خرید ویلا در شمال بهتر است یا خرید زمین؟

خرید ویلا در شمال بهتر است یا خرید زمین؟

خرید ویلا در شمال بهتر است یا خرید زمین؟ | خرید زمین یا ویلا در شمال هر دو مسئله‌ای چالش برانگیز هستند که سرمایه‌گذاران و خریداران ملک به آن‌ها توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند. برای خرید یک ملک مناسب لازم است که جوانب مختلف امر سنجیده شود تا بتوان بهترین تصمیم را در این مورد اتخاذ کرد. اگر قرار باشد از یک سرمایه‌گذاری به شکلی خاص سودآوری حاصل شود، باید به جزئیات مختلف و فاکتورهای موثر در خرید و فروش ملک توجه کرد.نکته مهم در مورد خرید زمین یا ویلا در شمال این است که منطقه را به درستی انتخاب کنید. اگر شهر مورد نظر برای خرید ملک، قیمت معقولی داشته باشد و ویژگی‌ها و امکانات رفاهی برای آن امکان‌پذیر گردد شما یک خرید پرسود را تجربه می‌کنید.

طبیعتا با خرید هر دو می‌توان سود خوبی به دست آورد. اما در صورتی که تنها یکی از آن‌ها را بخواهید انتخاب کنید، بهتر است همهٔ جوانب را سنجیده و ارزیابی درستی داشته باشید.

تعیین هدف

نیازهای افراد متفاوت است. فردی قصد خرید ملکی را دارد و دیگری تمایل دارد زمینی بخرد و در آن ساخت و ساز انجام دهد. در گام اول باید هدف خود را از خرید معین کنید. اینکه به خرید کدام یک از این دو گزینهٔ زمین و ویلا نیاز دارید. برخی هدفشان تفریح و خوشگذرانی در جوار جنگل‌ها و دریا است. آن‌ها به محض اینکه تعطیلاتی به دست می‌آورند، عزم سفر می‌کنند. برای افرادی که تنها قصد تفریح و خوشگذرانی در شمال را دارند، خرید ویلا مسألهٔ پررنگ‌تری است که با گذر زمان به سودآوری خوبی هم می‌رسند. افرادی نیز به دنبال سودآوری در آینده هستند. برای این گروه از افراد که نیازی به داشتن ویلا ندارند و فقط قصد سرمایه‌گذاری در شمال را دارند، خرید زمین می‌تواند گزینهٔ مناسبی باشد.

چقدر بودجه دارید؟

اگر بپرسید خرید ویلا در شمال یا خرید زمین اول از شما می‌پرسیم که چقدر بودجه دارید؟ خرید زمین در شمال با بودجه کم‌تری نسبت به خرید ویلا امکان‌پذیر است. اگر بودجه خیلی زیادی ندارید زمین برای شما گزینه مناسب‌تری است. از طرفی دیگر خرید ویلا نیازمند سرمایه زیادتری است و به آن‌هایی که بودجه بیش‌تری در اختیار دارند پیشنهاد می‌شود. بسیاری از فروشندگان زمین در شمال افراد بومی هستند که قیمت‌های کمی برای فروش زمین در نظر می‌گیرند. اما برای خرید ویلا باید سراغ بساز بفروش‌ها و مالکان غیربومی بروید و قاعدتا نسبت به زمین قیمت‌ها بسیار افزایش می‌یابد

خرید زمین در شمال

اگر قصدتان خرید زمین مسکونی به منظور کاربری ساخت ویلا باشد، می‌توانید به هر شکلی که خودتان دوست دارید ویلایتان را بسازید و این گونه از امکانات و مصالح به کار رفته و طراحی و نقشه ویلا و.. مطمئن شوید. اگر هدفتان از خرید زمین کاربری صنعتی، تجاری و کشاورزی هم باشد، هوای مساعد و خاک حاصل‌خیز شمال این امکان را برایتان فراهم می‌کند تا کسب و کاری جدید راه بیاندازید. البته باید به این نکته توجه کنید که همجواری زمین با جاده اصلی و نزدیکی به امکاناتی چون، فروشگاه، بیمارستان، پارک و بوستان بر امتیاز زمین می‌افزاید و آن را به سوی پیشرفت سوق می‌دهد.

خریدزمین در شمال

خریدزمین در شمال

خرید ویلا در شمال

اگر هم سرمایه‌گذاری و هم اقامت برایتان اهمیت دارد، خرید ویلا برای شما مناسب‌ترین گزینه است. مسائل اقتصادی تنها دلیل خرید و فروش ویلا در شهرهای شمالی نیست. کلان‌شهرها روز به روز شلوغ‌تر و آلوده‌تر می‌شود؛ به همین خاطر خیلی از افراد در هر فرصتی که پیدا می‌کنند از شهر فراری شده و به مناطق بکر و خوش‌آب‌وهوا روی می‌آورند. اگر شما هم از آن افرادی هستید که مدام به شمال کشور سفر می‌کنید اجاره روزانه ویلا چندان اقتصادی نخواهد بود و بهتر است به فکر خرید ویلا باشید. در ضمن زمان‌هایی که به دلیل مشغله کاری در ویلای شمال خود نیستید، می‌توانید آن را اجاره دهید و کسب درآمد کنید. به‌خصوص در روزهای شلوغ و پرازدحام مثل تعطیلات نوروز و تابستان اجاره دادن ویلا می‌تواند حسابی برایتان سودآور باشد.

خرید ویلا درشمال

خرید ویلا درشمال

کجا ویلا یا زمین بخریم؟

تا این‌جا بررسی کردیم که خرید ویلا در شمال یا خرید زمین کدام بهتر است. حال این سوال برای خریداران مطرح می‌شود که خب کجا زمین یا ویلا بخریم؟ آیا خرید ملک در هر نقطه‌ای از شمال قطعا ما را به سود زیاد می‌رساند؟ پاسخ خیر است. اگر می‌خواهید به سود قابل‌توجهی برسید و ضرر نکنید، باید موقعیت ملک و چشم‌انداز و آینده آن را خوب بررسی کنید و چشم‌ بسته پیش نروید. دقت کنید که زمین چقدر با امکانات رفاهی و مراکز تجاری فاصله دارد. ملک ساحلی است یا جنگلی؟ کدام شهرها آینده بهتری دارند؟ عموما مناطقی که در حال پیشرفت هستند نسبت به مکان‌هایی که از مرحله رشد اقتصادی‌شان گذشته‌اند پرسودترند. همچنین در حالت کلی زمین یا ویلاهای ساحلی نسبت به ملک‌های جنگلی مشتری بیش‌تری دارند و با قیمت گران‌تری خرید و فروش می‌شوند.

کلام آخر

در نهایت این که خرید ویلا در شمال یا خرید زمین بهتر است یک تصمیم شخصی برای هر فردی است و نمی‌توان به طور قطع گفت کدام بهتر است! این که زمین بخرید یا ویلا به بودجه، هدف شما و اولویت‌ها و سلیقه‌تان بستگی دارد. در هر صورت برای خرید زمین و ویلا در شمال می‌توانید در سایت املاک جهان بهترین فایل‌ها را مشاهده و بررسی کنید.

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید

مدیریت جهان جعفری:

۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/03/22

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *