خرید آپارتمان در مازندران

خرید آپارتمان در مازندران

خرید آپارتمان در مازندران | چرا مردم در شمال آپارتمان می‌خرند؟ چگونه می توان یک آپارتمان خوب خرید؟ به تمامی این سوالات در این مقاله پاسخ داده خواهد شد.

دلایل استقبال از خرید آپارتمان در شمال

1- مهم‌ترین دلیل، دسترسی به دریا است. به جرات می‌توان گفت تقریباً همه افرادیکه برای گردش و یا زندگی به شمال می‌روند، می‌خواهند از منظره زیبای دریا و شنا داخل آن لذت ببرند. در جنوب کشور نیز برخی از مناطق همانند قشم و کیش به خلیج فارس نزدیک هستند؛ اما زندگی در این مناطق که اقلیم شرجی دارند، برای افراد غیر بومی سخت است.

2- شمال بسیار سرسبز بوده. مگر از زندگی در این فضا سیر خواهیم شد؟ تصور اینکه صبح‌ها با آواز پرندگان از خواب بیدار شده. و به چشم‌انداز زیبایی از درختان و جنگل خیره شوید واقعاً لذت‌بخش است. در چنین محیطی هیچگاه دل مرده و افسرده نخواهید شد.

3- آیا می‌خواهید از زندگی شلوغ شهری فرار کرده و به یک محیط آرام و بدون ترافیک‌های سنگین بروید.؟ ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به خرید آپارتمان در شمال فکر کنید شاید انتخاب مناسبی باشد. هیچکس نمی‌داند چه اندازه در این دنیا زندگی می‌کند، بنابراین بهتر است از زندگی آرام و بی‌دغدغه لذت ببریم.

4- یکی از معضلاتی که در سال‌های اخیر تقریباً در عمده استان‌ها و شهرهای بزرگ ایران اپیدمی شده است. آلودگی هوا است. زندگی در چنین محیط‌هایی منجر به عوارض زیادی همانند مشکلات تنفسی، ام اس، مشکلات گوارشی و… را به دنبال خواهد داشت.

خرید آپارتمان در مازندران

 

بررسی چند فاکتور در خرید آپارتمان در شمال

1- موقعیت جغرافیایی آپارتمان

اولین و مهم‌ترین فاکتور برای خرید آپارتمان در شمال منطقه‌ای است که برای این منظور انتخاب می‌کنید. آرام بودن آن قسمت، سرسبزی، دسترسی به امکانات، شلوغ نبودن، دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی و… از جمله مواردی است که در انتخاب منطقه باید در نظر گرفته شود.

اولین سوال که از مشاورین ما باید بپرسید، موقعیت ساختمان است. البته کارشناسان ما برحسب تعهد اخلاقی که دارند تمامی نکاتی را که لازم است در زمان خرید آپارتمان در شمال بدانید، برای شما مطرح خواهند کرد.

2- کیفیت مصالح به کار رفته در ساخت آپارتمان

فاکتور دوم که بسیار مهم است، کیفیت ساختمان است. آیا شما می‌توانید با بررسی ظاهری آپارتمان متوجه کیفیت متریال به کار رفته در آن شوید؟

آیا تنها نگاه کلی به ساختمان برای بررسی وضعیت مقاومت ساختماننسبت به باران، برف، بلاهای طبیعی همانند زلزله و… کافی است؟ از کجا اطمینان دارید که پیمانکاران در ساخت و ساز آپارتمان در شمال حتماً از مصالح بسیار عالی و مستحکم استفاده کرده‌اند؟

به همین دلیل است که اکیداً توصیه می‌کنیم خودتان به تنهایی برای خرید آپارتمان در شمال اقدام نکنید. حتماً یک مهندس ناظر با تجربه را به همراه خود داشته باشید. گروه املاک جهان از این نظر شما را حمایت می‌کند. مهندسین ما بسیار حرفه‌ای هستند و به خوبی می‌توانند عیوب ساختمان که از دید شما پنهان است را آشکار نمایند.

 

املاک جهان

 

3- نقشه ساختمان

نقشه طراحی آپارتمان را به دقت بررسی کنید. شاید برای شما جالب باشد اگر بگوییم طراحی ساخت و نمای داخلی ساختمان از نظر روانی بسیار تاثیرگذار است. شما تصور کنید قرار است در بنایی که از نور خورشید بهره‌ای ندارد، طراحی اتاق خواب، نشیمن، آشپزخانه و… آن شیک نبوده و نتوانسته است از فضای موجود به بهترین شکل ممکن استفاده کند و…

آیا این فضا برای شما آزار دهنده نیست. شما قرار است با خرید آپارتمان در شمال از زندگی در محیطی آرام، سرسبز و روشن لذت ببرید. قرار است از محیط‌های شلوغ شهری به این فضای دلنشین پناه بیاورید.

در نتیجه اولین توصیه ما به شما این است که برای خرید آپارتمان در شمال حتماً یکبار در روز و یکبار در شب مراجعه کنید تا میزان بهره‌مندی ساختمان از نور خورشید را بررسی کرده و نورپردازی ساختمان در شب کنترل شد.

4- طراحی دکوراسیون داخل آپارتمان

معمولاً افرادی که در امر ساخت و ساز آپارتمان در شمال فعالیت دارند. خودشان امر طراحی داخلی را انجام می‌دهند مگر اینکه آپارتمان‌ها پیش فروش شده باشد. و اکنون از صاحب آن درخواست می‌کنند در صورت تمایل خودشان برای این منظور اقدام کند.

خرید آپارتمان در مازندران

خرید آپارتمان در مازندران

خرید آپارتمان در مازندران

 

بررسی وضعیت ساختمان

نمای ساختمان

بعد از انتخاب محله و ملک مورد نظر باید ویژگی‌ و وضعیت ساختمان را بررسی کنید. اولین و مهم‌ترین قسمت یک ساختمان نمای آن است. در صورتیکه آپارتمان نو ساز باشد مشکلی نیست. اما اگر قصد خرید آپارتمان‌های چند سال ساخت را دارید، به نمای ساختمان توجه کنید. چون در زمان فروش نمای ساختمان یکی از ملاک‌های قیمت گذاری است.

تعداد واحدها

تعداد طبقات و واحد‌های هر طبقه اهمیت بسیار زیادی دارد. زندگی‌ در آپارتمان های کم جمعیت آسایش و امنیت بیشتری دارد. اگر آسایش و امنیت یک ساختمان برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد سعی کنید یک ساختمان کم جمعیت را انتخاب کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که هر چه تعداد واحدهای موجود در طبقات کم باشد ارزش ملک بیشتر است.

راه پله‌ها و وضعیت تهویه‌ی هوا

امروزه در بیشتر آپارتمان‌ها آسانسور وجود دارد و توجه کمتری به راه پله ها و تهویه هوا در ساختمان می ‌شود. اما شما به این نکته توجه کنید که راه‌پله با طول و عرض مناسب و پله‌های استاندارد می تواند در زمان اسباب کشی بسیار حائز اهمیت باشد.

ایمنی ساختمان

یکی از مهم‌ترین و اصلی ترین فاکتورهایی که باید در زمان خرید خانه به آن توجه کرد، ایمنی ساختمان است. مخصوصا در مناطق گسل خیز. در زمان خرید خانه به نقشه ساختمان و پایان کار و بقیه مدارک به خوبی توجه کنید.

انباری و پارکینگ

این روزها با توجه به افزایش جمعیت و تعداد خودروها وجود پارکینگ یکی از الزامات مهم و بسیار ضروری در زمان انتخاب خانه است. دقت کنید که پارکینگ و تعداد آن حتما در سند رسمی ذکر شود. در زمان رفت و آمد به پارکینگ مزاحمتی برای سایر افراد ایجاد نشود.

انباری‌های موجود در ساختمان باید از امنیت بالایی برخوردار باشد.

 

خرید آپارتمان در مازندران

 

نکات مربوط به داخل خانه

آشپزخانه

حتما بارها این جمله را شنیدید که قلب خانه، آشپزخانه است. آشپزخانه یکی از مکان‌های بسیار مهم در خانه است که در زمان قیمت گذاری توجه زیادی به آن می‌شود.

در زمان خرید خانه حتما دقت کنید که لوله‌کشی ها، شیرآلات و … از وضعیت مناسبی برخوردار باشد.

در و پنجره

در و پنچره‌ها نمای اصلی یک ساختمان است و تاثیر بسیار زیادی در زیبایی کلی خانه دارد. اگر قصد خرید خانه قدیمی و یا چندسال ساخت را دارید در زمان خرید به در و پنجره ها دقت کنید تا سالم باشد. همچنین اگر قصد فروش خانه قدیمی خود را دارد توصیه می کنیم که بازسازی و تعویض در و پنجره‌ را جدی بگیرید.

 

املاک جهان

 

نورگیر بودن

اولین و بیشترین سوالی که قبل از بازدید ملک از مشاورین املاک پرسیده می‌شود. در رابطه با نورگیر بودن ساختمان است. اگر قصد خرید از یک ملک را دارید حتما در ساعت‌های متفاوت به بازدید از خانه بروید تا کامل متوجه نورگیر بودن ساختمان شوید.

بالکن

بالکن و یا تراس در یک خانه می تواند بسیار کاربردی باشد و در زمینه‌های مختلف به افراد کمک کند. مخصوصا در آپارتمان‌هایی با متراژ پایین.

 

 

خرید آپارتمان در مازندران

خرید آپارتمان در مازندران

راهنمای خرید آپارتمان در مازندران

1- تغییرات قیمت ملک مورد نظر

ابتدا بپرسید از زمانی که این آپارتمان برای فروش گذاشته شده است. تا به امروز چه تغییراتی داشته است. داشتن اطلاعات در این زمینه به شما کمک می‌کند از دامنه نوسانات قیمت‌ها در مورد این ساختمان آگاه شوید. باید بدانید علت این تغییرات قیمت چه بوده است تا از آینده سرمایه‌گذاری در خرید آپارتمان در شمال مطمئن شوید.

2- دلیل فروش آپارتمان

در صورتیکه قرار است یک آپارتمانی که قبلاً فردی در آن زندگی می‌کرده است را خریداری کنید، باید بدانید دلیل واقعی صاحب آن برای فروش ساختمان چیست؟ شاید مشکلاتی در آن وجود دارد که شما از آن بی‌اطلاع هستید. با بررسی دقیق تمامی جوانب، عیوب موجود در آن را کشف خواهید کرد.

3- آخرین بازسازی ساختمان

برخی از آپارتمان‌ها سن زیادی دارند و صاحبان آن ها به منظور مشتری‌پسند شدن، بازسازی داخلی را انجام می‌دهند. اول از همه لازم است بدانید. که آخرین بازسازی ساختمان در چه تاریخی انجام شده است. همچنین برخی از افراد متاسفانه از بازسازی برای پنهان کردن عیوب آپارتمان استفاده می‌کنند.

4- فضای پارکینگ را کنترل کنید

هنگام خرید آپارتمان در شمال مشخص کنید که آپارتمان فضای اختصاصی پارکینگ در اختیار شما قرار می‌دهد یا خیر. آن دسته از آپارتمان‌هایی که محدودتر باشند پارکینگ مناسبی برای ساکنین دارند، بنابراین اگر این ملک را خریداری کنید مجبور می‌شوید. خودروی خود را در بیرون از ساختمان پاک کنید که این مسئله از نظر امنیت شما را با مشکل مواجه می‌کند.

5- به تاسیسات توجه کنید

هنگام خرید آپارتمان در شمال و توجه به مسائل مهم نظیر تاسیسات، سیستم‌های گرمایشی – سرمایشی، لوله‌کشی آب سرد و گرم، سیستم‌های تهویه‌ای، مخازن آب و فشار آب داخل ساختمان ضرورت دارد.

اگر این موارد را به دقت بررسی کنید و مشکلاتی که به طور مثال ناشی از افت فشار آب در مصرف ماهانه است شما را آزار نخواهد داد. این مسئله را زمان خرید آپارتمان در طبقات بالاتر بسیار توجه داشته باشید.

 

 

 

 

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید.

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

 

1401/05/06

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.