10 نکته قبل از خرید ویلا

قیمت ویلا ارزان در شمال

قیمت ویلا ارزان در شمال | امروزه، خرید و‌ فر‌وش ویلا در شمال، یکی از پرطرفدارترین گزینه برای معاملات محسوب می گردد و در همین راستا متقاضیان بسیاری از سراسر کشور متقاضی سرمایه گذاری می باشند.

املاک جهان

در چه صورت می‌توانیم به ویلاهای ارزان اعتماد کنیم؟

همیشه باید در خرید ویلاهای ارزان دقت کرد و به توصیه ما به هیچ وجه در خرید ویلا، زمین و… عجله نکنید. زیرا تنها چیزی که بسیار است ویلا است و اشتباهی در خرید ملک باعث از دست دادن تمام سرمایه شما می‌شود و غیر قابل جبران خواهد بود و شکایت نیز فرایندی طولانی است.

در خرید ویلاهای ارزان ابتدایی‌ترین چیز سند و اثبات مالکیت است و شما باید هنگام خرید ملک‌های بدون سند از صاحب ملک تعهد بگیرید که سندی وجود ندارد و ملک ایشان به شما می‌رسد و صاحب ملک نباید بعد از مدتی برای زمین با مدارکی که شاید داشته باشد و به شما نشان نداده باشد ادعا کند و نیز باید در دفتر ثبت اسناد به صورت رسمی زمین را انتقال دهید و نیز صاحب ملک موظف است که از شورای شهر مدرک اثبات سند را برای شما بیاورد.

نکته دیگر اینکه شما باید به صورت حرفه‌ای اندازه ملک را بدست آورید و با پرس و جو از اهالی محل از صحت و سالمی ملک و اندازه آن نیز اطلاع پیدا کنید تا به اندازه ملک هزینه پرداخت کنید و در خرید ویلاهای ارزان نیز سعی شود که از افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک گرفته شود.

نکته مهم دیگر پرس و جو از دادگاه و شورای شهر برای نبود مشکلات موروثی و دزدی نبودن برق و گاز می‌باشد.

 

چرا ویلا عمارت نیست؟

بسیاری از ما عمارت‌های سریال داونتون ابی را دیده‌ایم. آنها سازه‌هایی مجلل هستند و دارای امکانات رفاهی می‌باشند که حتی تصورشان هم نمی‌توانید کنید. بسیاری از عمارت‌ها، هزاران مترمربع وسعت دارند. این عمارت‌ها با داشتن اتاق‌خواب‌های زیاد، حمام و توالت‌های متعدد، دو یا سه آشپزخانه، دو یا سه اتاق نشیمن، اتاق سرگرمی، اتاق بازی و موارد دیگر از یک ویلا متمایز می‌شوند.

فضای داخلی عمارت‌ها نیز با دیوارهای کاشی‌کاری شده از مرمر، پنجره‌های کف تا سقف، سقف‌های پر آذین و مبلمان ظریف مزین می‌گردد. به راحتی می‌توان فهمید که چرا مردم یک ویلا را با عمارت اشتباه می‌گیرند. با این حال، این دو تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. برخی ویلاها نیز دارای متراژ بالا، امکانات رفاهی و محوطه بزرگی هستند، اما از تجمل‌گرایی عمارت‌ها بی‌بهره می‌باشند.

املاک جهان | خرید خانه در مازندران

قیمت ویلا ارزان در شمال

5 قدم تا رسیدن به ویلای رویایی شما

1. هدف از طراحی و ساخت ویلا چیست؟

مهمترین قدم قبل از هر اقدامی، مشخص کردن هدف از داشتن ملک و ساخت آن می‌باشد.
امروزه استفاده از ویلای شخصی در فضاهای سرسبز و به دور از هیاهوهای شهر رویای هر شخص می‌باشد ولی هستند افرادی که از این فضاها به عنوان لوکیشن عکاسی استفاده می‌کنند حتی با فکر بزرگتر دنبال ساخت شهرک ویلایی هستند. بنابراین باید مشخص باشد که دنبال چه چیزی هستیم. پس در امر طراحی ویلا نیاز است تا سلیقه، اهداف، میزان بودجه و محل ساخت را به درستی تحلیل کنیم.

2. مدیریت منابع مالی (قیمت تمام شده ساخت ویلا)

طراحی و ساخت و خرید ویلا به صورت شخصی نیازمند صرف هزینه‌های زیادی می‌باشد در صورتی که واگذاری ساخت به افراد با تخصص و با تجربه می‌تواند هرینه ساخت ویلا را تا ۴۰٪ و زمان ساخت را تا ۶۰٪ کاهش دهد.

املاک جهان

3. پیدا کردن طراح و مشاور متخصص

علی رغم وجود شرکت‌های متنوع در این زمینه تعداد کمی‌ هستند که همزمان کار مشاوره، ساخت و طراحی ویلا را انجام می‌دهند، پیدا کردن این شرکتها سخت و نیازمند جستجوی فراوان می‌باشد، ضمن اینکه پس از پیدا کردن چنین شرکتهایی مسئله مهم اعتماد به عملکرد شرکت می‌باشد.

4. در تماس بودن با طراح ویلا

مسئله اصلی تعامل کارفرما با شرکت طراح ویلا مشاور و سازنده می‌باشد. پیشنهاد ما شروع کار با مدرن ویلا از پروسه مشاوره و طراحی می‌باشد. کارفرما ایده‌های خود را طی یک یا دو جلسه با طراحان شرکت در میان می‌گذارد سپس ایده پخته شده توسط طراح در کوتاهترین زمان ممکن به کارفرما ارائه می‌شود که در صورت نیاز کارفرما اصلاحات خود را به طرح ویلا اعمال می‌کند و طرح ویلا به مرحله بعدی وارد می‌شود.

5. پیدا کردن بهترین مسیر برای ساخت ویلا

بیشتر کارفرمایانی که اولین تجربه ویلا سازی خود را دارند، ترجیح می‌دهند کل پکیج مشاوره، طراحی و ساخت ملک را به یک شرکت واگذار کنند; تا دغدغه کمتری هنگام ساخت داشته باشند.
همین موضوع باعث سوء استفاده برخی شرکت‌های نو پا شده و کارهای ارائه شده با کیفیت پایینی به کارفرما تحویل شود. پیشنهاد ما در این زمینه هم تعامل کارفرما با این شرکت می‌باشد.
اگر کارفرما توان انجام هریک از بخشهای طراحی و اجرا را با هزینه کمتر داشته باشد، این شرکت انجام آنرا به کارفرما سپرده و به صورت پکیج، نظارت می‌تواند به کارفرما خدمات ارائه دهد.

عوامل قیمت گذاری ملک در شمال

قیمت ویلا ارزان در شمال

هزینه طراحی ویلا چقدر است؟

به‌ طور کلی هزینه طراحی ویلا یا ملک شامل بخش‌های مختلفی می‌شود، همان‌طور که فرایند طراحی یک ویلا از مراحل مختلفی تشکیل می‌شود در نتیجه هر بخش شامل هزینه متفاوتی می‌شود.
البته فراموش نکنید که باتوجه‌به سبک طراحی ویلای شما، و نوع متریال استفاده شده، هزینه‌ها متفاوت خواهد بود. اما در این جا قصد داریم تا برای همیشه به شما یک دید کلی بدهیم و ابهامات موجود را رفع کنیم. هزینه‌های کلی موجود در طراحی خانه ییلاقی شامل موارد زیر است.

  • طراحی پلان ویلا
  • هزینه نقشه‌های معماری
  • هزینه طراحی داخلی ویلا
  • طراحی و جانمایی برد‌های هوشمندسازی
  • هزینه طراحی نمای ویلا و طراحی محوطه ویلا

بودجه موردنیاز برای ساخت و خرید ویلا باتوجه‌ به متریال و مصالحی که استفاده می‌شود و همچنین موقعیت مکانی ویلا به جهت هزینه‌های حمل‌ونقل، متراژ ویلا و درنظرداشتن امکانات رفاهی موجود در ویلا، تعیین می‌شود.
همچنین تأمین‌کننده مصالح، اینکه داخلی باشد یا خارجی نیز در هزینه‌های ساخت مؤثر است.
اما باید یادآور شویم که هزینه‌های ساخت ویلا بسیار بیشتر از هزینه طراحی آن است، شاید کمتر از پنج درصد هزینه‌های ساخت ویلا، صرف طراحی خانه ییلاقی شود.

 

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید.

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

 

1401/10/27

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *