ملک مناسب برای سرمایه گذاری

ملک مناسب برای سرمایه گذاری

ویژگی های ملک خوب برای سرمایه گذاری _ آیا شما دنبال بیشتر کردن سرمایتان با سرمایه گذاری در بازار املاک هستید؟ پس باید نکاتی را در مورد یک ملک خوب که برای سرمایه گذاری مناسب است بدانید.

ویلا جهان

ملاک‌های شناسایی یک ملک خوب

مواردی که باید برای خرید و سرمایه‌گذاری ملک در نظر بگیرید، شامل امکاناتی مانند مراکز خرید، مراکز درمانی، سیستم‌ های حمل و نقل و مناطق تفریحی می باشد. بسیاری از ملک‌ها در جایی قرار گرفته‌اند که به دلیل نزدیکی به یک محله خوب، رشد قیمتی را بسیار سریع تجربه می کنند. اگر بخواهیم اصول کلیدی در سرمایه گذاری ملک و آپارتمان را بیان کنیم، به مواردی باید توجه داشته باشیم.

امتیازات هر محله را قبل از سرمایه‌‌گذاری ملک در نظر بگیرید. نرخ اجاره بها در هر منطقه را بسنجید و بر این اساس اقدام نمایید. قیمت‌‌های روز جهت ساخت و ساز در مناطق گوناگون را در نظر بگیرید. نور ساختمان را در نظر بگیرید. نور می تواند خانه را بزرگ تر از واقعی نشان دهد. شناخت از خیابان‌‌ها و محله‌‌های منطقه می‌‌تواند به سرمایه‌‌گذاری ملک شما کمک‌کننده باشد. مناطقی که مستعد تحولات اجتماعی و بهبود محیط شهری هستند، گزینه‌‌های به مراتب بهتری برای سرمایه‌گذاری هستند. مناطقی که میزان جرم و جنایت در آن‌‌ها بیشتر است، مناطق مناسبی برای سرمایه‌‌گذاری به حساب نمی آیند، بنابراین به هیچ عنوان در مناطق بد و بدنام و نشان، ملک خریداری نکنید.

سرمایه گذاری بر روی املاک یکی از قدیمی ترین و البته بهترین انواع سرمایه گذاری بوده و افراد زیادی در این بازار فعالیت می کنند. با توجه به شرایط بازارها در طول زمان بازار مسکن و سرمایه گذاری ملکی جزو کم ریسک ترین بازار ها بوده و با هیجانات سیاسی و تغییر دیگر بازارها نوسانات شدیدی را تجربه نمی کند. این ویژگی در بازار مسکن موجب شده. تا سرمایه گذاری در آن همیشه پر رونق و بسیار پرطرفدار باشد.

از جمله مزایا و معایب بازار مسکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا:

 • عدم واکنش هیجانی در برابر تغییرات نرخ ارز
 • کم ریسک بودن بازار
 • عدم نیاز به تخصص بالا
 • مصرفی بودن بازار
 • عدم امکان سرقت و امنیت دارایی

معایب:

 • نیاز به سرمایه بالا برای خرید ملک
 • سوددهی بلند مدت
 • نقدشوندگی پایین

سرمایه گذاری ملکی دارای قواعد و اصولی می باشد که توجه به آن ها می تواند سرمایه فرد را در جهت درست پیش برده سودی مضاعف عاید فرد شود. لذا آگاهی از این اصول و بکارگیری آن ها می تواند نقشی تعیین کننده در روند سودآوری سرمایه داشته باشد.

ملک مناسب برای سرمایه گذاری

ملک مناسب برای سرمایه گذاری

ملک مناسب برای سرمایه گذاری

اصول سرمایه گذاری ملکی

برای اینکه سرمایه گذاری ما با سود همراه باشد، نیاز است که برخی نکات را در نظر بگیریم. به عنوان مثال چه زمانی برای خرید ملک اقدام کنیم؟ چه ملکی بخریم؟ در کدام منطقه خرید کنیم؟

تمامی این ها سوالاتی است که برای انتخاب بهتر باید از خود بپرسید و با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. در نتیجه می توان موارد زیر را جزو اصولی ترین معیارهای سرمایه گذاری در بازار مسکن دانست:

 • هدف از سرمایه گذاری
 • انتخاب نوع ملک
 • زمان مناسب برای سرمایه گذاری ملکی
 • موقعیت مکانی ملک
 • خرید یا پیش خرید ملک
 • متراژ مناسب ملک
 • مدت زمان لازم برای سوددهی

با صبر و حوصله انتخاب مناسبی داشته باشید. علاوه بر این موارد می توان نکات بسیاری را یادآور شد که برای سرمایه گذاری ملکی باید در نظر بگیریم که در ادامه مقاله به صورت مختصر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

هدف فرد از سرمایه گذاری ملکی

ویژگی های ملک خوب برای سرمایه گذاری. در بازار مسکن خرید ملک با دو هدف متفاوت انجام می شود.

 • خرید ملک با هدف سکونت

اگر فرد با هدف سکونت به دنبال ملک باشد بایستی ابتدا اولویت های فردی و نیاز خانواده را بسنجد و با توجه به آن ها اقدام به خرید کنید. به عبارتی می بایست متراژ ملک.  امکانات محله.  طبقه.  تعداد خواب. دسترسی های ملک و مسافت لازم برای رسیدن. به محل کار را در نظر بگیرد. تمامی این موارد در زمان انتخاب ملک اهمیت یافته. و گزینه های موجود را محدودتر خواهد کرد.

اگر سرمایه ای در دست دارید و قصد خرید ملک با هدف سکونت را دارید در هر زمان اقدام کرده و برای خرید تعلل نکنید. اما در صورتی که شرایط برای شما محیا است می توانید سرمایه خود را تقسیم کرده و با اجاره نشینی در ملکی مناسب، باقیمانده بودجه خود را در پروژه های پیش فروش معتبر و مناسب سرمایه گذاری کنید

ملک مناسب برای سرمایه گذاری

ملک مناسب برای سرمایه گذاری

ملک مناسب برای سرمایه گذاری

چه ملکی بخریم؟

زمین، خانه های کلنگی، واحد نوساز و واحدهای چند سال ساخت گزینه های موجود در بازار مسکن هستند که می بایست یکی از آن ها را برگزید. اما در این میان کدام مورد گزینه مناسب تری برای سرمایه گذاری می باشد؟

در بازار مسکن بهترین و پرسودترین گزینه خرید زمین می باشد. اگر با هدف ساخت و ساز اقدام به خرید. زمین کرده و پس از ساخت. واحد های آماده را به بازار عرضه کنید. می توانید سود بسیار بالایی بدست آورده. و سرمایه خود را دو چندان کنید. اما باید توجه داشته باشید . که ساخت و ساز ملک تخصص خاص خود را داشته. و باید برای این کار توانایی لازم و همچنین بودجه کافی را داشته باشد.

در ادامه می توان خانه های کلنگی را برای سرمایه گذاری توصیه کرد. سرمایه گذاری بر روی خانه های کلنگی همیشه با سود همراه بوده و می تواند آینده خوبی را برای سرمایه شما رقم زند. خانه های کلنگی معمولا با هدف تعمیر و بازسازی و یا تخریب و نوسازی خرید و فروش می شوند.

واحدهای آماده معمولا به صورت نوساز. و یا چندسال ساخت در بازار وجود داشته. و در موارد مشابه. واحد های آماده هر چه از زمان ساخت آن ها بگذرد. قیمت آن ها کاهش خواهد یافت. لذا این موضوع تاثیری منفی در سرمایه شما خواهد گذاشت. اما در نظر داشته باشید. که واحد های آماده. پر فروش ترین فایل های ملکی بوده. و تقاضا برای آن در بازار مسکن بسیار بالاتر از دیگر گزینه ها می باشد.

زمان مناسب خرید ملک

در دوره های مختلف بازار مسکن شرایط خرید و فروش و قیمت ها متفاوت بوده و این موضوع تاثیر زیادی در روند سرمایه گذاری ملکی دارد. بهترین زمان برای خرید ملک و سرمایه گذاری دوره های رکود بازار می باشد. چرا که در این زمان میزان عرضه افزایش یافته.و در عین حال تقاضا کم می شود. به عبارتی بازار در آرامش قرار داشته و جامعه نیز در تکاپو برای خرید نمی باشند. این ها نشانه هایی است که خریداران باید به آن توجه نشان دهند و بر اساس آن تصمیم به سرمایه گذاری بگیریند. اما باید توجه داشت که در زمان افزایش تقاضا، قیمت ملک به صورت غیر منطقی بالا خواهد رفت و این شرایط زمان مناسبی برای خرید نخواهد بود.

لذا توصیه می شود. در زمان رکود بازار و یا آغاز دوره رونق اقدام به خرید ملک شود. چرا که گزینه های مناسبی در بازار برای خرید. وجود داشته و در طولانی مدت با رونق گرفتن بازار می توانند. با سود بالایی همراه باشند.

ویلا جهان

موقعیت مکانی ملک

اگر در زمان خرید ملک در مناطق رو به رشد سرمایه گذاری کنید همزمان با رشد منطقه قیمت ملک و سرمایه شما با رشدی مضاعف همراه خواهد شد. رشد تورم و تغییرات بازار در کنار رشد منطقه می تواند سود بسیار خوبی را عایدتان کند. در زمان تصمیم گیری برای خرید ملک دقت داشته باشید که میزان تقاضا در منطقه مورد نظرتان چگونه است و کدام نوع املاک تقاضای بالاتری دارد. اگر با این دید سرمایه گذاری کنید خواهید توانست به راحتی ملک خود را به بازار ارائه کنید. در برخی مناطق واحدهای تجاری و در برخی دیگر املاک بزرگ متراژ و یا واحد های نقلی مورد استقبال قرار می گیرد.

سرمایه گذاری در مناطق شهری جدید یا آینده دار

ضرب المثل قدیمی که می گوید سه قانون برای سرمایه گذاری در املاک عبارتند از (مکان ، مکان ، مکان) درست است. همچنین ، اگر می توانید در مناطق امیدوارکننده خرید کنید ، در یک قرار معاشقه هستید.

در زمان انتخاب منطقه، محله و موقعیت ملک، علاوه بر رشد منطقه، نوع تقاضای منطقه را نیز در نظر بگیرید.

سخن آخر

سرمایه گذاری املاک در ایران سود‌آور بوده چرا که سهم صنعت ساختمان در تولید ناخالص داخلی نسبت به صنایع دیگر بیشتر است.

 

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/06/16

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.