ویلای شمال بزرگ یا کوچک؟

خانه بزرگتر بهتر است یا خانه کوچکتر؟

خانه بزرگتر بهتر است یا خانه کوچکتر؟ | ما در این مقاله مزایا و معایب خانه‌های بزرگ و کوچک را بررسی کرده تا مشتری بر اساس هدف نحوه استفاده از ویلا تصمیم گیری نماید. با املاک جهان همراه باشید.

خانه بزرگتر بهتر است یا خانه کوچکتر؟

یک خانه بزرگتر همیشه خانه بهتری نیست!

خیلی‌ها رویای داشتن یک خانه بزرگتر را دارند. ولی حتی اگر پول کافی برای خرید چنین خانه‌ای را دارید با سنجیدن فاکتورهای مختلف، منطقی تصمیم بگیرید.

خرید خانه همیشه رویدادی مهم و اتفاقی به یادماندنی در زندگی هر فردی است. و به نوعی سرمایه گذاری بزرگی برای آینده او محسوب می شود. البته در بسیاری از مواقع پیش می‌آید که فرد در هنگام انتخاب خانه، نمی‌تواند خانه رویایی‌اش را خریداری کرده. و یا در یک محله ایده‌آل خانه بخرد و شاید مجبور به انتخاب خانه‌ای کوچکتر از آنچه در ذهن داشته بشود. قطعا یک خانه بزرگتر ، جذابتر به نظر می‌رسد ولی آیا خانه‌های بزرگ، بهترین انتخاب برای بلند مدت به حساب می‌آیند؟

خانه بزرگتر بهتر است یا خانه کوچکتر؟

در هنگام انتخاب خانه باید سوالاتی را از خود بپرسید و با پاسخ دادن به این سوالات احتمالا به این نتیجه خواهید رسید، که یک خانه بزرگتر همیشه انتخاب بهتری برای شما نخواهد بود. سه نکته‌ای که در ادامه در موردش صحبت خواهیم کرد، در این زمینه به شما کمک خواهند کرد.

آنچه توان خریدش را دارید یا آنچه نیاز دارید

بعد از سال‌ها کار کردن و پس انداز کردن پول‌هایتان و احتمالا گرفتن وام، زمان خرید یک خانه فرا رسیده. ولی تنها به این خاطر که پولتان برای خرید یک آپارتمان یا خانه بزرگ کافی خواهد بود، دلیل نمی‌شود. که بخواهید با صرف تمام این پول، بزرگترین خانه ممکن را خریداری کنید. قطعا دلتان نمی‌خواهد که یک خانه بزرگ را بخرید. ولی با اتمام منابع مالی تان، نتوانید وسایل و مبلمان مورد نیاز برای پر کردن خانه را تهیه کنید.

 

خانه بزرگتر بهتر است یا خانه کوچکتر؟

ویلای شمال بزرگ یا کوچک؟

ویلای شمال بزرگ یا کوچک؟

پس قبل از هر اقدامی، از خودتان این سوال را بپرسید که چرا یک خانه بزرگ؟ آیا واقعا زندگی در خانه ای با این ابعاد برای شما لازم است؟ شاید چنین خانه بزرگی برای زندگی یک خانواده پرجمعیت ضروری باشد؛ اما برای خانواده شما چطور؟ اگر خانه ای کوچکتر با دو اتاق خواب و یک سرویس بهداشتی برایتان کافی است ولی قصد دارید خانه بزرگتری را به خاطر حیرت زده کردن دیگران، خریداری کنید، اصلا این کار را نکنید. و دقت کنید که برای خانواده تان به خانه ای چند متری نیاز دارید.

درعین حال موقعیت خانه را مدنظر داشته باشید. اگر خانه مدنظر شما، حیاط بزرگتر یا انباری بزرگتری داشته باشد ولی موقعیتش از خانه دوستان و خانواده هایتان دورتر باشد و یا از مدرسه، سوپرمارکتهای شهری، رستورانها و بیمارستانها فاصله زیادی داشته باشد، چطور؟ با سبک سنگین کردن پاسخ این سوالات می توانید تصمیمی منطقی بگیرید.

املاک جهان

هزینه‌های پنهان خانه‌های بزرگتر

بی تردید هزینه های پنهان یک خانه بزرگ همیشه بیشتر از یک خانه کوچک است. قطعا همه ما دوست داریم تا درخانه هایمان اتاق‌های متعدد و بزرگتر، چندین جای پارک خودرو، یک آشپزخانه بزرگ و یا حتی استخر و یک اتاق مستر شیک داشته باشیم. ولی این را در نظر داشته باشید که هزینه‌ها در یک خانه بزرگتر به مراتب بیشتر خواهند‌بود. از قبوض آب و برق و گاز گرفته تا هزینه‌های پنهان دیگر. در هنگام خرید یک خانه بزرگ باید به همه این نکات فکر کرد.

در عین حال هر چقدر خانه بزرگتر باشد، مالیات و هزینه بیمه آن بیشتر خواهد‌بود. قبض‌های سنگین‌تری خواهد داشت و هزینه نگهداری و تعمیرات خانه نیز بالاتر خواهد رفت. با محاسبه دقیق این هزینه‌ها، تصمیم‌گیری برای شما راحت‌تر خواهد شد. اگر قصد دارید تا تمام سرمایه خود را برای خرید یک خانه بزرگتر صرف کنید، یا اگر می‌خواهید برای این خانه وام یا قرض بگیرید و ماهانه باید مبالغی را برای پس دادن این وام هزینه کنید. هزینه‌های پنهان و غیر منتظره را هم مدنظر داشته‌باشید.

به علاوه باید زمان بیشتر و هزینه نظافت یک خانه بزرگ و سرویس و نگهداری از خانه را هم مدنظر داشته‌باشید. برای پرکردن فضاهای یک خانه بزرگ، باید وسایل و تجهیزات بیشتری خریداری کنید.

به فروش خانه در آینده فکر کنید

خرید خانه تصمیم بزرگی در زندگی افراد است. با در نظر داشتن مزایا و معایب خرید خانه‌ای بزرگ، بسنجید که آیا این سرمایه گذاری درستی خواهد بود؟ شرایط فروش خانه‌ها در محله مدنظرتان و قیمت نهایی فروش رفتن خانه‌ها را ارزیابی کنید. در این محله، بیشتر خانه‌هایی که به فروش می‌رسند، در چه متراژی هستند؟

 

خانه بزرگتر بهتر است یا خانه کوچکتر؟

ویلای شمال بزرگ یا کوچک؟

ویلای شمال بزرگ یا کوچک؟

در فروش خانه‌های بزرگتر ، مسئله اقتصادی حرف اول را می‌زند. اگر خانه‌ای بزرگ در محله‌ای باشد که در آن آپارتمان‌های کوچک و متوسط زیادی یافت می‌شود، در تصمیمتان برای خرید این خانه تجدید نظر کنید. چرا که احتمال اینکه وقتی در آینده قصد فروش این خانه را داشته باشید، به دردسر بخورید بالاست. اگر خانه در محله‌ای قرار دارد که هزینه زندگی در این محله بالاست و دستمزد سالانه افراد پایین، این خانه شاید خانه مطلوبی نباشد. با بررسی فاکتورهایی این چنینی می‌توانید تصمیم بهتری بگیرید.

نتیجه گیری

همیشه یک خانه بزرگتر، انتخاب بهتری برای افراد نیست. قبل از آنکه برای خرید یک خانه پنج خوابه اقدام کنید، به این موضوع فکر کنید که خرید چنین خانه‌ای چه تاثیرات بلندمدتی برای شما خواهد داشت. آیا با خرید این خانه بزرگ ، همچنان پول کافی برای پس انداز کردن و گذران زندگی را خواهید داشت؟ این را درنظر داشته باشید که در آینده با گسترش خانواده تان و افزایش پس اندازهایتان، این فرصت را خواهید داشت تا خانه‌های بزرگتری را خریداری کنید.

 

 

 

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید.

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1402/06/06

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *