انواع ویلا در شمال

انواع ویلا در شمال

انواع ویلا در شمال | هنگامی که قصد خرید ویلا یا ساخت ویلا را دارید باید انواع مدل ویلا را بشناسید زیرا امروزه سبک های مختلف با ویژگی های متفاوتی وجود دارند که افراد با آگاهی و شناخت هر یک ذهنیتی خوبی پیدا می کنند و موجب می شود تا در انتخاب خود با قاطعیت عمل کنند.

در این مقاله از املاک جهان. به انواع ویلا و سبک. و سازه های مختلف ویلا. پرداخته ایم.

املاک جهان

1- ویلا های شخصی و خصوصی

ویلا های شخصی و ویلا های خصوصی از جمله فضاهایی هستند که عده ای خاص حق استفاده از آن را دارند و از حریم خصوصی مطمئنی برخوردارند. این ویلا ها به خانواده آزادی بیشتری می دهند. و متناسب با نظرات. و ویژگی های. خواسته شده خانواده طراحی و ساخته می شوند.

2- ویلا های نیمه خصوصی

بر خلاف ویلاهای خصوصی. کیفیت فضایی این ویلاها با توجه به علاقه و سلیقه منحصر به فرد یک خانواده طراحی ومعماری نمی شود. ویلاهای نیمه خصوصی چند خانواده را در واحدهای مسکونی جدا. از هم در همسایگی یکدیگر قرار داده است . تعداد واحد طراحی شده. در بیشترین حالت خود به چهار واحد می‌رسد. که این تعداد نسبت به ساختمان های آپارتمانی تعداد پایینی است. و هر همسایه خلوت مورد نظر خودش را دارد.

3- ویلا های شهری

ویلا های شهری تلفیقی از تمایل انسان به شهرنشینی و نیاز او به آرامش و دوری از هیاهوی شهرهاست. هزینه زمین این ویلاها به دلیل قرارگیری در داخل منطقه خاصی از شهر، نسبت به ویلاهای حومه شهر بالاتر است. مساحت و امکانات خاص ویلای شهری کمتر از ویلاهای خارج شهر است و معمولا به صورت ویلا های نیمه خصوصی طراحی می ‌شوند.

انواع ویلا در شمال

4- ویلا های خارج از شهر

عرصه این ویلاها به دلیل اقتصادی بودن نسبت به ویلا های داخل شهر معمولا دارای فضای سبز بیشتری هستند. که به خودی خود کیفیت های متفاوتی نسبت به ساختمان های شهری و فضای شلوغ شهری دارند. و عمدتا یکی از بهترین انتخاب ها برای استراحت و گذراندن تعطیلات آخر هفته می‌باشد.

5- ویلا های خانوادگی

ویلا های خانوادگی معمولا از بزرگترین ویلا ها از لحاظ ابعاد و زیر بنا می‌باشند. که عموما در حومه شهر. و در زمین های بزرگ. ساخته شده. به گونه ای که چند خانواده را کنار یکدیگر در خود جای دهند.

6- شهرک های ویلایی

از مهمترین دلایل ایجاد شهرک های ویلایی. ایجاد امنیت و آرامش بوده. شهرک های ویلایی عموما حالتی نیمه خصوصی دارند که تنها ساکنین و میهمان های آنها اجازه ورود به داخل محوطه را دارند. این شهرک ها عموما در خارج از شهرها و در حومه قرار دارند. و همین امر باعث می‌شود. تا به عنوان ویلا های تفریحی از آنها استفاده شود.

 

انواع سبک های ویلا در شمال

مدیترانه ای

این ویلاها بیشتر در مناطق ساحلی. و رو به دریا. ساخته می شوند. تا جذابیت آنها بیش از پیش شود. از رنگ سفید براق. برای این ویلاها. استفاده شده. و طراحی کلی معمولا بیضی شکل و ساده هستند. این ویلاها حیاط های بزرگی دارند. سبک ییلاقی را به خوبی نمایش می دهند. نمای داخلی ویلاهای مدیترانه ای هم به صورت مدرن و هم به صورت سنتی طراحی می شود. که انتخاب آن به سلیقه مالک تغییر می یابد.

ویلاهای سنتی

ویلاهای سنتی با نمایی رو به جنگل ، گچ بری های زیبا در نمای خارجی، شومینه داخل پذیرایی، دارا بودن پنجره های کرکره ای و سنگ مرمر برای نمای دیوار ها از قدیم الایام مورد توجه ایرانیان زیادی بوده است.

املاک جهان

ویلا ییلاقی

ویلا به سبک ییلاقی ترکیبی از سبک مدیترانه ای و سنتی می باشند که در عین سادگی، سقف تختی دارند که شیب آن کمتر از انواع ویلاهای دیگر است که سبب می شود به کمک یک نردبان به ایوان های بالایی نیز به خوبی دسترسی داشت.

ویلای لوکس و لاکچری

به طور کلی ساخت ویلای لوکس توسط یک معمار کاربلد، یا در یک مکان خاص قطعا ارزش آن را بالاتر می برد.
در مجموع یک ویلای لوکس در چشم بیننده است که معنا پیدا می کند. لوکس بودن یک ویلا ترکیبی است از کیفیت ساخت، موقعیت مکانی و مساحت بنا و زمین آن، اما همچنین امری بسیار شخصی است. بدین ترتیب برخی لوکس بودن را اینگونه بیان می کنند: که ویلا لوکس یک حریم خصوصی است با منظره ای از شهر یا طبیعت و یا یک زندگی در روی اقیانوس با ساحلی خصوصی و یا حتی ویلایی در یک جزیره شخصی.

برخی دیگر نیز ویلای لوکس را خانه ای هوشمند. که پر شده است از لوازم. و گجت های عجیب و تک می دانند. برخی دیگر نیز لوکس بودن را در ارزش های معماری آن نظیر، سبک معماری، ارزش هنری آن و حتی ایده های معمار جستجو می کنند. بنابر این یک ویلا لوکس می تواند خوانش های بسیار متفاوتی داشته باشد پس شدیداً پیشنهاد می کنم تا ویلایی بیابید که عمقیاً و عاشقانه آن را دوست خواهید داشت.

اشکال مختلف ویلا در شمال از لحاظ سازه

ویلای فلت

فلت (flat) به معنای همسطح، صاف و هموار و در واقع سطحی که با هیچ نقطه ای از خودش اختلاف سطح ندارد، می‌باشد. ویلا فلت یا ویلا همکف. در معماری و طراحی. به ساختمانی. گفته می‌شود که. تنها یک طبقه و یک سقف دارد. یعنی هیچ سقف مشترکی با بخشی دیگر ندارد و خود نیز سقف مشترک نیست. این دست از ویلاها که قدمت بیش‌تری نسبت به دیگر سبک های ویلا در شمال دارند. بیشتر سازه های قدیمی و نیاز به بازسازی را شامل می شوند. چرا که در حال حاظر با افزایش قیمت زمین. دیگر مقرون به صرفه نیست که. از این مدل ویلاها برای فروش احداث گردد.

 

انواع ویلا در شمال

ویلا نیم پیلوت

ویلاهای نیم ‌پیلوت در حد وسط ویلای دوبلکس و فلت قرار گرفته‌اند. در طراحی ویلا نیم پیلوت برای ایجاد فضایی مثل اتاق خواب مستر، پارکینگ اختصاصی و انبار یک اختلاف سطح نیم طبقه ای ایجاد می شود که راه ورود به اتاق خواب گذر از پله ی چوبی زیباست که بر شیک تر شدن نمای داخلی کمک می کند. در ویلاهای نیمه دوبلکس معمولا با ویلایی دوخوابه روبرو هستیم که یک اتاق آن را در سطحی بالاتر می‌سازند و فضای زیر آن را به پارکینگ یا مواردی از قبیل موتورخانه اختصاص می‌دهند.

ویلا نیم پلوت

ویلا نیم پلوت

 

ویلای دوبلکس

ساختمان ویلای دوبلکس در حقیقت یک ساختمان واحد است، اما زمانی که به آن نگاه می‌کنید آن را در دو طبقه می‌بینید. زمانیکه به داخل ویلا می‌روید. طبقه بالایی و پایینی به واسطه یک پلان داخلی که معمولاً پلکان می‌باشد. به همدیگر. متصل شده است.

خرید ویلا دوبلکس در شمال و سبک زندگی کردن در آن بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است. می‌توان این نوع سبک زندگی را. در دسته سبک زندگی. لاکچری بسته بندی کرد. خانه‌های دوبلکس یا ویلاهای دوبلکس فضای زیادی را برای چیدمان وسایل ارائه می‌دهند. معمولاً در هر طبقه امکانات کافی قرار می‌گیرد. سالن نشیمن، سرویس‌های بهداشتی و حمام در هر دو طبقه در ویلاهای دوبلکس وجود دارند.

برای مشتریان خرید ویلا دوبلکس در شمال بسیار اهمیت دارد که طراحی پلان داخلی این ویلاها چگونه است و دو طبقه چگونه به یکدیگر متصل شده‌اند. شیوه طراحی پلکان در داخل ویلا، یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که هم نمای داخلی خانه را زیباتر می‌کند و هم می‌تواند نظر مشتریان خرید ویلا را به خود جلب نماید. ویلاهای دوبلکسی که پلکان‌های زیباتر و ساده‌تری دارند که بتوان به راحتی از آن‌ها بالا و پایین رفت، در گروه پرطرفدارترین ویلاها قرار می‌گیرند.

انواع ویلا در شمال

ویلا تریبلکس

گزینه‌ای در کنار گزینه خرید ویلا دوبلکس در شمال وجود دارد. که به آن خرید. ویلا تریبلکس گفته می‌شود. ویلاهای تریبلکس جزء ویلاهای لاکچری و گران قیمت دسته‌بندی می‌شوند. سبک زندگی در این ویلاها همانند ویلاهای دوبلکس می‌تواند بسیار لوکس باشد. به طور کلی. عبارت تریبلکس به ساختمان‌هایی. می گویند. در شکل ظاهری سه طبقه هستند، اما به واسطه دو پلان داخلی که پلکان‌ها آن را تشکیل داده‌اند، به یکدیگر متصل شده‌اند.

اگر به نمای بیرونی یک ویلای تریبلکس نگاه کنید آن را سه طبقه می‌‌بینید. تصور نکنید که هر یک از این سه طبقه یک خانه مسکونی جدا هستند. در واقع، پلکان‌ها در نمای داخلی، این سه طبقه را به یکدیگر متصل کرده‌اند. هرچه نمای داخلی ویلاهای تریبلکس. زیبا طراحی شده باشد. و استفاده از پله‌ها آن‌ها راحت‌تر باشد، مشتریان نسبت به خرید آن تمایل بیشتری دارند.

ویلا تریبلکس

ویلا تریبلکس

سخن آخر

شما دوست عزیز می توانید در سایت املاک جهان و با خدمت رسانی مشاورین با تجربه آن به هر نوع ویلایی که می خواهید برسید.

 

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید

مدیریت جهان جعفری:

 ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/04/13

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.