خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال

 

راهنمای خرید ویلا در شمال

شمال ایران به علت طبیعت فوق‌العاده، آب‌وهوای مطبوع و جاذبه‌های گردشگری چشم‌نواز، بسیار مورد توجه افراد بوده و جزو بهترین مناطق برای زندگی و مسافرت به شمار می‌رود. همین موجب شده تا آگهی فروش ویلا در این منطقه بسیار زیاد باشد و سایت‌های مختلف و پیج‌های اینستاگرامی درج شود. همچنین برخی از این آگهی‌ها برای خرید ویلا در شمال شرایط ویژه‌ای همچون خرید اقساطی را پیشنهاد می‌دهند. اما باید توجه داشت که برای خرید چنین ویلایی نباید عجولانه تصمیم گرفت. این مقاله، راهنمای کاملی در رابطه با نحوه خرید ویلا در شمال است و نکات لازم در این رابطه به‌طور کامل بازگو می‌گردد. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

معیار های خرید ویلا در شمال

اگه برای شما در خصوص معیار های خرید ویلا در شمال سوال پیش آمده، حتما این مقاله را بخوانید. ما قصد داریم در این مقاله شاخص های خرید یک ویلا خوب در شمال را به شما بگوییم که با تصمیمی منطقی و درست آرامش لازم را بدست آورید. مطمئن باشید با خواندن این مقاله شاخص و ملاک های منطقی تری نسبت به قبل پیدا خواهید کرد.
خرید ویلا در شمال، یک فرایند اغلب طولانی و کمی پیچیده است. املاک جهان، به عنوان متخصص خرید در ویلا در مناطق شمالی کشور به شما کمک می‌کند که این روند طولانی را در کوتاه ترین زمان و ساده ترین روش طی کنید.

خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال

ملاک های خرید ویلا در شمال چیست؟

یکی از شاخص و معیار هایی که باید قبل از شروع فرایند خرید ویلا در شمال، مد نظر داشته باشید محل خرید است.
بدون شک شما خواهان خرید ویلایی در محیطی هستید که بهترین دقایقتان را در کنار خانواده سپری کنید.

نکات زیر یکی از مهمترین معیارها در خرید ویلا در شمال می باشد که شامل چندین مورد به شرح زیر است:

 

1. مسیر ویلا در شمال

یکی از مهمترین معیار های خرید ویلا در شمال بدون شک راه دسترسی به آن است. اگر این مورد را جدی نگیرید مطمئن باشید بعد از مدتی استفاده از ویلایتان بجای خلاص شدن از ترافیک و رسیدن به آرامش در کنار خانوادی در یک ویلای دلنشین، باز هم درگیر مسائل ترافیکی شدید و یا سختی راه برای رسیدن به ویلای خود خواهید شد.
در برخی از نقاط شمالی کشور بدلیل نبود اتوبان و یا خیابان های استاندارد، باید از خیابان های باریک شهری با ترافیک فوق العاده بالایی عبور کنید. بعضی از اوقات ممکن است یک مسیر ۱۵ دقیقه ای تبدیل به یک مسیر یک ساعته شود. این ترافیک اعصاب و حوصله شما را از بین خواهد برد؛ بعد از رسیدن به ویلا، باز هم از ترافیک خلاص نخواهید شد. چراکه مسلماً شما هم مثل باقی مسافران می خواهید به مراکز تفریحی، فروشگاهی، دریا و … دسترسی داشته باشید.
آنجاست که متوجه خواهید شد خرید یک ویلا در یک منطقه ی شلوغ، علی رغم اینکه شما را به آرامش نخواهد رساند، بلکه بیشتر دچار مسائلی همچون اضطراب شهری و … خواهید شد. پس حتما این معیار رو بیشتر مورد بررسی قرار بدهید.

2. کم حادثه بودن منطقه ویلا در شمال

یکی دیگر از معیار های خرید ویلا در شمال خطرات احتمالی طبیعی مانند سیل، بارش برف و… است.
سعی کنید قبل از خرید ویلا در شمال، به شرایط جغرافیایی همچون سیل گیر بودن محل، قرار داشتن ویلا در منطقه خطر ریزش کوه، قرار داشتن ویلا در حریم رودخانه و یا استاندارد بودن سازه در مقابل برف و باران های شدید اطمینان حاصل کنید.
چرا که عدم توجه به این نکته می‌تواند علاوه بر بالا آوردن هزینه های بسیار زیاد شما را برای همیشه پشیمان کند.

اگر شما قصد دارید خرید ویلا در شمال را دارید حتما با متخصصین املاک جهان تماس بگیرید.

3. نبود ترافیک در کنار ویلا

یکی دیگر از معیار های خرید ویلا در شمال نبود سر و صدا و دود ماشین هایی است که به خاطر آنها از شهر فرار می‌کنیم.
ترافیک یکی از مهمترین عوامل اضطراب در شهر های شلوغ است مانند تهران، اصفهان، مشهد و … است. به همین دلیل اگر قصد خرید ویلایی در شمال را دارید، مکانی را انتخاب کنید که شاهد ترافک و سر و صدای فراوان نباشید. بعد از مسئله ترافیکی بهتر است به محله مد نظر در شهر مورد نظر خود توجه ویژه ای بکنید؛ چرا که اگر وارد منطقه ی شلوغ با بافت بومی شوید، باز هم کمی دچار شلوغی و سر و صدا خواهید شد.

4. امنیت منطقه ویلا در شمال

یکی دیگر از معیار های خرید ویلا در شمال امنیت منطقه ویلا است. این نکته بسیار حائز اهمیت است، چرا که اگر منطقه شما دارای امنیت کافی نباشد، سرمایه گذاری در آن نیز کاری بیهوده ای است.

5. ویوی ویلا در شمال

یکی از جذاب ترین و معیارهای مهم در خرید ویلا در شمال، ویوی ویلا است.
شما میتوانید یک ویلای شهرکی با ویوی زیبای داخلی به همراه کوه داشته باشید و یا یک ویلا در کنار آب های دریای خزر را ترجیح دهید؛ همچنین می توانید یک ویلا با دید جنگلی را داشته باشید. این مورد بسته به بودجه و سلیقه شما متفاوت خواهد بود.

6. نزدیکی ویلاهای شمال به مراکز خرید

یکی دیگر از معیارهای خرید ویلا در شمال نزدیکی به مراکز خرید، دریا، جنگل و … است. عمدتاً نزدیک بودن ویلا به مراکز خرید و مراکز تفریحی همچون دریا و جنگل از اهمیت بالایی برخورار است. به همین دلیل شما می‌توانید با پرس و جو و یا نگاه کردن به نقشه از این مورد مطمئن شوید.

7. آرامش محیط ویلا در شمال

یکی دیگر از معیار های خرید ویلا در شمال آرام بودن محیط شماست. مطمئناً آرامش محیطی که ویلا در آن ساخته شده است، بسیار حائز اهمیت است؛ برای همین اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که سکوت برایتان اهمیت دارد، بهتر است شما نیز به سکوت منطقه ای که قصد دارید در آن ویلا داشته باشید، توجه نمائید.
مواردی که بیان شد، از جمله معیار های خرید ویلا در شمال است. اگر در هنگام خرید ویلا به این موارد دقت کنید، شک نکنید که متناسب با بودجه خودتان صاحب ویلایی می‌شوید که با ورود به آن می‌توانید صاحب آرامش لازم می‌شوید.
شما می‌توانید جهت مشاوره خرید ویلا در شمال با کارشناسان املاک جهان تماس بگیرید تا به پاسخ تمام سوالات خود برسید.

 

خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال

 

بهترین شهرهای شمال برای خرید ویلا کجا هستند؟

 

آمارهای زیادی وجود دارند که نشان می دهند، شهرهای شمالی کشور جزء پر رفت و آمدترین شهرها در کشور ایران می باشند. به همین خاطر، بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری و یا تفریح کردن، علاقه مند به خرید ویلا در شمال کشور ایران می باشند. یکی از مهم ترین ابهاماتی که برای افراد جهت خرید خانه ویلایی و ویلا به وجود می آید، قیمت ویلا می‌باشد.

قیمت ویلا در شمال می تواند بسته به نوع ویلا، شهر ، متراژ و عوامل دیگری تعیین شود. در ادامه این مقاله سایت املاک جهان قصد داریم بیشتر در رابطه با قیمت های مختلف خانه های ویلایی در شمال و بهترین شهرها برای خرید ویلا صحبت کنیم، پس اگر قصد خرید ویلا در شمال کشور را دارید، تا آخر در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

انواع خانه ویلایی در شمال:

 

خرید خانه ویلایی در شمال زمانی امکان پذیر است که در رابطه با انواع خانه ویلایی در شمال اطلاعات کافی داشته باشید. شاید در سال های گذشته، فقط خرید ویلا در شمال امکان پذیر بود. ولی در حال حاضر، خانه های ویلایی با تنوع بیشتری ساخته می شوند و همین موضوع انتخاب شما را کمی سخت تر می‌کند.
به عنوان یک نکته مهم در نظر داشته باشید که قیمت ویلا و خانه های ویلایی که در ادامه ذکر می‌کنیم، می‌تواند متفاوت باشد، زیرا متراژ ساخت هر یک از این خانه های ویلایی، نوع امکانات آن ها و لوکس بودن یا نبودن آن ها بر روی قیمت اثر می‌گذارد.

 

ویلای شهرکی در شمال

 

ویلای شهرکی یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که قصد خرید ویلا با قیمت مناسب را دارند. قیمت ویلاهای شهرکی نسبت به قیمت ویلاهای ساحلی و جنگلی پایین تر است. البته معمولا! در برخی از موارد این موضوع فرق می کند و مقایسه ما صحیح نخواهد بود.
ویلاهای شهرکی معمولی دارای متراژ کمتری می باشند و به صورت نقلی تر به ساخت می‌رسند، به همین خاطر، قیمت مناسب تری دارند. از طرف دیگر، امنیت ویلاهای شهرکی نسبت به ویلاهای مستقل بالاتر است، زیرا معمولا این ویلاها دارای نگهبان می‌‎باشند و همین موضوع امنیت این ویلاها را بالا می‌برد. البته ویلاهای شهرکی معایبی را نیز به دنبال دارند. به طور مثال، این ویلاها کمی شلوغ تر و پر رفت و آمدتر از ویلاهای دیگر می باشند. همچنین، امکان برگزاری مهمانی های بزرگ در ویلاهای شهرکی وجود ندارد.

 

ویلای ساحلی در شمال

 

ویلای ساحلی یکی از انواع ویلاهای پرطرفدار در شمال کشور محسوب می‌شود. بسیاری از مردم علاقه مند هستند که ویلاهای با ویو دریا داشته باشند. به همین خاطر، معمولا قیمت ویلاهای ساحلی، به خصوص ویلاهایی که نزدیک به دریا می باشند، بسیار بالاتر است.
افرادی که بودجه مناسبی دارند و دوست دارند در نزدیک دریا خانه داشته باشند، می توانند اقدام به خرید ویلای ساحلی کنند. ولی باید به این موضوع توجه داشته باشید که ویلاهای ساحلی از لحاظ رفت و آمد و شلوغی، نسبت به ویلاهای جنگلی شلوغ تر می‌باشند.

 

خرید ویلای جنگلی در شمال

 

ویلای جنگلی یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که علاقه مند به جنگل و گونه های گیاهی و درختان مختلف می‌باشند. قیمت ویلای جنگلی می تواند بسته به نوع ویلا و متراژ و امکانات آن متفاوت باشد. معمولا ویلاهای جنگلی که دارای آب و برق و گاز می باشند، دارای قیمت بالاتری نسبت به ویلاهای دیگر هستند.
همچنین، نوع متریال به کار رفته در ساخت ویلاهای جنگلی می تواند متفاوت باشد و همین موضوع قیمت ویلاهای جنگلی را متفاوت می‌کند. ویلاهای جنگلی شاید برای سرمایه گذاری در شمال زیاد مناسب نباشند، اما یک فضای بکر و رویایی را برای افرادی که به دنبال آرامش هستند ایجاد می‌کنند. آب و هوای فوق العاده و به دور از شرجی بودن این ویلاها، از جمله مزیت های ویلاهای جنگلی محسوب می‌شود.

 

ویلا باغ در شمال

 

اگر علاقه مند به برگزاری مهمانی های بزرگ و خاص می باشید، می توانید اقدام به خرید ویلا باغ در شمال کنید. ویلا باغ ها دارای باغ بزرگ یا کوچکی هستند که امکان برگزاری مهمانی و دورهمی های خانوادگی را برای شما فراهم می کنند. معمولا قیمت ویلا باغ ها نسبت به قیمت ویلاهای معمولی بالاتر است و همین موضوع ایجاب می کند که افراد بودجه خوبی برای خرید این نوع ویلاها داشته باشند. البته ویژگی های خوب ویلا باغ ها، مانند جادار بودن آن ها، مستقل بودن آن ها و … از جمله مزیت های این نوع خانه های ویلایی به شمار می‌روند.

 

خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال

چه نکاتی را باید در خرید ویلا در شمال رعایت کنیم؟

خرید ویلا در شمال اصلا ساده نیست. به همین خاطر، لازم است که افراد به یک سری نکات در هنگام خرید ویلا در شمال توجه داشته باشند تا بتوانند با بهترین قیمت ویلا در شمال، بهترین گزینه را خریداری کنند. اگر برای شما هم این سوال پیش آمده است که برای خرید ویلا باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم و آن ها رعایت کنیم، با ما همراه باشید.

در ادامه به نکاتی که باید در خرید ویلا در شمال به آن ها توجه کنید، اشاره می کنیم:

1- امکانات مختلف ویلا از قبیل آب، برق و گاز
2- دسترسی مناسب به فروشگاه های سوپر مارکت
3-دسترسی مناسب به مرکز شهر
4-مقاوم بودن ساختمان ویلا
5- محله واقع شده ویلا و تحقیق در رابطه با همسایه ها
6-قیمت ویلاهای اطراف ویلای مورد نظر خودتان
7-متراژ ویلا و توانایی خودتان برای نگهداری از ویلا

 

محدوده قیمت ویلا در شمال چقدر است؟

همه ما می دانیم که قیمت خانه در شهرهای مختلف کشور افزایش پیدا کرده است. بدیهی است که قیمت ویلا در شهرهای شمالی کشور هم تغییر پیدا کرده است و هر روز به طور صعودی بالا می رود. به همین خاطر است که نمی توان محدود قیمت خاصی را برای ویلاهای شمال در نظر گرفت.
در سال ۱۴۰۰، امکان خرید ویلا با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان هم وجود داشت. البته این ویلاها یا خانه های ویلایی، معمولا در روستاها و یا شهرهای کم رفت و آمدتر واقع شده اند و قیمت ویلا در چمستان یا شهرهای پر رفت و آمد دیگر شمال واقع شده اند، به مراتب از قیمت این نوع ویلاها بیشتر است. نوع خدمات و امکانات ویلا، لوکس بودن و ظواهر ویلا، محل ویلا و … از جمله عواملی هستند که بر روی قیمت ویلا تاثیر می‌گذارند.

 

بهترین شهرهای شمال برای خرید خانه ویلایی کجاست؟

خانه های ویلایی تقریبا مشابه با همان ویلاهای شمال می باشند که زیبایی منحصر به فردی دارند و با داشتن خدمات مناسب، امکان زندگی کردن را برای شما فراهم می‌کنند. تقریبا می توان همه شهرهای شمال را برای خرید خانه ویلایی خوب دانست و این دقیقا بستگی به سلیقه شما دارد که کدام شهر را انتخاب کنید.
به این موضوع توجه داشته باشید که شهرهای شمالی کشور به دو نوع ساحلی و کوهستانی تقسیم بندی می شوند. شهرهای ساحلی مانند چالوس، نور و … دارای آب و هوای شرجی می باشند، اما شهرهای کوهستانی آب و هوای شرجی ندارند و برای افرادی که به این نوع آب و هوا علاقه ای ندارند، مناسب تر می‌باشند.

ارزان ترین شهرها برای خرید ویلا در شمال:

هر یک از شهرهای مازندران به دلیل امکانات خاصی که دارند، قیمت متفاوتی نیز دارند. به طور کلی، رکود بازار بر روی قیمت خرید ویلا در شهرهای مازندران هم اثر گذاشته است، اما برخی از شهرهای مازندران دارای قیمت ویلای مناسب تری نسبت به شهرهای دیگر شمال می باشند. از جمله این شهرها می توان به موارد زیر اشاره کرد.
چمستان
محمود آباد
آمل
روستاهای اطراف شهرها

گران ترین شهرهای شمال برای خرید خانه ویلایی:

برخی از شهرهای شمالی کشور ایران لوکس تر و خاص تر هستند و همین موضوع قیمت ویلا را در این شهرها بالا برده است. برخی از شهرهای گران شمال را در ادامه ذکر می کنیم. دقت داشته باشید که گرانی این شهرها فقط مبنی بر امکانات بیشتر این شهرها نیست. برخی از این شهرها به دلیل عدم نظارت بر روی قیمت آن ها و همچنین، منسوخ شدن کشاورزی و دامپروری در آن ها، گران شده اند و همین موضوع قدرت خرید ویلا را در این شهرها پایین آورده است.
 متل قو
 رامسر 
 نوشهر
 چالوس

اگر میخواهید برای سرمایه گذاری یا تفریح و استراحت در شمال خانه ویلایی بخرید و یا درباره قیمت ویلا در شمال اطلاعات کسب کنید، توصیه میکنیم که به مشاوران املاک جهان مراجعه نمایید. املاک جهان از بهترین مشاوران در زمینه خرید و فروش ویلا در شمال تشکیل شده که میتوانند بهترین و زیباترین خانه های ویلایی سند دار را با قیمتی استثنایی برای شما تهیه کنند.

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید.

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

 

1402/01/04

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.