بهترین شهرک در شمال کجاست؟

بهترین شهرک در شمال کجاست؟

بهترین شهرک در شمال کجاست؟ شهرک خانه دریا یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین شهرک‌های ویلایی در استان مازندران برای خرید ویلا در شمال است. قواره‌های زمین در این شهرک، بزرگ است و معماری ویلاهای آن به سبک خاصی طراحی شده است. در این مطلب قصد داریم به معرفی کامل شهرک ویلایی خانه دریا بپردازیم؛ درباره متراژ و قیمت ویلاها در نواحی مختلف شهرک صحبت می‌کنیم.

قوانین تردد در ویلا را به همراه امکانات داخل شهرک برای ساکنین بررسی خواهیم کرد و در نهایت، شما با امتیازات و مزایای خرید ویلا در شهرک خانه دریا آشنا خواهید شد. این شهرک بزرگ و زیبا یکی از محبوب‌ترین شهرک‌های مازندران است و می‌تواند ویلاهای ساحلی بسیار عالی را در اختیار شما قرار دهد.

قیمت خرید ویلا در شهرک خانه دریا تحت عوامل مختلفی تغییر می‌یابد. این نوسانات قیمت قطعاً با تغییرات قیمت بازار املاک و مستغلات است.

بهترین شهرک در شمال کجاست؟

فروش ویلا فرنیش در شهرک خانه دریا

برای افرادی که به خرید ویلاهای بزرگ چند خوابه با امکانات محوطه سازی و فضای سبز زیبا اهمیت می‌دهند، ویلاهای شهرک خانه دریا می‌توانند این نیاز را برای آن‌ها برآورده کنند.

خرید ویلا شهرکی در مازندران مزایای زیادی را برای زندگی به همراه دارد. زمانیکه در ویلاهای شهرکی زندگی می‌کنید از امنیت شهرک مطمئن هستید. همچنین به نوار ساحلی دسترسی دارید و می‌تواند یک فضای مناسب برای پیاده‌روی روزانه شما باشد. از طرف دیگر خرید ویلاهای شهرکی یک سرمایه‌گذاری مناسب در مازندران محسوب می‌شود.

برای اینکه با ویژگی‌ها امکانات و تمام شرایط ویلاها در شهرک خانه دریا آشنا شوید، در یک بخش تخصصی و جامع پیرامون معرفی، نقد بررسی و تاریخچه این شهرک، مطالبی را عنوان می‌کنیم. با ما همراه باشید و از تماشای نمای جذاب قسمت‌های مختلف این شهرک لذت ببرید. در انتهای این مطلب به شما اطمینان می‌دهیم که حتماً تشویق می‌شوید تا سرمایه خود را برای خرید ویلا در شهرک خانه دریا مازندران اختصاص دهید.

* آیا تا کنون به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید یک سرمایه‌گذاری مطمئن برای اولین بار انجام دهید؟ آیا هیچ راهنما یا دستورالعملی دارید؟ قطعاً بورس و املاک، دو گزینه در این کار هستند. در یک مقاله تخصصی به شما راهنمایی می‌کنیم که اولین سرمایه خود را چگونه و به چه مسیرهایی اختصاص دهید. “آشنایی با انواع سرمایه‌گذاری املاک برای سرمایه اولی‌ها”، به همین موضوع می‌پردازد. قبل از اینکه پول خود را به مسیری اختصاص دهید، این مقاله را مطالعه نمایید.

بهترین شهرک در شمال کجاست؟

بهترین شهرک در شمال کجاست؟

مقدمه کلی در مورد شهرک خانه دریا

 

عملیات ساخت شهرک در سال 1351تا 1352 به پایان رسید. شرکت “شهرک خانه” تمام مراحل طراحی اجرا و ساخت و ساز این شهرک بزرگ را بر عهده داشته است. تمام ویلاهای شهرک خانه دریا در مازندران از بهترین معماری و زیباترین طراحی بهره گرفته اند،

به طور کلی قواره‌های زمین داخل شهرک دارای متراژ مختلف هستند؛ این متراژ می‌تواند از ۶۰۰ متر تا ۱۴۰۰ متر متغیر باشد. در مواردی که قواره زمین در شهرک خانه دریا محدودتر باشد، محدوده متراژ از ۶۰۰ متر شروع می‌شود و می‌تواند در مقادیر ۶۵۰ متر، ۷۵۰ متر و ۹۰۰ متر تغییر کند. قواره‌های متوسط زمین در این شهرک از ۶۰۰ متر تا ۱۰۰۰ متر معرفی شده است. در مناطقی که محدودیت قواره زمین وجود نداشته باشد، متراژ آن تا ۱۴۰۰ متر هم موجود است.

“قواره زمین عبارت است از واحد شمارش زمین به اندازه‌ای که یک بنا می‌تواند در آن ساخته شود.”

وقتی می‌گوییم قواره زمین داخل شهرک، ۶۰۰ متر است یعنی یک ویلا به همراه محوطه آن در مساحت ۶۰۰ متر ساخته می‌شود و از این مقدار تجاوز نمی‌کند. این حالت برای متراژهای دیگر هم وجود دارد؛ یعنی شما یک قواره زمین با متراژ ۱۴۰۰ متر می‌خرید و در آن می‌توانید ویلا بسازید یا محوطه سازی کنید؛ تمام 1400 متر به قواره زمین ویلای شما اختصاص دارد.

با توجه به صحبت فوق می‌توان نتیجه گرفت که زمین‌هایی که قواره بیشتری دارند، ویلاهای لوکس‌تری می‌توان داخل آن ساخت و در نتیجه، قیمت خرید ویلا در این شرایط بیشتر خواهد شد. بنابراین به طور کلی قیمت خرید و فروش ویلا در شهرک خانه دریا بستگی به قواره زمین، موقعیت ویلا از ساحل و  امکانات ساختمان ویلا متغیر است. در قسمت‌های بعدی پیرامون امکانات و ویژگی‌های شهرک و هر یک از ویلاها بیشتر صحبت می‌کنیم.

 

مشخصات ویلاهای شهرک خانه دریا

بهترین شهرک در شمال کجاست؟

بهترین شهرک در شمال کجاست؟

اکنون که با اهمیت و نقش شهرک خانه دریا در استان مازندران به عنوان یک منطقه قدیمی و معتبر برای خرید ویلا آشنا شدید، شاید تمایل دارید که اندکی بیشتر در مورد ویژگی‌ها و امکانات آن اطلاعاتی را به دست بیاورید.

درب ورودی شهرک خانه دریا

تردد خودروها با سیستم هوشمند موجب می‌شود زمان کمتری از شما گرفته شود و از طرفی، امنیت بیشتر را برای زندگی و ساکنین تأمین می‌نماید. علی رغم این مزایای بزرگ، یک محدودیت کوچک هم وجود دارد و آن هم مشکلاتی برای مجوز تردد برای بیشتر از 3 خودرو برای هر خانواده است. هر کدام از ساکنین که بیشتر از 3 خودرو دارند باید برای تردد خودروی چهارم، مجوز داشته باشند که این کار نسبتاً دشوار است.

بخش دیگری از درب ورودی شهرک خانه دریا مخصوص مهمانان است. افرادی که به عنوان مهمان وارد شهرک می‌شوند یا افرادی که ویلایی را اجاره کرده‌اند و به طور موقت در شهرک تردد دارند حتماً باید از این قسمت وارد شوند. تردد آن‌ها حتماً با هماهنگی با نگهبان انجام می‌گیرد. بدون اطلاع نگهبان، خودروهای مهمان نمی‌توانند از این دروازه عبور کنند.

هیچ محدودیتی برای تردد خودروها در داخل شهرک وجود ندارد. حتی می‌توانید با دوچرخه، موتور و موتور چهار چرخ در خیابان‌های شهرک خانه دریا تردد کنید. به نظر می‌رسد اگر به دوچرخه‌سواری علاقه‌مند باشید بتوانید این تفریح را هنگام صبح به عنوان یک ورزش هم انجام دهید!

امنیت و حریم خصوصی در داخل شهرک خانه دریا

 

یکی دیگر از مهم‌ترین امکانات شهرک خانه دریا که برای بسیاری از مالکین اهمیت دارد، امنیت شهرک است. حدود ۱۲۰ نفر تیم حرفه‌ای در بخش امنیت شهرک فعالیت می‌کنند. این نیروهای کارآزموده در سه شیفت کاری، مناطق مختلف شهرک را تحت کنترل دارند. این شرایط، مهم‌ترین دلایلی است که مشتریان نسبت به خرید ویلا شهرکی در این شهرک معروف در مازندران علاقه نشان می‌دهند. خرید و فروش ویلاها در داخل شهرک هم با استقبال خوبی مواجه است.

و اما اکنون بپردازیم به سایر امکانات و مشخصات ویلاها در داخل شهرک…

محوطه سازی شهرک خانه دریا

شهرک خانه دریا در وسعت زیادی گسترده شده است و بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد که مسیرهای تردد فرعی بسیار دارد. این شهرک دارای ۲ خیابان اصلی و 100 خیابان فرعی می‌باشد. در تمام محوطه شهرک، شما می‌توانید زیباترین محوطه سازی و پوشش‌های گیاهی را در انواع مختلف مشاهده کنید. درختان افراشته بسیار قدیمی در تمام مناطق شهرک به چشم می‌خورند.

نیروی مراقبت از شهرک به ویژه برای نگهداری فضای سبز همواره از این پوشش‌های گیاهی محافظت می‌کند. اگر به منطقه مازندران سفر کنید و تمایل دارید که مهمان شهرک خانه دریا باشید، به خصوص در فصل بهار و تابستان، این مناظر بسیار زیبا و خیره کننده هستند. شما می‌توانید در تمام شهرک قدم بزنید و از بوی دلپذیر گل‌‌ها و گیاهان نیز لذت ببرید!

با توجه به اینکه هیچ کارخانه صنعتی، کارگاه یا منطقه کسب و کار در اطراف زمین‌های این شهرک وجود ندارد، با اطمینان خاطر از اینکه آلاینده‌های صنعتی شرایط زندگی را سخت‌تر نمی‌کنند، می‌توانید در این شهرک سکونت داشته باشید.

همچنان با ما همراه باشید تا درباره ساختارهای ویلا و قیمت خرید و فروش و اجاره در این منطقه هم اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

 

بهترین شهرک در شمال کجاست؟

مشخصات و امکانات ویلاها در شهرک خانه دریا

اگر متقاضی خرید ویلا در شهرک خانه دریا مازندران هستید در این قسمت دقت بیشتری داشته باشید، چرا که تصمیم داریم در مورد ساختمان ویلا، امکانات شهرک و قیمت‌ها صحبت کنیم.

برای ساخت و ساز ویلا در این شهرک معتبر، محدودیت ارتفاع وجود دارد. این ارتفاع، حداکثر 5/7 متر با کد استاندارد معرفی شده است. اگر قصد اجرای یک پروژه را دارید باید این استاندارد را در نظر بگیرید. از طرفی دیگر، محدودیت دیگری با نام “سطح اشغال” هم برای ویلاها وجود دارد.

به این مفهوم که از متراژ کل زمین، فقط و فقط 45 درصد از سطح را باید به ساختمان‌سازی اختصاص دهید و بقیه مساحت باید حیاط یا محوطه سازی شود. برای هر دو مقدار فوق، برای هر ویلا نباید از این مقدار، تجاوز گردد!

 

تمام ویلاهای داخل شهرک خانه دریا مازندران مجهز به اتاق خواب هستند. این ویلاها از حداقل سه اتاق خواب و تا حداکثر هفت اتاق خواب دارند. در هر ویلا، نمای داخلی، متفاوت است. هرچه ویلا بزرگتر و تعداد خواب آن بیشتر باشد، قیمت بیشتری هم خواهد داشت؛ بنابراین اگر خرید یک ویلا با تعداد مشخصی اتاق خواب را مورد نظر دارید بهتر است با مشاور املاک صحبت کنید تا شما را به طور مستقیم به سمت ساختمان مورد نظر هدایت کنند.

 

قیمت خرید ویلا در شهرک خانه دریا

 

نحوه قیمت‌گذاری برای خرید ویلا در شهرک خانه دریا با یک معیار مشخص انجام می‌گیرد. ملاک و معیار قیمت‌گذاری ویلاها در این شهرک، “فاصله از ساحل” است. یعنی بسته به اینکه ویلا از خط ساحلی چقدر فاصله دارد، به ازای هر متر مربع، قیمت‌گذاری می‌شود. این کار بر حسب قیمت زمین انجام می‌گیرد. قیمت زمین‌های این شهرک از ۲۰ میلیون تا ۲۵ میلیون تومان متغیر است. هرچه از خط ساحلی دورتر شویم، قیمت زمین‌ها کمتر می‌شود.

از دیدگاه دیگر، قیمت‌گذاری را می‌توان بر حسب فاصله از درب ورودی شهرک خانه دریا عنوان کرد. یعنی شهرک‌هایی که در نزدیکی درب ورودی ساخته شده‌اند، کمترین قیمت را دارند اما شهرک‌هایی که نزدیک ساحل دریا هستند گرانترند. این قیمت به همین ترتیب به صورت پلکانی افزایش پیدا می‌کند.

به طور متوسط قیمت‌ها می‌تواند از ۹ میلیارد تومان شروع شود و تا ۱۰۰ میلیارد تومان هم افزایش داشته باشد! این تغییر قیمت با توجه به ساختار و موقعیت ویلا تعبیر می‌شود. هیچ محدودیتی در خرید و فروش ویلاهای شهرکی در خانه دریا وجود ندارد؛ به صورت متداول از طریق مشاوران املاک این کار انجام می‌گیرد.

برخی از سندهای ویلاهای این شهرک به دوران قبل از انقلاب، دوره شاهنشاهی، مربوط می‌شود…

 

بهترین شهرک در شمال کجاست؟

بهترین شهرک در شمال کجاست؟

اجاره ویلا در شهرک خانه دریا

برای گردشگرها و مسافرانی که بسیار به مناطق شمال کشور علاقه‌مند هستند و می‌خواهند چند روزی را در آب و هوای دلپذیر شمال سپری کنند، ویلاهای خانه دریا بهترین موقعیت خواهند بود. انواع ویلاهای همکف و ویلاهای آپارتمانی را می‌توانید در این شهرک برای اجاره انتخاب کنید. شرایط اجاره ویلا در خانه دریا به صورت روزانه، ماهانه و هفتگی می‌باشد. قیمت اجاره ویلا بر اساس متراژ ساختمان و موقعیت آن تنظیم می‌گردد.

به طور کلی قیمت اجاره ویلا در شهرک خانه دریا در ویلاهای همکف از 5/1 میلیون تومان شروع می‌شود و می‌تواند تا ۵ میلیون تومان و ۱۰ میلیون تومان هم افزایش داشته باشد. اگر برای تعطیلات آخر هفته، دو یا سه روز به دنبال ویلاهای نزدیک به ساحل هستید، این شهرک معروف در مازندران را انتخاب کنید..

 

امکانات شهرک خانه دریا

 

شهرک خانه دریا حدود دو کیلومتر نوار ساحلی شنی دارد، بنابراین بهترین گزینه برای پیاده‌روی روزانه است. کمتر کسی است که به قدم زدن در شن‌های نرم و روان ساحل دریا علاقه‌ای نداشته باشد! امواج گوش‌نواز دریا به همراه تلالو نور خورشید بر روی سطح آب، احساسی را در شما زنده می‌کند که مانند آن را در هیچ کجا تجربه نخواهید کرد! خرید ویلا در شهرک ویلایی خانه دریا به راحتی این فرصت را برای شما فراهم می‌آورد تا زیبایی‌های طبیعت را در کنار خود داشته باشید.

شهرک خانه دریا علاوه بر امکانات تفریحات ساحلی و تفریحات آبی، دارای ۴ رستوران، خدمات عابر بانک، سوپرمارکت، فضای بازی برای بچه‌ها و بزرگسالان، ۲ زمین تنیس و ۳ زمین والیبال می‌باشد. اگر به ورزش‌های ساحلی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید با خویشاوندان و دوستان خود تنیس یا والیبال بازی کنید، این امکانات در این شهرک فراهم می‌باشد.

ساحل شهرک خانه دریا بهترین امکانات را برای تفریح و گردش در اختیار شما قرار می‌دهد. این شهرک دارای استخر و زمین بازی می‌باشد. بخشی از ساحل هم به طور اختصاصی برای شنای خانم‌ها در نظر گرفته شده است. بخش دیگری هم به همین منظور برای آقایان قابل دسترسی می‌باشد. همانطور که ملاحظه می‌کنید امکانات تفریحی، گردشگری و رفاهی زندگی در این شهرک برند بسیار فراهم است، بنابراین می‌توان انتظار داشت که مشتریان خرید ویلا در شهرک خانه دریا روز به روز بیشتر شود.

اطلاعات تکمیلی از شهرک خانه دریا

همانند زندگی در مجتمع‌های مسکونی و شهرک‌های بزرگ در شهرهای مرکزی و پرجمعیت کشور، زندگی در شهرک خانه دریا هم یک سری اصول دارد که مربوط به هزینه‌های شارژ سالیانه و هزینه‌های نگهداری از شهرک می‌باشد. شارژ سالیانه شهرک که از مالکین دریافت می‌شود با توجه به متراژ ویلا انتخاب می‌گردد.

به‌طور کلی، شارژ سالیانه برای ویلاهایی که کمتر از ۲۰۰ متر هستند از چهار میلیون تومان شروع می‌شود؛ این مقدار برای ویلاهایی که بیشتر از ۲۰۰ متر دارند از ۷ میلیون آغاز می‌شود. این هزینه‌های شارژ سالیانه در هر سال به روز رسانی می‌گردد تا خدمات بهتری به ساکنین ارائه شود.

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید.

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/09/26

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *