خرید و فروش ویلا در شمال

خرید و فروش ویلا در شمال

مازندران یکی از استان‌های شمالی ایران و یک سرزمین سبز با طبیعت منحصربه‌فرد است. بسیاری از شاهکارهای آفرینش را می‌توانید در این استان تماشایی از نزدیک ببینید. مازندران از شهرها، شهرستان، دهستان و بخش های کوچک و بزرگ زیادی تشکیل شده است. هر کدام از این مناطق برای خرید و فروش ویلا در شمال مناسب هستند.
برخی از شهرهای مازندران از نظر صنعت گردشگری رونق بیشتری دارند.
استان مازندران از جنوب با تهران، البرز و سمنان همسایه است؛ از شرق به استان گلستان راه دارد؛ و از غرب به استان گیلان منتهی می‌شود. دریای زیبای خزر در شمال مازندران واقع شده و مناظر ساحلی بیشماری را در شهرهای مختلف فراهم آورده است.

 

املاک جهان

 

شرایط آب و هوایی در مازندران در قسمت های نزدیک به دریای خزر مرطوب و معتدل است، اما در شهرهای دورتر و جایی نزدیک به جنگل، میزان رطوبت کاهش پیدا می‌کند. تمامی شهرهای استان مازندران ارتفاع بسیار کمی از سطح دریا دارند و برخی از آنها حتی هم سطح دریای خزر هستند. در این استان، روستاهای ییلاقی بسیار زیبایی وجود دارد که از نظر شرایط آب و هوایی تکرار ناپذیر هستند. روستای جواهرده در رامسر، روستای وازتنگه و روستای جوربند در چمستان و روستای لاویج در نزدیکی نوشهر از مهمترین این مناطق هستند.

 

خرید و فروش ویلا در شمال

خرید و فروش ویلا در شمال

 

قرارداد خرید و فروش ویلا در شمال مساله‌ای مهمی در هنگام معامله است:

در این مقاله سعی داریم تا بهترین راهنمایی‌ها در رابطه با خرید ویلا را به شما عزیزان ارایه کنیم. این بار به بحث قرارداد خرید و فروش ویلا در شمال می‌پردازیم. این موضوع در زمان معامله بسیار مهم است و باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.
برخی خریداران ویلا در شمال بارها با مشکلات حقوقی و قضایی ناشی از قراردادهای مشکل دار، روبرو شده‌اند و حتی پایشان به دادگاه‌ها و مراجع قضایی نیز باز شده است. بارها شاهد بوده‌ایم که پرونده‌های حقوقی‌ای در رابطه با قراردادهای خرید و فروش ویلا در شمال تشکیل شده که دلیل اصلی آن‌ها در نظر نگرفتن ساده ترین مسایل حقوقی بوده است. باید در نظر داشته باشید امضای مبایعه نامه، اجاره نامه و قراردادهای شراکتی و حتی سند ویلا نیز دارای چند زیر مجموعه و نکات جزیی هستند که باید در هنگام عقد قرارداد به آن‌ها توجه نمود.

مبایعنامه چیست؟

مبایعنامه املاک همان بیع نامه است و به قراردادی بین خریدار و فروشنده اطلاق می‌شود که مالی درعوض مبلغ و بها بین طرفین به صورت مکتوب ثبت و تبادل می‌گردد.
پس به جای قرارداد مبایعنامه از واژه صحیح بیع نامه استفاده شود.
مبایعنامه سندی است عادی که مورد توافق و تعهد خریدار و فروشنده در هر معامله‌ای از املاک تا موارد دیگر مثلا در مورد خودرو، سیمان و … را شامل می‌گردد.

قولنامه چیست؟

قرارداد عادی بین طرفین معامله که توافق در زمان و پرداخت و تحویل مورد معامله بین خریدار و فروشنده مکتوب می‌گردد.

فرق مبایعنامه املاک و قولنامه در چیست؟

قولنامه می‌تواند عادی با رسمی باشد، اهمیت قولنامه رسمی در امان بودن از تردید و تکذیب مطرح است.
چنان چه در مبایعنامه هر یک از طرفین به تعهدات خود در ثمن معامله و شرایط تسلیم مورد معامله عمل نکنند با آن‌ها برخورد می‌شود ولی در قولنامه از اجبار به انجام تعهد را می‌توان از طریق دادگاه درخواست کرد.

 

خرید و فروش ویلا در شمال

خرید و فروش ویلا در شمال

مهم‌ترین نکات حقوقی خرید و فروش ویلا در شمال کدامند؟

 

1. شناسایی هویت طرفین
2. مورد معامله چیست؟
3. مدت مورد معامله، چقدر است؟
4. قیمت مورد معامله از چه قرار است؟
5. مورد معامله باید بلامعارض باشد
6. رویت مورد معامله را در دستور کار قرار دهید
7. توجه به وضعیت مالک

 

قبل از خرید ملک یا ویلا قولنامه‌ای به نکات زیر دقت کنید:

1. ملک‌های قولنامه‌ای فاقد سند بوده و نمی‌توانید از دفترخانه استعلام بگیرید، پس جهت استعلام ملک یا ویلا قولنامه‌ای باید در شهر به شهرداری یا در روستا به دهیار و شورا مراجعه کنید.
2. اگر ملک قولنامه‌ای به صورت ارث و میراث به فروشنده رسیده است، گواهی انحصار وراثت را به طور کامل بررسی و از تسویه مالیات بر ارث توسط فروشنده مطمین شوید.
3. مطمین شوید ملک قولنامه‌ای مشکل معارضه و ثبت نداشته باشد.
4. توجه کنید ملک قولنامه‌ای در رهن، وثیقه، توقیف نباشد.
5. دقت کنید موقع نوشتار قولنامه، مشاعات مربوط به شما در قرارداد قید گردد.

 

نکات قابل توجه هنگام خرید ویلا در شمال:

 

برای خرید ویلا شمال تمام خطه سبز شمال ایران می‌تواند انتخاب شما باشد. شمال ایران زمین، با داشتن آب و هوایی معتدل و خنک، کوه‌های سرسبز و سواحل آرامش ‌بخش، احتمالا یکی از برترین و محبوب‌‌ترین مقاصد سفر در تعطیلات به شمار می‌رود. این استان‌های زیبا و سرسبز شمالی، با رسیدن عید نوروز یا تابستان و تعطیلی مدارس یکی از اولین انتخاب‌های خانواده‌های ایرانی برای سفر و گذراندن تعطیلات است.
همچنین هر سال تعداد زیادی از گردشگران خارجی نیز به این استان‌ها سفر می‌کنند و از جاذبه‌های طبیعی آن لذت می‌برند. سواحل دریای خزر، طبیعت سرسبز و زیبا و آب و هوای خنک شمال، از جمله ویژگی‌های جذاب استان‌های شمالی است که ایرانیان را برای خرید ویلا شمال وسوسه می‌کند.

 

املاک جهان

 

ویژگی‌هایی که توسط افراد برای ویلا شمال مورد توجه قرار می‌گیرد، معمولا شامل آب و هوای مقصد، میزان دسترسی ویلا به نقاط دیدنی و جاذبه‌های طبیعی و همچنین مسیر اصلی (جهت آسان‌تر شدن رفت و آمد) است.
کمتر کسی است که به شمال سفر نکرده باشد و نداند که آب و هوای این استان‌های زیبا به چه صورت است. استان‌های شمالی در فصل‌های پاییز و زمستان دارای بارندگی‌های ملایم و گاهی شدید است و در تابستان آب و هوایی گرم و گاهی شرجی دارد.

اما در این بین، فصل بهار بسیار مطلوب و خنک است و تمامی نقاط این استان‌ها را با درختان سرسبز و شکوفه‌های رنگارنگ می‌پوشاند. به همین دلیل است که استان‌های شمالی در فصل بهار بخصوص ماه اردیبهشت، مقصد سفر بسیاری از ایرانیان بوده و مبحث خرید و فروش ویلا در شمال میان هموطنان ما بسیار رایج می‌شود.

 

خرید و فروش ویلا در شمال

خرید و فروش ویلا در شمال

 

 

شرایط خرید و فروش ویلا در شمال:

شرایط خرید و فروش ویلا در شمال و نکاتی که باید بدانید!

تحقیق در بازار به منظور خرید و فروش ویلا در شمال

یکی از عوامل مهمی که در خرید و فروش ویلا در شمال باید مورد توجه قرار بگیرد، موضوع تحقیق در بازار به شمار می‌آید. به منظور خرید و فروش ویلا در هر منطقه، ابتدا باید بازار مسکن آن منطقه مورد ارزیابی قرار گیرد. همچنین با جستجو در اینترنت و مراجعه به مشاور املاک، بررسی بازار ساده‌تر انجام می‌شود. لازم به ذکر است در خصوص میزان بودجه مالی نیز تحقیق نمایید تا پس از آگاهی از انواع قیمت ها، به بررسی شرایط ویلا‌های موجود در شهر‌های شمال بپردازید.

مراجعه به نماینده خرید و فروش ویلا در شمال

مراجعه به نماینده برای خرید و فروش ویلا در شمال در اصل به معنی مراجعه به آژانس املاک معتبر می‌باشد؛ بنابراین اگر به خرید و فروش ویلا در شمال تمایل دارید باید به متخصص این کار مراجعه کرده و از دانش تخصصی و تجربه وی در بازار بهره‌مند شوید؛ زیرا یک نماینده‌ی با تجربه از تمامی شرایط خرید و فروش ویلا در شمال به طور کامل آگاه بوده و نکات لازم را به شما یادآور می‌شود. همچنین بهترین روش‌های بازاریابی را در اختیار شما قرار داده و به مذاکره با طرفین معامله اقدام می‌نماید تا هر دو طرف به نتیجه مثبت و دلخواهی دست یابند.

 

قیمت گذاری در خرید و فروش

از شرایط خرید و فروش ویلا در شمال می‌توان به نحوه قیمت گذاری اشاره کرد؛ به طوری که قیمت گذاری ساختمان به وسیله چند روش امکان پذیر می‌باشد. در ابتدا خریدار می‌تواند به دفتر مشاور املاک مراجعه نماید تا پس از مشورت با کارشناس و تعیین ملک مورد نظر، از قیمت مشخص شده آگاهی یابد.  در نظر داشته باشید آژانس املاک با تجربه در خصوص چگونگی قیمت گذاری نقش مؤثری ایفا می‌کند؛ زیرا در برخی از مواقع این امکان وجود دارد که فروشنده قیمت بالایی برای ویلا پیشنهاد دهد؛ در نتیجه درخواست برای خرید تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

موقعیت جغرافیایی ویلا

یکی از عواملی که در شرایط خرید و فروش ویلا در شمال تاثیرگذار می‌باشد، موقعیت جغرافیایی در نظر گرفته می‌شود؛ به همین دلیل این موضوع باید مورد توجه خریدار قرار بگیرد. به طور کلی پیش از بررسی موقعیت جغرافیایی ویلا، خریدار باید از فروشنده یا مشاور املاک آدرس مورد نظر را دریافت نماید تا پس از حضور در منطقه مورد نظر، به بررسی محیط اقدام کرده و از مسافت ویلا تا مرکز شهر مطلع شود. لازم به ذکر است ویلا‌های موجود در جنگل، از مرکز شهر فاصله داشته و در مقایسه با ویلا‌های شهرکی یا ساحلی از فاصله‌ی بیشتری برخوردار می‌باشند؛ به همین دلیل برای خرید یا دسترسی به فروشگاه‌های سطح شهر باید مسافت زیادی طی شود. همچنین اگر بنا به هر دلیلی فرد به پزشک نیازمند شود، نمی‌تواند به کلینیک یا مرکز پزشکی دسترسی داشته باشد؛ بنابراین باید برای مراجعه به درمانگاه و بیمارستان مسافت زیادی را سپری کند.

امکانات ویلا

چگونگی امکانات از مهم‌ترین شرایط خرید و فروش ویلا در شمال به شمار می‌آید؛ بنابراین خریدار باید از امکانات ساختمان به طور کامل مطلع باشد.در نظر داشته باشید اگر ویلا از چندین پارکینگ برخوردار باشد به مراتب در مقایسه با سایر ویلا‌ها از قیمت بالاتری برخوردار می‌باشد. همچنین وجود باغ و درخت درون ویلا در افزایش قیمت ساختمان نقش مؤثری ایفا می‌کند.

شش دانگ بودن سند ویلا

یکی از مواردی که در حین خرید و فروش ویلا در شمال باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد، شش دانگ بودن سند می‌باشد؛ زیرا در غیر این صورت خریدار با مشکلات متعددی روبرو شده و یا حتی به ضرر مالی دچار می‌شود.

در نظر داشته باشید در حین خرید ویلا از انتقال سند به نام خود اطمینان حاصل کنید تا از ایجاد شک و شبهه و ابهام جلوگیری به عمل آورید. همچنین ویلای تکمیل نشده از سند شش دانگ برخوردار نمی‌باشد؛ به همین دلیل خریدار باید تنها به ارائه پیش پرداخت اکتفا کرده و قبل از تکمیل ساخت ویلا و ارائه سند از پرداخت تمام مبلغ صرف نظر کند.

 

خرید و فروش ویلا در شمال

خرید و فروش ویلا در شمال

 

فروش ویلا در شمال با چند راهکار ساده:

 

برای موفقیت در فروش ویلا در شمال، همیشه باید نکات زیر را در برنامه های خود در نظر بگیرید:

1- کنترل سیستم روشنایی، آب، لوله کشی، محوطه سازی و امنیت ویلا جهت افزایش احتمال فروش از دید خریدار.
2- اگر مبلغ مشخصی را برای زیباسازی ویلا خرج کنید در فروش ویلا موفق تری خواهید داشت.
3- روند مذاکره فروش ویلا شمال را به معاملات ملکی بسپارید.
4- سعی کنید تمام شرایط و ضوابط را در قرارداد فروش لحاظ کنید تا از مشکلات و چالش های احتمالی در آینده جلوگیری کنید.
5-قبل از فروش ویلا حتما نقشه بردار یا نقشه بردار مجرب به همراه داشته باشید تا ساختمان را از هر نظر بررسی کند. ویلا را باید یک عمر کامل و با تمام امکانات به مشتری ارائه دهید. به این ترتیب شانس بیشتری برای فروش دارید.
6-هنگام تهیه ویلا برای فروش باید به محوطه سازی و زیباسازی ویلا توجه زیادی داشته باشید. اگر این کار را انجام دهید، شانس فروش ملک شما افزایش می‌یابد.

 

صحبت آخر

از آنجایی که شرایط خرید و فروش ویلا در شمال بسیار حائز اهمیت است، خریداران همواره به دنبال مشاوران املاک قابل اعتماد و با تجربه هستند تا در مشکلات و چالش های آینده باقی نمانند.
کارشناسان مجرب املاک جهان به مشتریان عزیز مشاوره رایگان در زمینه خرید و فروش ویلا در سایر شهرهای استان مازندران ارائه می دهند.

 

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1402/01/08

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.