انواع ویلا از نظر سبک و سازه در مازندران

انواع ویلا از نظر سبک و سازه در مازندران

انواع ویلا از نظر سبک و سازه در مازندران | از دیرباز تا به حال، ساخت و ساز، و خرید و فروش ویلا، در مازندران و‌ شهرهای شمالی، پرطرفدار بوده است، ولی این چند سال اخیر، این روند، رشد چشم گیری پیدا کرده است، که عواملی همانند، آلودگی، ازدحام جمعیت، چهره ی نامطلوب کلان شهرها، ترافیک و خستگی کار روزانه، و … سبب گشته تا افراد بسیاری، برای تفریح و‌ یا سکونت دائم به این مناطق، خوش آب و هوا، روی آورند، و شمال کشور، به خاطر وجود مناطق مختلف، این امکان‌ را برای، سازندگان پدید آورده، تا ویلاها و ساختمان ها، را با توجه به بودجه، و‌ سلیقه ی شخصی، اجرا نمایند.

حال ما در این مقاله، قصد داریم به بررسی، انواع ویلا بپردازیم.

انواع ویلا از نظر سبک و سازه در مازندران | املاک جهان

سبک های ویلا در شمال

ویلا مدیترانه ای

سبک طراحی مدیترانه ای یکی از روش های طراحی برای ویلا می باشد که بسیار هم پرطرفدار است. این ویلاها بسیار زیبا و شیک هستند و واقعا جذاب می باشند. کشورهایی مانند یونان، اسپانیا یا ایتالیا به خوبی از این سبک از طراحی ویلا بهره می برند و ویلاهای زیبایی را می سازند. این ویلاها متناسب با آب و هوای سواحل مدیترانه. ساخته می شوند. و جذابیت بالایی دارند.این سبک از طراحی ویلا امروزه در کشور ما نیز اجرا می شود. در زیر به ویژگی های این سبک از طراحی. پرداخته شده است.

1_ پنجره های بزرگ و زیبا

2_ درب های چوبی دارای انحنا و طاقی شکل

3_ تعبیه استخر در باغ ویلا

4_ استفاده از رنگ های آرام و ساحلی

5_ استفاده از المان های روستایی و راستیک در داخل و خارج ویلا

6_ استفاده از متریال سفال در محوطه سازی باغ ویلا به سبک مدیترانه ای

7_ ایجاد حصار و پرچین در محوطه ی باغ ویلا

8_ تعبیه تخته سنگ های طبیعی در محوطه باغ ویلا

ویلا مدیترانه ای

ویلا مدیترانه ای.

 

ویلا کلاسیک یا سنتی

ساخت و طراحی ویلا‌ سنتی ایرانی، مورد علاقه‌ی افرادی است که جزء دوست داران فرهنگ و سنت اصیل ایرانی هستند. البته قابل ذکر است که طراحی ویلا ایرانی سنتی ، به معنای ساخت ساختمان‌های قدیمی و کهن نیست. بلکه منظور، احداث ویلاهایی امروزی است که سبک طراحی آن‌ها سنتی است و رنگ و بوی اصالت و سنتی به ساختمان می‌بخشد. ویژگی های ویلاهای کلاسیک عبارتند از:

_ چهارچوب اصلی ویلای سنتی را از فرهنگ ، المان های تاریخی و سنت ها می سازند
_ طراحی خانه های ویلایی سنتی بیشتر با ایوان های بزرگ هستند
_ در این سبک از ویلاها از پنجره های مشبک زیادی استفاده میشود
_ وجود درختان سرسبز به همراه حوض زیبا
_ آب نمای تزئینی سنتی
_ وجود بالکن در ویلا
_ ورودی این سبک از ویلاهای معمولا در محور متقارن قرار میگیرند
_ شیشه ی پنجره های ویلای سنتی رنگی هستند
_ طراحی پلان ویلای سنتی به صورت هندسی و منظم صورت میگیرند

انواع ویلا از نظر سبک و سازه در مازندران | املاک جهان

ویلا ییلاقی

ویلا‌های ییلاقی در طراحی با انواع ویلا مغایرت دارد، افرادی که علاقه چندانی به بالا رفتن از پله ندارند می توانند از این نوع سبک ویلا استفاده نمایند.

البته می توان ویلاهای ییلاقی را با ویلای سنتی و مدیترانه ای ترکیب کرد و ویلایی بروز تر ایجاد نمود.

شیب سقف ویلاهای ییلاقی کم بوده و به‌راحتی می‌توان با استفاده از نردبان به تراس های بالایی ویلا رفت و نمایی زیبا از جنگل و درختان سبز را مشاهده نمود. این ویلاها معمولا در میانه باغ ساخته می شوند. و در مناطق آرام و دور از جمعیت هستند.

ویلای مدرن

ویلای لاکچری به ویلای بسیار بزرگی اطلاق می شود. که متریال به کار رفته در ساخت آن. بسیار لوکس و با کیفیت بوده. و قیمتشان عمدتا بالاست. این ویلاها دارای اتاق های بسیار با پنجره های شیشه ای بزرگی هستند که دید وسیعی از مناظر زیبای بیرون به بیننده می بخشند. کاربری اتاق ها تخصصی  بوده و اتاق هایی مانند تی وی روم که مخصوص دیدن تلویزیون است و یا کلوزت روم که مخصوص لباس است از امتیازات ویژه ویلای لاکچری ست. حیاط بسیار زیبا و بزرگ با انواع گل های زینتی طبیعی. و مصنوعی تزیین شده در ویلای لاکچری نظر هر بیننده ای را به خود جلب می نماید.

اشکال مختلف ویلا در شمال از لحاظ سازه

ویلای فلت

ویلای فلت همان ویلای همکف می‌باشد. که در منطقه شمال به دلیل رطوبت هوا. در ارتفاع یک متری. با زمین ساخته می شود. ویلاهای همکف در یک طبقه و دارای یک سقف می باشند. این نوع ویلا معمولا در مجموعه ارزان ترین ویلاها در شمال، قرار می گیرند. زیرا در ساخت آن، از ستون و آرماتور استفاده نمی شود. درنتیجه هزینه کمتری را شامل می شود.

 

ویلا نیم پیلوت

ویلاهای نیم ‌پیلوت در حد وسط ویلای دوبلکس و فلت قرار گرفته‌اند. در واقع ویلای نیم‌ پیلوت را می‌توان ویلای فلتی تعریف کرد که بخشی از فضای آن به وسیله راه پله در سطحی بالاتر قرار می‌گیرد. تعداد پله‌ها در این سازه محدودتر از ویلای دوبلکس است. در طراحی ویلا نیم پیلوت طراح، اتاق خواب را در سطحی بالاتر طراحی می کند و برای ورود به اتاق خواب پله مد نظر دارد، علاوه بر شیک‌ و مدرن تر شدن نمای داخلی، حس امنیت و آرامش بیشتری به این اتاق می بخشد.به دلیل این که در ویلا دوبلکس و نیم دوبلکس هم اختلاف بین طبقات بوجود می آورند پس ویلا نیم پیلوت هم با توجه به ایجاد اختلاف سطح در طراحی داخلی ویلا، هم رده یا زیر مجموعه ای از طراحی‌های دوبلکس در نظر گرفته می شود.

انواع ویلا از نظر سبک و سازه در مازندران | املاک جهان

ویلا دوبلکس

ویلا دوبلکس دارای دو طبقه مجزا بوده و این طبقات از طریق پله به یکدیگر متصل می شود. پله به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از این ویلاها در شمال به شدت مورد توجه طراحان است. و اغلب تلاش می‌کنند. پلکانی طراحی نمایند که ویلا را زیبا و متفاوت جلوه دهد. و صاحبان بنا منظره ای جالب از فضای بیرون را از ارتفاع بیشتری شاهد باشند.

در طراحی ویلای دوبلکس فضای شلوغ و فضای خلوت ساختمان از یکدیگر مجزا می شود. معمولا از طبقه اول به عنوان اتاق نشیمن . هال و پذیرایی استفاده می شود. که با پنجره های بزرگ و قدی نور به داخل خانه میتابد. و در طبقه دوم نیز اتاق های خواب. سرویس و حمام تعبیه شده است. تا افراد مسن برای بالا رفتن از پله ها دغدغه نداشته باشند.

ویلا دوبلکس

ویلا دوبلکس.

 

ویلا تریبلکس

چنین ویلا‌هایی دید بهتری نسبت به ویلاهای دیگر دارند. در ویلاهای تریبلکس به دلیل ارتفاع بیشتر می‌توان چشم‌انداز و منظره‌های بیرون را بهتر مشاهده کرد و ساعت‌ها از دیدن دریا و جنگل لذت برد.

طراحی خانه تریبلکس به صورت سه طبقه است. یعنی داخل یک واحد. سه طبقه طراحی شده است. و این سه طبقه با پله به یکدیگر متصل می شود. این ویلا جزء گران ترین ویلاهای شمال می باشد. اکثر ویلاهای تریبلکس در شمال دارای روف گاردن بی نظیر است و حتی قابلیت اجراهای روف گاردن را دارد. روف گاردن یا همان سقف سبز بر روی تراس یا پشت بام خانه ها ایجاد می شود. با یک ویلای تریبلکس در شمال علاوه بر اینکه چشم انداز بی نظیری به طبیعت خواهید داشت، امکاناتی از قبیل آلاچیق، باربیکیو، مبلمان باغی را هم در اختیار دارید. حتی شما می توانید در آنجا باغچه ی کوچکی را احداث کنید و به کشت محصولات باغی بپردازید.

 

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید.

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/04/30

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.