خرید ویلا در مازندران

آیا خرید ویلا در مازندران سرمایه گذاری است؟

 

آیا خرید ویلا در مازندران سرمایه گذاری است؟ | سرمایه‌گذاری در بازار مسکن، از دیرباز توجیه‌پذیر بوده است. فعالان دنیای مسکن دائماً از کم ریسک بودن بازار مسکن سخن می‌گویند. و عنوان می‌کنند سرمایه‌گذاری گره کوری است که به دستان خرید مسکن باز می‌شود.نقطه قوت بازار مسکن آنجاست که توام با تورم پیش می‌رود. بنابراین با خرید مسکن، حتی اگر سودی هم عایدمان نشود، مطئنیم ضرری گریبانمان را نخواهد گرفت.

خرید مسکن در شمال، مزایایی که به همراه خواهد داشت. مهم‌ترین اش بازگشت سرمایه است. ویلایی را در شمال خریداری می‌کنم و آن را رهن و اجاره می‌دهم. این یعنی بازگشت سرمایه و کسب درآمد از راه سرمایه‌گذاری (زمین‌های شمال هم قابلیت اجاره دارند، می‌توان زمین کشاورزی و یا باغ‌های میوه را اجاره نمود و از این طریق به درآمد رسید اما باز هم باید بپذیریم خرید ویلا در شمال، کوتاه‌ترین و کم زحمت‌ترین مسیر را برای کسب درآمد نشانمان خواهد داد.)

آیا خرید ویلا در مازندران سرمایه گذاری است؟

خرید ویلا در مازندران

در حال حاضر مردم در شهر‌های بزرگ و شلوغ از ترافیک‌های شهری، خانه‌های سر به فلک کشیده و زندگی ماشینی، خسته شده و دوست دارند از طریق خرید ویلا در مازندران، زمان‌هایی در طول سال به ویلای خود بروند و در آن استراحت کنند.

قطعاً زندگی کردن حتی به صورت موقت در دل طبیعت بکر و زیبا باعث می‌شود آرامش روانی افراد افزایش پیدا کند. خرید ویلا شمال می تواند یک انتخاب ویژه برای آن دسته از افرادی باشد که در فکر یک سرمایه گذاری مطمئن هستند. ممکن است به دلیل شرایط اقتصادی فعلی، تا به حال به طور جدی در مورد سرمایه گذاری برای خرید یکی از ویلاهای شمال فکر نکرده باشید. ممکن است اطلاعات اندکی در این باره داشته باشید و حتی معتقد باشید که باید سرمایه خود را به منابعی غیر از ملک و ویلا اختصاص دهید.

گام اول پیدا کردن ویلایی مناسب و مقرون به صرفه است. برای اینکه اطلاعات خود را در مورد سرمایه‌گذاری در خرید ویلا شمال آپدیت کنید. و بدانید که با چه مقدار بودجه قادر هستید این کار را انجام دهید. نیازمند یک مرجع دقیق هستید. در مرحله نخست باید یک تحقیق کلی در مورد ویلاها بکنید. نرخ خرید ویلا شمال را بررسی نموده و قیمتها را با هم مقایسه کنید و نهایتا معین کنید که دقیقا بودجه اولیه ای که برای این کار در نظر دارید چقدر است.

دلایل پر سود بودن خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال در واقع یک فعالیت اقتصادی می باشد. شما زمانی از یک فعالیت اقتصادی اطمینان پیدا می کنید و سودی را نصیب شما می کند که به همه جوانب و عوامل تاثیرگذار در معامله دقت کنید و از همه جهت بررسی های خود را انجام دهید .

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام به خرید ویلا در شمال حتما از تجربیات یک فرد متخصص و آشنا به منطقه و در درجه اول امین بهره ببرید. و نظرات کارشناسی فعالان اقتصادی منطقه رو دائما مد نظر داشته باشید .

ویلاها و زمین های شمال هنوز از قیمت پایین و مناسبی برخوردار هستند

یکی از دلایلی که خرید ویلا در مازندران را جهت سرمایه گذاری توجیه می کند این است که قیمت ویلاها و زمین‌های قابل فروش در شمال ، هنوز قیمت مناسب و پایینی دارند. و نسبت به کلان شهرها و زمین‌های اطراف از قیمت های معقول تری برخوردار هستند .

مطلب بعدی اینکه هزینه‌های جانبی دیگر هم که در ویلا و زمین مطرح است و ناگزیر از صرف بودجه در آنها هستیم هم مقرون به صرفه تر از شهرهای دیگر می باشد. به طور مثال هزینه مصالح مورد نیاز برای ساخت ویلا در شمال و یا هزینه وسایل ایاب و ذهاب مصالح و دستمزد استادکاران و کارگران ساختمانی در شمال به مراتب پایین تر از کلانشهرها می باشد.

بهره مندی از اب و هوای پاک و بی نظیر در شمال

یکی از عوامل مهمی که سبب جذب تعداد بالایی از افراد ، مخصوصا ساکنان کلان شهرها ، جهت سرمایه‌گذاری به سمت شهرهای کوچک شمال ایران شده است. آب و هوای پاک و سالمی است که شهرهای بزرگ و شلوغ به هیچ عنوان صاحب آن نیستند . بهره مند شدن از هوای پاک به همراه دیدن مناظری رویایی و زیبا تنها با خرید ویلا در شمال برای شما امکان پذیر است . گذراندن ایام تعطیل به همراه آرامش در کنار خانواده و یا دوستان در محیطی باصفا و شخصی ، چیزی است که با خرید ویلا در شمال نصیب شما می شود .

با خرید ویلا در شمال ؛ علاوه بر سرمایه‌گذاری، این فرصت نیز برای شما فراهم است که بتوانید در طول سال سفرهای کوتاهی به این منطقه داشته باشید. و با خیال راحت در ویلای شخصی خود ساکن شوید و اوقات خوشی را کنار خانواده و یا دوستانتان رقم بزنید .

رقابت بالا در ساخت و ساز ویلا

فرض می کنیم شما ساکن یکی از کلان شهرها هستید و از سرمایه‌ای نیز برخوردارید که تمایل دارید در بازار مسکن آن را سرمایه گذاری کنید. آیا انتخاب محل سرمایه گذاری شما خرید ویلا در شمال می باشد و یا اینکه یک واحد آپارتمان در همان شهر خود می خرید ؟

بی شک شما طبق سلیقه خود در انتخاب هر کدام از این دو سرمایه گذاری آزادید . اما با توجه به داغ بودن بازار سرمایه‌گذاری در شمال، به دو دلیل خرید ویلا در شمال پیشنهاد ما به شما می باشد. طبق نظر تحلیل گران سرمایه گذاری با خرید ویلا در مازندران اقدامی پر سود خواهد بود .

دلیل اول این است که با مقدار سرمایه‌ ای که دارید. در شمال می توانید ویلا و یا زمین بزرگتری خریداری کنید. و آن هم به این جهت است قیمت ملک و زمین در شمال به مراتب خیلی پایین تر از کلانشهر ها می باشد .

دلیل دوم ما این است که اولا رقابت در ساخت و ساز و دوما انجام معامله در شهرهای بزرگ پیچیده تر می باشد. با سرمایه ای که می توانید نسبت به خرید ویلا در مازندران اقدام کنید، به سختی می‌توانید یک ملک در کلان شهرها را تصاحب کنید .

در کلانشهرها هر میزان سرمایه ای هم که دارا باشید و آن را تبدیل به ملک کنید. باز هم در مجاورت ملک شما یک ساختمان با سرمایه‌ای بیشتر و امکاناتی لوکس‌تر ساخته می شود. و همین مطلب ارزش ملک شما را با توجه به تراکم زیاد خانه ها و تعداد سرمایه‌گذاران زیاد، پایین می آورد. اما این تراکم در شمال کشور کم می باشد و با توجه به موقعیت جغرافیایی که در آنجا حاکم است ویلای شما به عنوان سرمایه ای خوب تا مدت ها در اختیارتان می‌باشد.

سرمایه گذاری بهینه در شمال کشور

اگر تنها حوزه خرید ملک در شمال و یا خرید ویلا در شمال را بخواهیم به عنوان سرمایه گذاری مد نظر قرار دهیم. باید دید کدام منطقه در شمال کشور توریستی تر و بیشتر مورد توجه توریست ها و گردشگران است.

آب و هوای مازندران تقریبا تا حدودی مشابه یکدیگر است و هر منطقه زیبایی های خاص خود را دارد. اما همه مردم به دلایلی یک منطقه را بیشتر از مناطق دیگر ترجیح می دهند.مثلا سواحل محمودآباد و نوشهر به دلیل داشتن شرایط دسترسی عالی و همچنین به دلیل راه های ارتباطی مناسب و قرار گرفتن در منطقه ای که چندین منطقه گردشگری نمونه دارد میتواند انتخاب مناسبی باشد.

ضمنا انتخاب مناطق شلوغ تر هم به نظر انتخاب عاقلانه ای نیست. چرا که مناطق مختلف شمال کشور که نام و آوازه زیادی پیدا کرده و خرید خانه و ویلا و انواع ساخت و سازها در این منطقه زیاد است ظرفیت رشد خود را سپری کرده است.هر چند سرمایه گذار به هدف اولیه خود که حضور در آب و هوای شمالی است. و استفاده از مناطق خوش آب و هوای شمال می رسد ولی نمی تواند رشد سرمایه زیادی را به همراه داشته باشد.
اما خرید ویلای شمالی در مناطق اشباع نشده می تواند رشد سرمایه زیادی را به همراه داشته باشد.

آیا خرید ویلا در مازندران سرمایه گذاری است؟

کلام آخر

در یک جمع‌بندی کلی باید بگوییم که خرید ویلا در شمال یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید. زیرا شما با خرید ویلا در این قسمت از کشور می‌توانید تا هر زمان که بخواهید از این سرمایه خود استفاده کرده. و در زمان سفر بدون نگرانی از اجاره ویلا، بهترین تفریح و سرگرمی را برای خود و خانواده رقم بزنیم و هر زمان که به پول سرمایه نیاز داشتید و یا اینکه تصمیم دارید ویلا را جابجا کنید، سرمایه خود را با سود کلان به فروش برسانید

شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک و یا تبلیغات در سایت با ما تماس بگیرید

مدیریت جهان جعفری:

۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

1401/03/30

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *