بهترین شهرها برای خرید ویلا در شمال

بهترین شهرها برای خرید ویلا در شمال

بهترین شهرها برای خرید ویلا در شمال | در شمال مناطقی وجود دارد که تفاوت های زیادی از هم دارند. هر شهر مزیت ها و معایبی نسبت دیگر شهر دارد مهم این است که شما از ویلای خود چه می خواهید؟

 

بهترین شهرها برای خرید ویلا در شمال | املاک جهان

کدام استان شمال؟

استان مازندران شلوغ‌ترین و پر رونق‌ترین منطقه برای خرید و فروش و همچنین رهن و اجاره ویلا در منطقه شمال محسوب می‌شود. و البته زیبایی‌های بی‌نظیر این استان، نزدیک بودن به شهر تهران و مردمان مهمان‌نواز آن از دلایل مهم این اتفاق هستند. با کمی تحقیق در بازار املاک مازندران متوجه خواهید شد. که معمولا این استان را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می‌کنند. و ما هم به‌ صورت جداگانه در مورد این دو قسمت صحبت می‌کنیم.

 

شرق مازندران

شرق مازندران از مرز استان مازندران با استان گلستان شروع می‌شود. و تا شهر بابلسر امتداد می‌یابد. این منطقه با توجه به ویژگی‌های جغرافیایی نتوانسته به بازار جذابی برای ویلا تبدیل شود. زیرا از شهرهای آن مثل ساری تا اولین جنگل‌ها باید ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر به‌سمت جنوب رفت و برای رسیدن به ساحل نیز مسافت ۳۰ کلیومتری به‌سمت شمال را باید طی کرد. به همین علت معمولا افرادی که هدف‌شان زندگی در شمال است. و نه تفریح، در این مناطق به‌ دنبال ویلا هستند. بورس‌ترین منطقه در شرق مازندران برای ویلا را باید بلوار دریا در شهر ساری دانست. جالب است بدانید که قیمت ویلا در شرق مازندران از غرب آن گران‌تر است.

ویلاگلستان

ویلاگلستان

 

غرب مازندران

به جرات می‌توان غرب مازندران را به‌عنوان بورس ویلای ایران و پر رونق‌ترین منطقه برای خرید و فروش ویلا در شمال در نظر گرفت. غرب مازندران به‌ علت نزدیکی جنگل به دریا و همچنین نزدیکی به پایتخت، اکثر مشتریان ویلا در شمال را به‌ سمت خودش جذب کرده. و این منطقه را باید به ۳ قسمت اصلی تقسیم کرد. منطقه اول حد فاصل آمل چمستان و نور. منطقه دوم نوشهر. متل قو و نمک‌آبرود و منطقه سوم. عروس شمال یعنی شهر رامسر است.

 

بهترین شهرها برای خرید ویلا در شمال | املاک جهان

رامسر

به‌راستی که رامسر نه‌ تنها عروس شمال که عروس ایران است و نزدیکی کوه‌های سرسبز به ساحل خزر. مجموعه‌های تفریحی فراوان از جلمه تلکابین و شهربازی رامسر، آب گرم‌ها، جنگل‌های زیبایی مثل دالخانی، کاخ مرمر و بسیاری از دیدنی‌های متنوع در این منطقه، رامسر را به شهری بی‌نظیر برای زندگی تبدیل کرده است. در این منطقه به‌علت نزدیکی کوه به جنگل، هر دو نوع ویلای ساحلی و جنگلی را می‌توانید با فاصله کمی از هم انتخاب کنید. قیمت‌های ویلا در این منطقه نیز نسبت به زیبایی‌ها و قطب گردشگری بودن آن، مبلغ مناسبی دارند.

ویلارامسر

ویلارامسر

بهترین شهرهای مازندران، از آمل تا رامسر

از میان شهرهای غربی مازندران آن‌ها که به اصطلاح ساحلی هستند و در جوار دریا واقع شده‌اند باز هم در اولویت بیشتری قرار دارند، و به معروف‌ترین شهرهای ویلایی شمال در بین هم‌وطنان شناخته می‌شوند.
چنین شهرهایی مطمئنا برای آن‌ها که جز سودای دریا در سر چیزی ندارند بهترین انتخاب تلقی می‌شوند، متل‌ قو در کنار نوشهر، رویان و رامسر در این گروه قرار دارند.
البته لیست شهر‌های ساحلی مازندران به همین‌جا ختم نمی‌شود و چمستان و محمودآباد را هم می‌توان به این لیست افزود که محبوبیت‌شان به نسبت گروه اول کمرنگ‌تر است. شاید فاصله از دریا را بتوان دلیل این امر دانست ضمن این‌ که معمولا برای افرادی که به دنبال لذت از طبیعت و جاذبه‌های محلی هستند مناسب است حال آن‌که کثیری از افراد ترجیح می‌دهند ویلایی که برای زندگی خریداری می‌کنند مجهز به امکانات شهری نیز باشد. در واقع چمستان برای عاشقان ویلاهای جنگلی ایده‌آل است.

 

بهترین شهرها برای خرید ویلا در شمال | املاک جهان

اگر آرامش برای شما مهم است؟

در این میان نوشهر اما آرام‌ترین شهر است و برای عاشقان آرامش بهترین انتخاب، جدا از این رامسر به حیث بافت شهری هم از بهترین‌های مازندران محسوب می‌شود و به همین خاطر برای زندگی کاملا ایده‌آل تلقی می‌گردد.

 

اگر هدفتان سرمایه گذاری است؟

متل‌ قو به دلیل مراکز خرید زیاد و استقبال عجیب گردشگران و توریست‌ها به نسبت شلوغ است، بنابراین برخی بر این باورند که اجاره ویلا در متل‌ قو شایسته‌تر و خرید ویلا در نوشهر معقول‌تر است. بد نیست این نکته را اضافه کنیم که متل‌ قو به دلیل نزدیکی با یکی از بهترین جاده‌های منتهی به پایتخت به حیث سرمایه‌گذاری بسیار ارزنده خواهد بود بنابراین اگر نگاهتان بیشتر به سمت سرمایه‌گذاری در خرید ویلا یا ملک است و هدفتان از خرید ویلای شمال کسب سود است بهتر است متل‌ قو را در صدر اولویت‌هایتان بگذارید.

 

اگر قیمت ویلا برایتان مهم است؟ 

اشاره‌ای هم به قیمت ویلا داشته باشیم، در قسمت‌های غربی مازندران معمولا ویلا‌ها گران‌تر از قسمت‌های شرقی به فروش می‌رسند بنابراین آن‌ها که قیمت ویلا مهم‌ترین دغدغه‌شان است پیشنهاد می‌کنیم تمرکزشان را بر شهرهای شرقی استان مازندران بگذارند.

 

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید.

مدیریت جهان جعفری:

 ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/04/15

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.