خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال _ مناطق شمالی ایران به دلیل وجود جنگل های سرسبز ، دریا ، و آب و هوای مناسب همیشه مورد علاقه همه ی ما بوده و است.کافیه فقط چند روزی تعطیلی داشته باشیم.تا خودمون رو برای سفر به شهر های شمالی آماده کنیم.

البته شاهد حجم زیادی از مردم و ترافیک در جاده های کشور باشیم. در این جور مواقع علاوه بر حجم زیادی از مردم و ترافیک باید خودمون رو برای قیمت های عجیب و غریب اجاره کردن. ویلا ها آماده کنیم. همین عامل باعث شده تا بیشتر مردم علاوه بر تفریح.به فکر سرمایه گذاری و خرید و یا اجاره بلند مدت ( یکساله ) در شهر های شمالی باشند.

اگر شما قصد خرید و یا اجاره ویلا در شهر های شمالی ایران رو دارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

در ادامه این مطلب آشنا می شید با:

تعریف ویلای ساحلی و جنگلی
کدام ویلا مناسب تر است ؟ جنگلی یا ساحلی؟
ویلاهای شهرکی و مزایای آن
نکاتی که در زمان خرید ویلاهای شهرکی باید در نظر گرفت
در هنگام خرید ویلا باید به چه نکاتی توجه کرد؟
ویلاهای ساحلی یا جنگلی؟
شهر های شمالی ایران به دو بخش عمده جنگلی و ساحلی تقسیم می شوند. همون طور که از اسمشون پیداست ، ویلاهای ساحلی اون دسته از ویلاهایی هستند که در نزدیکی دریا با ساحل قرار دارند و چشم انداز آن ها آبی بیکران دریاست.

خرید ویلا در شمال

 

و ویلاهای جنگلی اون دسته از ویلاهایی هستند که کمی دور تر از شهر و در نزدیکی جنگل ها با چشم انداز جنگل و کوه قرار دارند. هر کدوم از این ویلاها با ویژگی های منحصر به فردی که دارند باعث شدن تا مخاطب های خاص خودشون رو داشته باشند. شما چطور؟ ترجیح می دید یک ویلا با چشم انداز دریای آبی داشته باشید یا جنگل های سبز؟

 

ویلای ساحلی

بیشتر ویلاهای ساحلی معمولا در نزدیکی و یا داخل شهر قراردارند و در بعضی از مواقع تنها با طی کردن چند دقیقه فاصله زمانی می تونید به راحتی به مرکز شهر و مراکز خرید و رفاهی دسترسی پیدا کنید. ویلاهای ساحلی به خاطر قرار گرفتن در نزدیکی دریا و ساحل معمولا ، محیطی شلوغ و پر از هیجان دارند.

اگر به دنبال هیجان و تماشای موج های دریا هستید این ویلا ها بهترین گزینه برای شماست. اما باید به این نکته هم توجه کنید که این ویلاها به خاطر نزدیکی که به دریا دارند در فصل تابستون دمای بسیار شرجی رو تجربه می کنند و خیلی مناسب افرادی که از گرما دوری می کنند نیست.

همچنین این ویلا ها بخاطر نزدیکی به دریا و رطوبت بیشتر در معرض خرابی و تعمیرات سالانه هستند. در نتیجه باید هر چند وقت یکبار به طور مرتب مورد بررسی قرار بگیرند.

 

ویلاهای جنگلی

اگر جزو اون دسته از آدم هایی هستید که در نهایت سکوت به دنبال یک طبیعت بکر با آب و هوای مناسب هستید بهتون پیشنهاد می کنیم ویلاهای جنگلی رو برای اقامت انتخاب کنید.ویلاهای جنگلی در شمال ایران معمولا در کوهپایه ها با منظره جنگل و رودخانه هستند.

این ویلاها معمولا درفاصله چند کیلومتری با شهر قراردارند و علاوه بر ویلاهای لوکس می تونید خونه های چوبی هم برای اقامت انتخاب کنید.خوبی این ویلاهای جنگلی اینه که می تونید روزهای پر آرامشی رو به دور از شلوغی های شهر داشته باشید.در ضمن این نکته هم به خاطر داشته باشید که ویلاهای جنگلی به نسبت ویلاهای ساحلی قیمت پایین تری دارند.

قبل از رفتن به این ویلا ها باید به این نکته توجه کنید که تمام وسایل مورد نیازتون رو تهیه کنید چرا که بیشتر این ویلاها در خارج از شهر قرار دارند و برای تهیه لوازم مورد نیازتون ممکنه کمی به مشکل برخورد کنید. درنتیجه بهتره قبل از شروع اقامتتون به فکر همه چیز باشید.

املاک جهان

 

ویلاهای شهرکی و مزایای آن

به ویلاهایی گفته می شود که در یک زمین بسیار وسیع به صورت مستقل و جداگانه ساخته می شوند.این شهرک های ویلایی معمولا توسط یک نگهبانی به صورت 24 ساعته مراقبت می شوند و ورود افراد متفرقه به آن ممنوع است.

ویلاهای شهرکی معمولا در نزدیکی شهر قرار دارند و بیشتر امکانات رفاهی مثل ، زمین بازی کودکان ، فضای سبز و … در آن وجود دارد. این ویلاها بیشتر مناسب افرادی است که در سال فقط روزهای خاصی را به شمال سفر می کنند و با وجود نگهبانی 24 ساعته آسوده خاطر هستند.

همچنین باید به این نکته توجه کرد که ویلاهای شهرکی از قوانین و مقررات خاصی برخوردار است و تمامی افراد ملزم به رعایت کردن آن ها هستند. از طرفی زندگی در این شهرک ها می تونه برای شما هزینه های ماهانه مشخصی رو داشته باشه این هزینه ها اصلا هم ربطی به سکونت دائم یا موقت شما نداره و در صورت سکونت ملزوم به پرداخت آن هستید مثل پرداخت شارژ ساختمانی که ماهانه برای آپارتمان ها پرداخت می کنید.

ویلاهای شهرکی معمولا طرفدار های خاص خودشون رو دارند.باید به این نکته توجه کنید در صورتیکه قصد فروش این ویلاها را داشته باشید ممکنه مدت زمانی رو منتظر بمونید. چرا که برای به فروش رفتن این ویلا ها باید منتظر رسیدن مشتری های خاص باشید.

 

بررسی موقعیت جغرافیایی ویلا

پس از اینکه ویلای موردنظر را یافتید و قصد خرید آن را داشتید حتما موقعیت جغرافیایی آن را بسنجید تا پس از خرید و سرمایه گذاری دچار زیان نشوید.

ویلا نباید در جاهای پرتی ساخته شود. برای مثال ساخت ویلا کنار رودخانه گزینه نامناسبی برای خرید و سرمایه گذاری است.زیرا ممکن است بنا سست باشد و به زودی تخریب شود.

اگر می خواهید دسترسی آسان و راحتی نسبت به مراکز درمانی و رفاهی داشته باشید باید موقعیت ویلا را خوب بسنجید و ببینید در کدام قسمت خرید برای شما مناسب تر است.

برخی برای خرید ویلا به خاطر امکانات اطراف ویلا اقدام می کنند مثل تفریگاها هایی که وجود دارد اینگونه افراد کاملا از موقعیت جغرافیایی ویلا مطلع اند.

بنابراین از نکات خرید ویلا موقعیت ویلا با توجه به نیاز شماست.

 

در هنگام خرید ویلا به این 10 نکته توجه کنید

1 – بیشتر زمین های شمال کشور،حاصل خیز و کشاورزی هستند و خیلی از نقاط آن بخاطر حفظ شرایط زیست بومی و حفاظت از محیط زیست ممنوع از هر گونه ساخت و سازی شدند.اما متاسفانه هستند افراد سودجویی که به طور غیر قانونی اقدام به ساخت و ساز در این مناطق کرده اند.قبل از بستن قرارداد پروانه ساخت و پایان کار ویلا را بررسی کنید.از صحت آن مطمئن شوید.

2 – تمام مراحل بستن قرارداد و پرداخت پول را در املاک معتبر انجام بدید و بعد از معامله اقدام به دریافت کد رهگیری کنید.

3 – اگر قصد خرید ویلاهای شهرکی را دارید حتما به سند آن دقت کنید . اگر سند ویلاها مشابه باشد اطمینان پیدا کنید که در آینده امکان تفکیک سند برای شما وجود داشته باشد.

4 – حتما به کاربری سند و زمینی که خریداری می کنید دقت کنید تا بعد ها دچار مشکل نشوید.

5 – خرید ویلا های جنگلی در خارج از شهر نیاز به دقت بسیاری دارد . سعی کنید از خرید هر گونه ملک در جاهای بسیار دور و پرت خودداری کنید و یا اگر تصمیم جدی برای خرید دارید به خوبی راجب کاربری زمین و آزاد بودن سند آن تحقیق کنید همچنین برای خرید ملک در این مکان ها حتما از شهرداری کمک بگیرید.

6 – در هنگام خرید ویلا های ساحلی به حد فاصله دریا تا ویلا توجه کنید شاید به ظاهر ویلاهای دریایی و نزدیک بودن به صدای موج دریا لذت بخش باشه اما نباید نکات امنیتی هم فراموش کرد . ویلا های دریایی در هنگام ساخت باید نکات بسیار مهمی از جمله رعایت حفظ حریم ساختمان با دریا ، مواد و مصالح ساخت و ساز ، مقاوم بودن اسکلت ساختمان در برابر سیل _ زلزله و … باید در نظر گرفته شده و رعایت شود.

خرید ویلا در شمال

7 – هیچ ویلایی حق داشتن ساحل تخصصی را ندارد!طبق آخرین خبر ها و دستور های ارائه شده .هیچ ویلای شخصی امکان داشتن ساحل خصوصی و استفاده از دریا به صورت انفرادی را ندارد. و در صورت برخورد با این موارد با آن ها برخورد می شود . در هنگام خرید ویلاهای دریایی به این نکته بسیار مهم توجه کنید.

8 – از خرید ویلاهایی که در شیب تند ، در دل جنگل ، کنار رودخانه هستند برای حفظ نکات ایمنی و سلامتی خودداری کنید.

9 – گول قیمت پایین را نخورید!

بسیاری از ویلاها به دلیل دور بودن زیاد از شهر با قیمت های بسیار پایین و وسوسه انگیزی از طرف فروشنده ها پیشنهاد می شوند.بهتر است قبل از این که تصمیمی برای خرید این ملک ها داشته باشید به خوبی تمام موارد قانونی و حقوقی را بررسی کنید .

10 – برای خرید ویلا فقط به محله توجه نکنید چرا که ممکن است دو ویلا با متراژ های مختلف در فاصله مسافتی کمی از هم قرار بگیرند.اما قیمت آن ها برای فروش بسیار متفاوت باشد. این تفاوت بخاطر نوع ساخت ، متریال بکار برده شده.داشتن امکانات خاص مثل: ( استخر ، سالن ورزشی ، فضای سبز و … . ) باشد.

شما دوست دارین وقتتون رو در چه نوع ویلایی بگذرونید ؟ ساحلی یا جنگلی ؟ و چرا ؟

از تجربیات مفیدتون در این زمینه به ما بگید.

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید.

مدیریت جهان جعفری :

 ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/02/19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *