خرید آپارتمان قیمت مناسب در شمال

خرید آپارتمان قیمت مناسب در شمال

خرید آپارتمان قیمت مناسب در شمال | در حال حاضر، شهر‌های شمالی به دلیل داشتن آب و هوای مناسب، به وفور انتخاب مردم برای سکونت و زندگی می‌باشند. شاید ابتدایی ترین سوالی که ذهن افراد برای خرید ویلا را درگیر می‌کند، این است که کدام شهر شمالی برای زندگی مناسب تر می‌باشد؟

گروه املاک جهان : خرید ملک یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین تصمیمات هر فردی در طول زندگی است. تعداد زیادی از افراد از خواسته‌های زیادی در طول زندگی چشم‌پوشی می‌کنند تا بتواند یک واحد مسکونی و یا ملکی را خریداری کنند.

خرید و معاملات ملک کار ساده‌ای نیست و خیلی از افراد نمی‌دانند که در زمان خرید و فروش ملک باید به چه نکات مهمی توجه کنند. و عدم توجه به این نکات در بیشتر مواقع می‌تواند برای افراد خسارت مالی جبران ناپذیری به‌همراه داشته باشد.

 

املاک جهان

خرید آپارتمان قیمت مناسب در شمال

خرید آپارتمان قیمت مناسب در شمال

 

نکات مهم خرید آپارتمان در شمال

در زمان خرید آپارتمان در شمال به هیچ عنوان عجله نکنید. باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید تا به ازای هزینه‌ای که جهت خرید آپارتمان سرمایه‌گذاری می‌کنید، علاوه بر اینکه بهترین موقعیت برای زندگی نصیب شما شود، منطقه‌ای با آینده درخشان را در اختیار داشته باشید. بنابراین مهم‌ترین نکات برای خرید آپارتمان در شمال عبارتند‌از :

نوع آپارتمان را انتخاب کنید.

در مناطق شمالی کشور انواع آپارتمان‌های ساحلی و شهرکی وجود دارد که شما باید براساس سلیقه خود و اعضای خانواده، مشخص کنید به کدام یک از آپارتمان‌ها علاقه بیشتری دارید. مسلما آپارتمان‌های ساحلی مشرف به دریا هستند و آپارتمان‌های شهرکی به امکانات شهری دسترسی بیشتری دارند. مزیت آپارتمان‌های شهرکی نسبت به آپارتمان‌های ساحلی این است که قیمت زمین در این قبیل آپارتمان‌ها کمتر است چون همانگونه که می‌دانید در شهرک، قیمت زمین بر روی تمامی آپارتمان‌ها تقسیم می‌شود و مبلغ کمتری برای مشتری در نظر گرفته خواهد شد.

موقعیت جغرافیایی آپارتمان را بررسی کنید.

در مرحله بعد باید به سراغ موقعیت جغرافیایی آپارتمان بروید. آپارتمانی را انتخاب کنید که علاوه بر نزدیک بودن به دریا، جنگل و به طور کلی به دل طبیعت، به امکانات شهری نیز دسترسی داشته باشد. همین موضوع بر آینده فروش آپارتمان تأثیر می‌گذارد. درست است که افراد دوست دارند ملکی در طبیعت بکر داشته باشند اما این زمانی فکر عاقلانه‌ای است که شما به هیچ عنوان قصد فروش نداشته باشید. اما اگر می‌دانید که در آینده می‌خواهید آپارتمان را بفروشید و در یک منطقه دیگر ملکی بخرید تا از این طریق بتوانید زندگی در کلیه مناطق شمال را تجربه کنید، پس باید آپارتمان خود را در یک موقعیت جغرافیایی نزدیک به بافت شهری انتخاب نمایید.

کیفیت ساخت آپارتمان، کنترل شود.

اما نکته بسیار مهم برای خرید آپارتمان در شمال، بحث کیفیت ساخت آن است. اگر یک آپارتمان نوساز را خریداری می‌کنید، بهتر است مهندسین ناظر در کنار شما باشند تا از کیفیت ساختمان مطمئن شوند. اما در صورتی که این آپارتمان چند سال عمر کرده است، هر چه عمر آن بیشتر باشد مسلماً بافت داخلی آن فرسوده شده است. پس مبادا فریب مرمت ظاهری آپارتمان را بخورید. باید حتماً یک متخصص مجرب در کنار خود داشته باشید تا با بررسی تأسیسات داخلی و کیفیت بافت داخلی آپارتمان، مطمئن شوید این ساختمان ارزش خریدن را دارد. برای این منظور حتماً از مشاورین املاک زبده کمک بگیرید.

متأسفانه در سال‌های اخیر به دلیل استقبال مردم از خرید ملک در منطقه شمال کشور، بنگاه‌های معاملاتی کلاهبردار نیز افزایش یافته و با فروختن ملک‌های غیر قانونی و یا حتی فروختن ملک‌های مشکل‌دار به مشتریان، سعی می‌کنند درآمد زیادی را به دست بیاورند. در این بین تنها مشتری ضرر بسیار سنگینی را متحمل می‌شود. برای اینکه از کیفیت و موقعیت آپارتمان مطمئن شوید، باید یک گروه مشاوره املاک معتمد در کنار خود داشته باشید.

نقشه ساختمان را با دقت بررسی کنید تا متوجه شوید در طول روز نور کافی وارد آپارتمان می‌شود یا نه. کافی است تمامی این امور را به مهندسین ناظر در بنگاه معاملاتی املاک جهان بسپارید تا تمامی جوانب را بررسی کنند.

اسناد آپارتمان را کنترل کنید.

همانطور که گفته شد متأسفانه املاک غیرقانونی زیادی وجود دارد که برخی از مشتریان بدون توجه به این مسأله در دام مشاورین املاک کلاهبردار گرفتار شده و آپارتمان‌هایی را می‌خرند که مشکل قانونی دارند. حتماً از فروشنده بخواهید تمامی اسناد و مدارک مربوط به آپارتمان را به شما تحویل داده و آن‌ها را در اختیار یک وکیل کار کشته قرار دهید تا با بررسی آن‌ها به شما بگوید که آیا این ملک مشکل حقوقی دارد یا خیر.

متراژ آپارتمان را فراموش نکنید.

در خرید آپارتمان در شمال حتما به تعداد اعضای خانواده توجه داشته باشید. البته بعضی از افراد معتقد هستند که چون قرار است تنها در زمان سفر در این آپارتمان زندگی کنند، بنابراین حتی اگر اندازه آپارتمان نسبت به تعداد اعضای خانواده کوچک باشد مشکلی نیست. اما در صورتی که شما می‌خواهید آپارتمانی را برای سکونت دائمی خود خریداری کنید، حتماً متراژ آپارتمان و نقشه داخلی آن را بررسی کرده و از اعضای خانواده نیز بخواهید که در مورد آن نظر بدهند.

 

املاک جهان

خرید آپارتمان قیمت مناسب در شمال

خرید آپارتمان قیمت مناسب در شمال

 

نکاتی که حتما باید در زمان عقد قرارداد ملکی مدنظر قرار دهید:

ازمالک بودن فروشنده اطمینان حاصل کنید. نام صحیح و کامل فروشنده روی سند مرقوم باشد.
اگر قصد خرید ملک از وکیل فروشنده را دارید، مطمئن شوید که وکیل، اختیار فروش ملک را داشته باشد. ضمنا از طریق استعلام، مطمئن شوید که وکیل قبلا از سوی موکل عزل نشده باشد یا تاریخ وکالت نامه منقضی نشده باشد.
اگر زمانی که فروشنده بر حسب مبایعه‌نامه که ملک را از شخص دیگری خریده، ادعای مالکیت دارد. حتما شرایط مبایعه نامه به صورت کامل مطالعه شود. تا مشخص شود که فروشنده (که در مبایعه‌نامه خریدار است) از حق فروش ملک منع نشده باشد.
مشخصات مندرج در سند را با ملک تطبیق دهید.
طِلق بودن سند حاکی از آن است که سند در رهن یا بازداشت نبوده و قابلیت انتقال به نام خریدار را دارد.
مفاصا حساب شهرداری در خصوص عوارض نوسازی و مفاصا حساب دارایی باید از جانب فروشنده ارائه شود. ارائه گواهی عدم وجود شارژ معوقه برای آپارتمان‌ها نیز لازم است.
اگر ملک در اجاره‌ی شخص دیگری باشد، بهتر است قبل از خرید خانه و تنظیم سند، تکلیف قرارداد اجاره با حضور مستاجر مشخص شود.
از درج انشعابات آب و برق و گاز در سند مطمئن شوید.
از درج انتقال پارکینگ و انباری در سند مطمئن شوید.
موقوفه بودن ملک را بررسی کنید. اگر سند ملک وقفی باشد، تنها حق استفاده از منافع و اجاره قابلیت انتقال به غیر را دارد و خود ملک به مالکیت کسی درنخواهد آمد.
اگر ملک ورثه‌ای است، گواهی انحصار وراثت و مفاصا حساب مالیات بر ارث را نیز بررسی کنید.
همزمانی معامله اهمیت فراوانی دارد. به این معنا که هر دو طرف قدم به قدم و همزمان تعهدات خود را اجرایی کنند.
نحوه پرداخت و واگذاری‌ها به صورت دقیق و مشخص در قولنامه نوشته و ذکر شود.

 

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1402/02/28

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.