اشتباهات در خرید ویلای شمال

اشتباه در خرید ویلای شمال | امروزه یکی از پرطرفدارترین معاملات اقتصادی، خرید ویلاهای شمال کشور میباشد. ما در این مقاله قصد داریم با عنوان کردن اشتباهات رایج در زمان خرید ویلا در شمال کشور که عموماً اکثر خریداران آنها را مرتکب می‌شوند به شما کمک کنیم تا این گونه اشتباهات را بشناسید و از آنها اجتناب کنید. چرا که اکثر این اشتباهات سبب ایجاد دردسرهایی برای شما خواهد شد که در برخی اوقات جبران ناپذیر می‌باشند. بیشترین اشتباهاتی که در خرید ملک بیش می آید. و موجب ضرر خریداران می شود. در این مقاله گرد هم آورده ایم. با املاک جهان همراه باشید.

باطن ویلا را فدای ظاهرش نکنید!

هیچ گاه ظاهر ویلا ها را نمی‌توان معیار خوبی برای اطلاع از استحکام آن‌ها قرار داد. بر این اساس آنچه مهم است، اطلاعات فنی مهندسی اعم از نوع سازه و جنس مصالح است. این نکته به طور خاص در هنگام خرید ویلا باید مورد توجه قرار گیرد و بهتر است قبل از انتخاب، درباره استحکام ویلا اطلاعات کافی را کسب کنید. در این باره نقشه‌های اجرایی مربوط به زمان ساخت‌ و ساز می‌توانند منبع موثقی برای کسب اطلاع درباره ساختمان ویلایی به کار روند. نکته دیگر توجه به ابعاد ستون‌ها است که باید ضخامت آن‌ها با ابعاد ذکر شده در نقشه فنی یکسان باشد. لازم به ذکر است که در ساختمان‌ هایی با اسکلت فلزی ضخامت گچ روکش ۲ سانتی متر و در ساختمان‌های دارای اسکلت بتنی، این ضخامت ۵ سانتی متر است.

املاک جهان

برخی افراد بیشتر از آن که به استحکام ساختمان اهمیت دهند، به طراحی معماری داخلی اهمیت می‌دهند؛ بر این اساس معمولاً خانه‌هایی که دارای فضای باز و تعداد ستون کمتری هستند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند؛ اما باید گفت که این معیار درستی برای انتخاب نیست؛ زیرا ستون‌ها استحکام خانه را بیشتر می‌کنند و اگر خانه‌ای دارای تعداد ستون کمتری باشد، باید اطمینان لازم را از این مسئله که می‌تواند بار ساختمان را به خوبی تحمل کند، حاصل کنید. برای ساختمان‌هایی که دارای آسانسور هستند، باید سه ستون در اطراف آسانسور وجود داشته باشد که در غیر این صورت آن ساختمان را نمی‌توان ایمن به حساب آورد.

اشتباهات رایج در خرید ویلای شمال

اشتباهات رایج در خرید ویلای شمال

اشتباهات در خرید ویلای شمال

نیاز خانواده خود را به طور دقیق برآورد کنید.

اگر خانواده پر جمعیتی دارید، سعی کنید خانه خود را ویلایی و حیاط دار انتخاب کنید. خانه‌ های ویلایی و حیاط دار معمولا بهترین گزینه برای خانواده ‌های پر جمعیت است. کودکان برای این که بتوانند راحت ‌تر بازی کنند در حیاط خانه، این کار را انجام می ‌دهند. با وجود حیاط شما از نظر امنیتی آسوده‌ خاطر هستید. به منظور راحتی بیشتر کودکان در حیاط، می ‌توانید از استخرهای بادی استفاده کنید. این استخرها در تابستان فرزندان شما را سرگرم می کنند.

در صورت تمایل به زندگی در آپارتمان، بهتر است آپارتمان‌ های دارای پارکینگ و فضای سبز را اولویت خود قرار دهید. اینگونه فرزندان شما با کودکان واحدهای دیگر می ‌توانند در آنجا بازی کنند.

بررسی نکردن موقعیت و قیمت های ویلا.

پیدا کردن یک ویلای ایده آل در مازندران، فراتر از یک سرمایه گذاری است. با این حال با تجربه ای که داریم پیشنهاد می کنیم در نگاه اول، بهترین موقعیت مکانی ویلا را انتخاب کنید. این کار را در راستای تنظیم بودجه مالی خود برای خرید ویلای شمال انجام دهید.

برای پیدا کردن موقعیت مکانی ویلا پیشنهاد می کنیم، شهرهای پرطرفدار مازندران برای خرید ویلا را انتخاب کنید. به طور مثال می توانید به خرید ویلا در نوشهر، خرید ویلا در چمستان، ویلای سرخرود، خرید ویلا در رامسر یا ویلاهای ساحلی رویان، نور و محمودآباد فکر کنید.

موقعیت مکانی ویلا با دسترسی کامل به مرکز شهر است. ویلایی که شما انتخاب می کنید می تواند در هر منطقه ای قرار داشته باشد، اما اینکه آیا مسیر دسترسی به امکانات شهری یا مراکز خدماتی، فروشگاه ها و ده ها مرکز دیگر برای شما وجود داشته باشد یا نه، مسئله بزرگتری است.

تفاوتی نمی کند که موقعیت مکانی ویلایی که انتخاب کرده‌اید، کجاست؛ اگر به دنبال رفاه و آرامش بیشتری هستید، ویلا را در منطقه ای انتخاب کنید که فضای بیشتری برای توسعه دارد. ویلاهای نزدیک به ساحل دریا، ویلاهایی در بافت شهری و ویلاهای جنگلی یا حتی ویلای شهرکی در شمال، گران قیمت هستند اما در بهترین موقعیت مکانی قرار گرفته‌اند.

اشتباهات  در خرید ویلای شمال

هزینه های پنهان ویلا را بررسی کنید.

هزینه مشاور املاک را فراموش نکنید

مخارج مربوط به استعلام سند

عوارض شهرداری

هزینه مالیات بر دارایی

هزینه نقل و انتقال سند ویلای شمال

تکلیف وام های بانکی را مشخص کنید! (اگر ویلای شما در رهن بانک است)

اشتباهات رایج در خرید ویلای شمال

اشتباهات رایج در خرید ویلای شمال

خرید ملک به واسطه دلال.

از سوی دیگر چون دلالی ساز و کار قانونی محکمی در ایران ندارد دلالان در هر نقطه از کشور با دور زدن قوانین تلاش می کنند با برهم زدن جو روانی جامعه ، زمینه گرانی کالا یا بخشی را فراهم کنند. و با این کار سرمایه های سیار و حتی درگیر تولید و صنعت را جذب کنند. مواظب آنها باشید. معمولا به کمیسیون خود فکر می کنند نه فروختن یک ملک سود ده به خریدار.

مشورت با افراد بی تجربه و کم تجربه.

نقش مشورت در زندگی، نقشی اساسی است. تحقیقات تجربی نشان می‌دهد که مشورت اگر مهم‌ترین نقش را در پیشرفت و استفاده بهینه از زندگی نداشته باشد، دست کم می‌تواند یکی از بهترین نقش‌ها را ایفا کند.یک مثل چینی می‌گوید: «اگر می‌خواهی کاری را به درستی انجام دهی، با سه تن از سالخوردگان مشورت کن.» در فرهنگ و ادبیات فارسی نیز آمده است: «آن که بیشتر مشورت می‌کند کمتر دچار اشتباه می‌شود.» و به قول آمریکایی‌ها: «دو فکر، از یک فکر بهتر است». اما مشورت با افراد کم تجربه تمام اینها را برعکس می کند. شبه علم بد تر از بی علمی است.

اشتباهات در خرید ویلای شمال

عدم بررسی اسناد و مدارک.

سند زدن ویلا، امری مهم و حساس است و باید برای انجام آن زمان، حوصله و دقت فراوان به کار رود.

هر یک از بندهای ذکر‌شده در مبایعه‌نامه، می‌تواند به نفع یا به ضرر شما استفاده شود پس در نوشتن آن‌ها دقت کنید.

برای اعتبار یافتن مبایعه‌ نامه، گرفتن کد رهگیری از بنگاه معاملات ملکی رسمی الزامی است.

فروشنده باید تمام بدهی‌ های ملک را بپردازد و پس از مفاصا حساب، می‌تواند خانه را به نام بزند.

انتقال سند ملک و فروختن آن هزینه‌های قابل توجهی دارد که باید از قبل تأمین شوند.

اشتباهاتی دیگر…

 عدم بازدید از ملک؛ چند بار به صورت دقیق از ملک بازدید کنید و موقعیت ملک، امنیت محله، چشم انداز اطراف ملک را نیز به دقت بررسی کنید. در ساعت های مختلف شبانه روز، صبح، ظهر، عصر، شب به منطقه ای که ملک در آنجا قرار دارد، بروید و میزان رفت و آمد، ترافیک، سر و صدا را از نزدیک مشاهده کنید.

 تعارف و رودربایستی؛ تعارفات و رودربایستی را هنگام معامله کنار بگذارید. چرا که شما یکی از طرفین معامله هستید که باید حق و حقوق تان را بگیرید. در این امر خجالت نکشید و مدارک هویتی و اسناد را بررسی کنید. هرگونه سوال را راجع به معامله را بپرسید و موارد مهم را پیگیری کنید.

 طمع کردن؛ هنگام خرید ملک برای سرمایه گذاری، طمع نکنید و به سود منطقی راضی باشید. برخی از املاک به دلیل مشکلات حقوقی و یا دیگر مشکلات با قیمت ارزان به فروش می رسد. شما باید دقت داشته باشید این نوع املاک تنها به دلیل مشکلاتی که دارند، ارزان تر به فروش می رسند و جز املاک مناسب نمی باشند. گول فروش فوری را هم نخورید.

اشتباهات در مورد دکوراسیون داخلی ویلا شمال

1. بکارگیری مبلمان غیر متناسب با  محیط

2. استفاده از  فرش نامتناسب با محیط

3.  عدم صبوری در روند طراحی

4. هزینه و بودجه‌ بندی نامناسب در دکوراسیون

5. نگهداری و دکوراسیون وسایل قدیمی در طراحی داخلی جدید

 

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید

مدیریت جهان جعفری: ۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/07/16

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.