خرید ویلا دوبلکس

خرید ویلای دوبلکس

خرید ویلا دوبلکس | این نوع ویلا در طرح و سبک‌های مختلفی قابلیت اجرا دارد و به دلیل ویژگی‌های خاص اغلب دارای قیمت بالایی است. یک طراحی ایده‌آل که بتواند احساس بالایی از آرامش را در افراد ایجاد کند، از اهداف اصلی ساخت ویلای دوبلکس است.

از مهم‌ترین موارد برای ساخت ویلای دوبلکس این است که باید نحوه قرارگیری ساختمان جهت دریافت بیشترین میزان نور به شکلی بهینه صورت بگیرد تا علاوه بر ایجاد فضایی دلنشین در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی شود. سبک طراحی به سلیقه مالکان بر می‌گردد. هر نوع سبکی در طراحی ویلای دوبلکس جهت فضای داخلی و محوطه طرفداران خاص خود را دارد. این امر به سبک زندگی مالکان و انتظاری که از طراحی فضا دارند برمی‌گردد.

ویلای دوبلکس در شمال یکی از گزینه‌های محبوب و پرطرفدار برای خرید ویلا است. ویلاهای دوبلکس، معماری چشم‌نواز و منحصر به فردی دارند. این ویلاها از نمای بیرونی قابل تشخیص هستند.

املاک جهان

 

 

در کنار ویلای دوبلکس در شمال، ویلاهای تریپلکس هم وجود دارند که آن‌ها هم در نوع خود، بی نظیر هستند. قیمت انواع ویلا در شمال با توجه به متراژ ساختمان و نوع معماری آن متفاوت است. این ویلاها را می‌توانید در بهترین شهرهای مازندران پیدا کنید.

وقتی صحبت از ویلای دوبلکس به میان می‌آید، یعنی صحبت از یکی از محبوب‌ترین و مورد پسندترین نوع ویلاها می‌کنیم.

 

تعریف درستی از ویلای دوبلکس

ویژگی ثابتی که در تعاریف ویلای دوبلکس وجود دارد این است که ویلای دوبلکس به ویلایی گفته می‌شود که دو طبقه است. اما دو طبقه‌ای که با ارتفاع استاندارد در یک واحد طراحی شده و به وسیله پله‌هایی به هم وصل گردیده باشند.
ویلای دوبلکس ویلایی است که طراح آن، درون آن را به صورت دو واحد مجزا که به وسیله پله به هم متصل می‌شوند طراحی می‌کند. این پله‌ها حکم پل ارتباطی میان طبقه بالا و طبقه پایین یک ویلای دوبلکس را دارند که به راحتی می‌توانید مابین آن‌ها رفت و آمد کنید.

 

خرید ویلای دوبلکس

خرید ویلا دوبلکس

خرید ویلا دوبلکس

 

ویژگی‌های ویلای دوبلکس

یک ویلای دوبلکس نیز برای خود اصول و استانداردهایی دارد که بدون رعایت کردنشان نمی‌شود رویایش را به واقعیت تبدیل کرد.
نکته بسیار مهمی که در رابطه با ویلای دوبلکس وجود دارد توجه به ارتفاع ساختمان است. یعنی درست است که خانه یا ویلای شما یک واحد محسوب می‌شود، اما برای داشتن این تیپ محبوب از ویلاها و اجرای نقشه ویلای دوبلکس نیاز به فضای بیشتر و طبیعتاً ارتفاع بیشتری در واحدتان دارید.

نکته بسیار مثبت درباره داشتن یک ویلای دوبلکس این است که نحوه معماری و نقشه این ویلا این امکان را به شما می‌دهد که فضای بیشتری را در اختیار داشته باشید. بنابراین اگر اشیای زندگی شما یا تعدادتان جوری است که یک خانواده پر جمعیت محسوب می‌شوید یک ویلای دوبلکس برای شما خیلی بیشتر از یک ایده‌آل است.

همچنین اگر شما جزء آن دسته‌ای باشید که دکوراسیون داخلی منزل برایتان بسیار با اهمیت و ضروری باشد و شیفته دکور کردن منزل با شیوه‌های به روز و لوکس باشید، در یک ویلای دوبلکس دستتان به راحتی باز است تا سبک دلخواهتان در چیدمان را به داخل ویلا و محیط زندگی‌تان بیاورید.

 

املاک جهان

 

یکی از امتیازهای بزرگ داشتن یک ویلای دوبلکس است که با یک فضاسازی و تفکیک فضاهای موجود در داخل ساختمان به شما شکل زیباتر و منظم‌تر و به مراتب لوکس‌تری از محیط را هدیه می‌دهد.

 

در واقع به بیان ساده‌تر یک ویلای دوبلکس در طبقه پایینش فضایی برای پذیرایی و مهمانی و نشیمن را ایجاد می‌کند، در طبقه بالایش به شما فضایی دنج‌تر و شخصی‌تر می‌دهد که دور از چشم هر کسی غیر از ساکنینش است.

 

چند پیشنهاد در ویلای دوبلکس

یکی از کاربردی‌ترین پیشنهادها در ویلای دوبلکس این است که در طبقه بالای ویلا با چشم‌انداز دلپذیرش به اطراف، برای خود یک مستر روم در نظر بگیرید. اتاقی که فضایی بسیار شخصی‌تر و کامل‌تر از یک اتاق خواب معمولی به شما عرضه می‌کند و لحظات پر آرامش و دلچسب شخصی‌تری را گاه و بی‌گاه برایتان می‌باشد.

 

خرید ویلای دوبلکس

خرید ویلا دوبلکس

خرید ویلا دوبلکس

 

اجرای این طرح در ویلای دوبلکس‌تان به شما این امکان را می‌دهد تا هر کسی هر زمان که دلش خواست به تماشای برنامه تلویزیونی دلخواهش بنشیند و سایر افراد نیز در فضای سالن پذیرایی با آرامش بنشینند و یا با آسودگی بیشتری از مهمانان‌شان میزبانی کنند.

در کل فضاسازی‌های مناسب و بجا یکی از نقاط قوت و بسیار خوب در طراحی‌های داخلی هستند که به دلیل فراوانی بیشتر فضا در یک خانه یا ویلای دوبلکس شما قادر هستید به راحتی این طرح را اجرا نموده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

 

نکات مهم در طراحی ویلای دوبلکس

یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی ویلای دوبلکس این است که به میزان تابش نور خورشید توجه کنید. در این راستا می‌توان از دیوارهای شیشه‌ای بهره‌مند شد. بدین ترتیب علاوه بر فراهم کردن نور زیاد برای فضای داخلی یک طراحی با سبکی زیبا ایجاد می‌گردد. گاهی نیز می‌توانید از بازشوهای شیشه‌ای استفاده کنید. بدین ترتیب استفاده از فضای طبیعت به بهترین شکل فراهم شده و زیبایی خارق‌العاده‌ای پدیدار خواهد شد. کاربرد شیشه در فضای داخلی و طراحی فضای دوبلکس اغلب در سبک مدرن کاربرد دارد.

 

اصول و طراحی یک ویلا مدرن و دوبلکس به چه مواردی بستگی دارد؟

اگردرطراحی یک ویلای مدرن و لوکس تمام قواعد و اصول به درستی ودقیق انجام شود ویلای آماده شد چشم انداز زیبا و فوقالعاده ای خواهد داشت، ویلاهای دوبلکس در برابر ویلاهای فلت که یک طبقه هستند دارای تهویه بهتری هستند همچنین به دلیل قرار گرفتن ساختمان در سطح‌های بالاتر تا حدامکان می‌توان از نور مستقیم خورشید استفاده کرد.

 

خرید ویلا دوبلکس

خرید ویلا دوبلکس

خرید ویلا دوبلکس

1- طراحی و ساخت این ویلاهای دوبلکس توسط طراحان:

اگرقصد دارید که ویلای مدرن خودتان را براساس نظر وسلیقه خود بسازید باید اصول و قواعد طراحی وساخت کاملا رعایت شود تا ویلایی دوبلکس و زیبا در نهایت طراحی شود.

اصلی‌ترین ومهم‌ترین مورد برای ساخت یک ویلای دوبلکس و محکم تعیین پلان و نقشه مکان آن است. پلان و نقشه یک ویلا نشان دهنده اندازه و مقیاس و جزئیات دیگر ویلای دوبلکس می‌باشد که توسط مهندسین آماده و طراحی می‌شود.

 

2-جهت ساخت وطراحی یک ویلای دوبلکس:

ازدیگرنکات مهم ساخت یک ویلای دوبلکس جهت ساخت یک ویلای دوبلکس است که در انتخاب جهت واجرای نمای ساختمان نقشی مهم دارد. برای ساخت ویلای دوبلکس بهتراست که بنای آن در شمالی ترین بخش زمین ساخته شود تا ویلای مورد نظر از نورجنوبی به صورت کافی برخوردار باشد.

 

املاک جهان

 

3-اندازه هربخش ویلای دوبلکس:

ساخت واندازه اتاق‌ها و فضاهای دیگر درطراحی یک ویلای دوبلکس بسیار دارای اهمیت است؛ همچنین برای ساخت یک ویلا بایدبه متراژی که برای هر قسمت در نظر گرفته می‌شود توجه زیادی داشت هرشخصی برای ساخت ویلای خود می‌تواند باتوجه به نیاز خود متراژ را در نظر بگیرد امابایددرنظر داشته باشید که برای سالن متراژ بیشتری درنظربگیرید و یا حتی برای ویلا زیبا‌تراست که دوسالن در نظر گرفته شود.

 

4-پنجره ها و دیوارهای شیشه‌ای:

یکی دیگر از عوامل مهمی که در ساخت و تشکیل ویلایی مدرن اهمیت دارد نور وروشنایی موجود است زیرا حس گرما وصمیمیت را ایجاد می‌کند. به همین علت جانمودن درست پنجره ها کمک به ایجاد روشنایی بیشتردر منزل میشود ،همانطور که می‌دانید وجود نور داخل ویلا میتواند به زیبایی آن بیافزاید.

 

5-پله ها در ویلایی دوبلکس:

پله‌ها نقش آفرینی زیادی درخانه‌ها دارند به همین علت لازم است تا در ساخت و تایین مکان آن توجه کافی شود. برای خانه‌های ویلایی و دوبلکس لازم است که پله‌هاطوری قرار نگیرد که از ایجاد نور به داخل خانه جلوگیری کند. و همچنین مکان زیادی را اشغال نکند واز تمامی قسمت‌های ویلا دارای دسترشی باشد.

 

6-سایه بان های شمالی و جنوبی ویلا

سایه‌بان‌های شمالی و جنوبی ویلا به دلیل اینکه در مقابل نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرند می‌تواند نور طبیعی خورشید را مستقیما به داخل خانه در روز منتقل کند. اما هنگام شب باید از نورپرداز‌های مصنوعی استفاده کرد. در خانه‌های ویلایی و دوبلکس به دلیل سقف بلندی که دارند تعیین نور پردازی نمای زیبایی به خانه می‌بخشد.

 

خرید ویلای دوبلکس

خرید ویلای دوبلکس

خرید ویلای دوبلکس

 

 

سخن پایانی

درطراحی و ساخت ویلای دوبلکس باید به فضاونمای ساختمان توجه زیادی داشت چرا که نمای ساختمان مدرن در اولین نگاه مورد توجه است همچنین برای فضای خارجی ویلا می‌توان در طراحی آن از انواع المان‌های طبیعی، گل‌ها و گیاهان زیبا، استخر و غیره قرار داد.

 

 

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید.

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/12/15

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.