ها توجه کن

اندازه و متراژ اتاق ها بهتره نه خیلی بزرگ نه خیلی کوچک باشد. البته در خرید ویلای شمال، به چندین مورد انتخاب سایز اتاق ها وابسته است. جمعیت خانواده شما، میزان رفت و آمد با دوست و بستگان و اهمیت شما به فضا. آیا دوست دارید یک اتاق بزرگ و جادار داشته باشید یا یک اتاق متوسط رو به کوچک هم برای شما کافی است؟ اتاق هایی را انتخاب کنید که برای سبک زندگی شما مناسب است، این بهترین ایده است. پیش از خرید ویلای شمال و درست زمانی که در حال بازدید از ویلا هستید، همزمان که در اتاق قدم می زنید به این فکر کنید که چگونه می توانید چیدمان مبلمان را انجام دهید، حتی می توانید پارت های مدنظر را اندازه گیری کنید.

3) طراحی داخلی ویلا

شاید باور نکنید اما طراحی داخلی ویلا و مهم تر از آن، پلان و نقشه ویلا تاثیر بسزایی بر کیفیت زندگی شما دارد و می تواند خالق یک تفاوت بزرگ باشد. در تمام پارت های ویلا قدم بزنید و زندگی خود را در یک روز معمولی در ویلای پیش رو تصور کنید، آیا گوشه های تیزی در ویلا وجود دارد؟ آیا راهرو ها زیادی طویل و تنگ هستند؟ برسی کنید آیا جریان هوای طبیعی از یک اتاق به اتاق دیگر معمولی است و هوا به راحتی جابجا می شود؟ ببینید آیا ارتباط بین نشیمن و آشپزخانه و اتاق ها، آنگونه است که باید؟ طراحی داخلی ویلا را جدی بگیرید، حتی تعداد پله ها، می تواند سبک و استایل زندگی شما را به کلی عوض کند.

نکاتی قبل از خرید ویلا در مازندران _ پارت اول

4) شیب زیاد ویلا

حتماً به شیب پیش از خرید ویلای شمال دقت کنید، شیب حتی در برخی موارد از متراژ و اندازه ویلا هم مهمتر است، اگر یک هکتار زیربنا داشته باشد اما با شیب نامتعادل، چنین ویلایی چه ارزشی خواهد داشت؟ فراموش نکنیم که برای خرید ویلای شمال تنها شرایط امروز کافی نیست بلکه باید آینده و نیاز های آتی را هم در نظر گرفت، ممکن است در آینده بخواهید یک اتاق به ویلا اضافه کنید، یا در قسمت استخر سکو و عرشه بسازید آیا با وجود شیب حیاط یا قسمت خاصی از ویلا این کار شدنی است؟ بنابراین به شیب و پستی و بلندی ویلا بسیار دقت کنید.

5) توجه به سایز و محل قرارگیری پنجره‌ها

مطمئناً همه ما می توانیم پس از خرید ویلای شمال، پنجره ها را به کلی تغییر دهیم یا مکان آن ها را عوض کنیم اما آیا راه ساده ای است؟ آیا به آسانی و به روشی کم هزینه می توان به تغییر پنجره ها فکر کرد؟ بنابراین پیشنهاد ما در املاک جهان، این است که همیشه به عنوان خریدار ویلای شمال، به دنبال ویلایی با پنجره های بزرگ و وسیع باشید این بهترین اقدام است، گاهی بازسازی ویلای شمال با هزینه گزاف دست به گریبان می شود که برای خریدار ویلا، در شرایطی که هنوز از پرداخت هزینه های زیاد برای خرید ویلا نگذشته، اصلا جالب و اقتصادی نیست.

نکاتی قبل از خرید ویلا در مازندران _ پارت اول | خرید ویلا در مازندران

نکاتی قبل از خرید ویلا در مازندران _ پارت اول | خرید ویلا در مازندران

6) میزان نور طبیعی ویلا

داریم از شمال و ویلایی که دست در دست طبیعت پیش می رود صحبت می کنیم، بدیهی است میزان نور ورودی در چنین ویلایی یک اهمیت والاست. در واقع میزان نور ویلا شدیدا مهم است اما گاهی به هنگام بازدید از ویلای شمال به ویژه در ویلا های بزرگ متراژ، از نظر دور می ماند و خریدار آن را فراموش می‌کند.

اگر چندین ویلا را دیده و همه را تقریبا برای خرید پسندیده اید و مردد هستید. که کدام یک بهترین انتخاب است. بار دیگر هرکدام را در روز بازدید کنید. و میزان حضور نور را در هر کدام به تماشا بنشینید. پیشنهاد ما این است که بر اساس نور طبیعی موجود در ویلا تصمیم نهایی را اتخاذ کنید. حضور نور علاوه بر این که شور و نشاط را رقم می زند. به نوعی نقش آفرینی طبیعت را به حداکثر مقدار می رساند. که بسیار برای خریدار ویلای شمال با ارزش است.

7) توجه به آب و هوای منطقه

آیا می توانید در زمستان های سرد زندگی کنید؟ اگر آب و هوای منطقه قرارگیری ویلا شدیدا سرد است. ممکن است نیاز باشد از ورودی های سرپوشیده یا حتی راهرو های طویل تر استفاده کنید. و به ساخت چنین مواردی در ویلا بپردازید. اگر آب و هوای منطقه خریدار ویلا گرم تر است شاید نیاز باشد به درختان خنک‌کننده و راهرو های سایه دار بیشتر تمرکز کنیم. بنابراین بر اساس این که شرایط هوایی چطور است. (در شمال خرید ویلا ساحلی که به شرجی و رطوبت گره خورده تا خرید ویلا در ییلاقات مازندران که مملو از هوای سرد و ییلاقی است متغیر است. و تنوع زیادی در نوع ویلا و محل قرارگیری آن موجود است.) و برای چنین شرایط جوی و هوایی، بهتر است ویلای شمال چه آپشن ها و ویژگی هایی داشته باشد. لازم است تمهیداتی لحاظ گردد.

نکاتی قبل از خرید ویلا در مازندران _ پارت اول

8) جهت قرارگیری ویلای شمال

نحوه قرارگیری ویلا در زمین، از مهم ترین عواملی است که بر میزان ورود و نفوذ نور در ویلا اثرگذار است، این عامل میزان سرمایش و گرمایش ویلا را نیز کنترل می کند و حتی می تواند هزینه ها و پرداختی های ماهانه را هم تغییر دهد، اگر ویلا جنوبی است، میزان نور طبیعی ویلا در حداکثر مقدار است، هر چند یک ویلای شمالی هم می تواند به همان میزان پرنور باشد در صورتی که نشیمن در قسمت پشتی ویلا قرار گیرد و پنجره های زیاد و بزرگی اطرافش را محصور کنند. در آب و هوای گرم و با خرید ویلای ساحلی که گرما و شرجی زیادی در خانه سایه می اندازد، خرید یک ویلای شمالی با لبه های عمیق ممکن است برای خنک نگه داشتن ویلا بهترین گزینه باشد که مورد توصیه کارشناسان املاک جهان است.

نکاتی قبل از خرید ویلا در مازندران _ پارت اول | خرید ویلا مازندران

نکاتی قبل از خرید ویلا در مازندران _ پارت اول | خرید ویلا مازندران

9) توجه به طول و عرض ورودی‌ها و راهروها

آیا ورودی های ویلا به طوری هست که خودرو ها به راحتی تردد کنند. گاهی ممکن است پس از خرید ویلای شمال متوجه شوید راه های عبوری موجود در ویلا آن طور که باید برای خودرو شما عریض و مناسب نیست بنابراین بهتر است تمام مسیر های ویلا را پیش از خرید ویلا چک کنید و مطمئن شوید عبور خودروهای شما بی دردسر و به راحتی صورت می گیرد، این مسیر ها باید به نوعی باشد که پس از باران فراوان، حتی بارش برف یا طوفان به نوعی نباشد که به سادگی مسدود و نیاز به ساعت ها بیل زنی داشته باشد، ضمن این که برخی از ورودی ویلا ها بسیار باریک است.

نکاتی قبل از خرید ویلا در مازندران _ پارت اول

 

10) به پارکینگ های خیابانی دقت کردی؟!

آیا اطراف ویلا فضای باز به اندازه کافی موجود است؟ آیا اگر قرار باشد به هر دلیلی برای ساعاتی از روز خودرو را بیرون از ویلا پارک کنید. یا مهمان های شما ماشین هایشان را در خارج از ویلا پارک کنند، جای پارک در خیابان وجود دارد؟ گاهی منطقه بسیار شلوغ است. و این امکان وجود ندارد از طرفی ممکن است. مسیر های ویلای خریداری شده هم باریک و کوچک باشد. امنیت ویلا هم در این قسمت مهم است. اگر جای پارک خیابانی وجود داشته باشد اما منطقه و محله قرارگیری ویلا از نظر امنیت زیاد ایده آل نباشد. چطور می توان به پارک خودرو خارج از ویلا فکر کرد؟ پس حتما ویلای پارکینگ دار بخرید.

 

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/06/08

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.